widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2019-01-02

Kopal - oczyszczające kadzidło Majów i Azteków

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kopal - oczyszczające kadzidło Majów i Azteków" .Na półkuli południowej, a dokładniej na wybrzeżach Ameryki i Afryki, a także na Madagaskarze, Australii i Indonezji występuje pewna skamielina, która na pierwszy rzut oka przypomina, wszystkim dobrze znany, bursztyn. Jest to jednak coś nieco odmiennego. Kopal, bo o nim mowa, to kopalina, która powstała z żywicy drzew tropikalnych - iglastych i liściastych. Kopal można znaleźć tak samo jak bursztyn - na powierzchni ziemi lub tuż pod jej powierzchnią. Występuje jako małe ziarenka lub sporej wielkości bryły. Jego wiek wynosi od około 10 tysięcy do miliona lat chociaż, według niektórych badań, najstarsze kopale mogą mieć nawet pięć milionów lat.

Kopal jest twardą masą, która w środku jest przeźroczysta lub mętna. Na zewnątrz wydaje się być nieco ciemniejszy, głównie ze względu na reakcję z powietrzem. Wykorzystuje się go w jubilerstwie oraz jako kadzidło. Ma o wiele niższą temperaturę mięknienia i topnienia niż bursztyn. Przez co musi być inaczej obrabiany. Jego nazwa pochodzi od słowa "copalli", co w języku nahualtl oznacza kadzidło.

Mając w ręku kopal możemy poczuć, że pod wpływem ciepła dłoni staje się on lekko plastyczny i miękki. Może nie od razu będzie jak plastelina, ale niektóre kopale mogą nawet zmieniać swój kształt. Mówi się często o nim, że jest to bursztyn, który nie przeszedł jeszcze pełnego procesu skamienienia. Jest on bardziej kruchy. Podczas ogrzewania go i pocierania można poczuć dość intensywny, cytrusowy zapach. Pachnie żywicą, która orzeźwia i wprowadza w inny nastrój.

Majowie i Aztekowie wykorzystywali kopal w różnych rytuałach magicznych. Głównie wykorzystywany był dym, który wydziela się podczas spalania kopalu. Po położeniu żywicy na rozgrzanym kawałku kamienia kopal topi się i spala. Wydziela przy tym dość silny i gęsty biały dym. Indianie wierzyli, że dym ten może pokazywać przyszłość lub przekazywać mądrości przodków. Dodatkowo, podczas spalania wydziela się dość intensywny zapach przypominającym cytryny. Zapach ten również nie jest dla nas obojętny.

Zapach spalanego kopalu po pierwsze bardzo dobrze wpływa na drogi oddechowe. Udrażnia zatkany nos i pomaga swobodniej oddychać. Łagodzi także różne dolegliwości na podłożu alergii oraz astmy takie jak katar, łzawienie oczu czy kaszel. Dodatkowo zapach ten dodaje orzeźwienia i czujemy się wręcz lżejsi. Pomaga on wyciszyć się i odnaleźć wewnętrzny spokój, a także równowagę. Harmonizuje nasze ciało i duszę. Otwiera nas na wysokie wibracje, pozytywne energie i dobre uczucia. Umysł osiąga jasność, ciało staje się świadome swojego istnienia. Pozwala to spojrzeć na siebie i swoje życie tak jakby z boku, obiektywnie, z lepszej perspektywy. Jest zatem wskazany przy medytacjach, problemach z uspokojeniem się lub w zwykłych codziennych chwilach, gdy potrzebujemy momentu dla siebie.

Kopal usuwa również negatywne energie, które znajdują się zarówno w nas jak i w naszym otoczeniu. Odpędza to, co jest złe. Usuwa również złe myśli z naszej głowy. Jest niczym miotełka, która ma za zadanie oczyścić nas ze złych wibracji. Można go używać po chorobie, po kłótniach i w momencie, gdy czujemy, że jest w nas zbyt dużo złych emocji. Służy także do oczyszczenia mieszkania ze złych energii. Wystarczy rozpalić kopal i pozwolić, aby dym rozprzestrzenił się po wszystkich pomieszczeniach, a następnie wypuścić go przez okno i przewietrzyć mieszkanie. Ważne jest by pamiętać także o oczyszczeniu siebie - najszybszym sposobem jest zimny prysznic.

Rozpalanie kopalu nie jest zbyt trudne. Wystarczy jego kawałek położyć na czymś bardzo gorącym. Są specjalne miseczki kamienne, na nich można położyć kawałek węgielka i na to wszystko kopal. Innym sposobem jest rozpalenie kopalu nad metalową miseczką, w której jest świeczka. Drugi sposób może być jednak trudniejszy i spowodować poparzenia, więc bądźmy ostrożni. Ważne jest, aby rozpalając kopal zadbać o bezpieczeństwo swoje i swojego otoczenia. Nie chcemy przecież rozpalić ogniska w naszym domu. Korzystanie z właściwości kopalu nie jest zbyt trudne, a może przynieść wiele korzyści. Nie czekaj więc i zaopatrz się w swoją żywicę (łatwo ją dostać w różnych sklepach) i poczuj ten zapach już teraz!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji