widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2019-02-19

Usłysz swoją podświadomość - ćwiczenia

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Usłysz swoją podświadomość - ćwiczenia"Słyszysz? Ktoś właśnie mówi do Ciebie. Ma do przekazania bardzo ważne rzeczy. Nie słyszysz? Może nie umiesz usłyszeć swojego wewnętrznego głosu - podświadomości, zwanej również intuicją. To właśnie w tym miejscu ukryte są wszystkie nieuświadomione aspekty naszego życia. Nie mamy nad nimi kontroli. Znajdują się poza naszą mocą i świadomością. Podświadomość jest wolna od ocen, od określania tego co jest dobre, a co złe. Nie uwzględnia zdania innych osób, lecz pokazuje Ciebie samego - takiego, jakim naprawdę jesteś. Łączy wszystko co kiedykolwiek widziałeś, czułeś i gdzie byłeś. Tworzy z tego mapę obrazującego Ciebie i to do czego zmierzasz. Może chcieć Cię ostrzec jak zbaczasz ze swojej drogi. Może Ci pomóc odnaleźć swój cel. Może naprawdę dużo... trzeba ją tylko usłyszeć.

Podświadomość można ćwiczyć. Można się także nauczyć nią posługiwać. Jednak przede wszystkim trzeba jej zaufać. Uwierzyć, że ten głos w środku nas ma nam coś ważnego do przekazania i nie zagłuszać go, gdy ten nie jest po naszej myśli. Wiadomość, którą otrzymamy może być trudna do zrealizowania. Często zagłuszamy podświadomość, bo się po prostu boimy ją usłyszeć. Czujemy, że coś nie gra, że nie tak chcieliśmy żyć, ale boimy się cokolwiek zrobić. Obawiamy się zmiany i wyjścia ze swojej strefy komfortu.Tylko czy naprawdę czujemy się komfortowo, kiedy nasza intuicja podpowiada nam, że coś nie jest tak jak trzeba?

Podświadomość zazwyczaj pragnie nam powiedzieć coś ważnego. Często ją ignorujemy lub po prostu jej nie rozumiemy. Warto jednak pozwolić jej przemówić i ją zrozumieć. Pozwoli to pojąć nam kim jesteśmy, czego chcemy i do czego zmierzamy. Aby spróbować porozumieć się ze swoją podświadomością możesz wykonać dość proste ćwiczenie. Przygotuj tylko kartki i coś do pisania. I zapewnij sobie dużo czasu w całkowitym spokoju. Tak, żeby nie śpieszyć się i nie rozpraszać.

Na początek wycisz się. Uspokój myśli i emocje. Znajdź chwilę relaksu. Może kąpiel albo relaksująca muzyka? Możesz też na chwilę oddać się medytacji. Następnie usiądź z kartką i czymś do pisania. Będziesz mieć za zadanie wyobrażać sobie różne sytuacje. Zapisuj wszystko, co sobie wyobrazisz. Nawet jeżeli będą to na pozór nieznaczne czy dziwne dla Ciebie rzeczy. Staraj się zauważać najmniejsze szczegóły. Nie rozmyślaj, lecz po prostu łap pierwsze skojarzenie. Niech myśli będą niezmienione i nieograniczone. Pozwól im na Ciebie spłynąć i zapisz wszystko, co ze sobą przyniosą.

Czas na fantazjowanie. Wyobraź sobie, że jesteś w parku. Rozejrzyj się dookoła. Poczuj tę przestrzeń - zobacz najmniejsze szczegóły, usłysz dźwięki i poczuj zapachy. Następnie zapisz na kartce wszystko co widzisz. Zastanów się co jest dookoła. Jak ten park wygląda? Jaka jest pora roku, pora dnia i pogoda. Co jest obok, co odczuwasz czy coś robisz w tym momencie? Po zapisaniu wszystkiego kontynuuj scenkę. Tym razem wyobraź sobie, że idziesz przez ten park i widzisz rzekę. Co widzisz i co robisz? Jaka jest woda, jakie dźwięki temu towarzyszą? Co czujesz patrząc na tą wodę. Następnie wyobraź sobie, że tak idąc przez park zauważasz na obrzeżach dom. Jak on wygląda, czy widzisz ludzi lub zwierzęta? Czy idziesz w jego kierunku czy w przeciwnym. Chcesz zajrzeń do środka czy uciekasz? I znów co myślisz? Ponownie idziesz. Tym razem w parku stoi mur. Wyobraź sobie go z najdrobniejszymi szczegółami. Co robisz, kiedy go widzisz? Jaka jest Twoja reakcja, czy próbujesz go ominąć, przeskoczyć czy rezygnujesz i się cofasz? Następnie wyobraź sobie, że wszystkie dodatki znikają. Jesteś tylko Ty w parku, biegasz wkoło, bez picia i jedzenia. W końcu padasz ze zmęczenia. Widzisz strumyk z wodą. Co robisz? Czy od razu rzucasz się do wody i pijesz? Czy sprawdzasz ją i nie wierzysz, że ona rzeczywiście tam jest? Co czujesz? Radość? A może nie wierzysz że to prawda i poddajesz się?

Wykonaj całe ćwiczenie nim przejdziesz do dalszej części artykułu. To pomoże Tobie nie sugerować się interpretacją poszczególnych znaczeń. Znajdź dla siebie czas i wyobraź sobie ten piękny park. Zapisz wszystkie myśli, które Tobie towarzyszyły. Pisz tak, jakbyś pisał opowiadanie. Kiedy już skończysz, to przeczytaj tekst, który znajduje się poniżej. Dzięki temu Twoje ćwiczenie będzie najbardziej wiarygodne.

Teraz czas zrozumieć do czego poszczególne sytuacje się odnoszą. Zinterpretuj to w kontekście Twojego życia - sytuacji w jakiej jesteś obecnie. Odnieś wszystko do siebie samego. Każda sytuacja dotyczy jakiegoś aspektu Twojego życia. To jak postępowałaś w wyobraźni pozwala zrozumieć co Ci mówi Twoja podświadomość. Park, który opisujesz na początku symbolizuje Twoje obecne życie. To w jakim momencie tego życia jesteś. Jeżeli opisany park był przyjemny i kwitnący to znaczy, że jest Ci dobrze. Jeżeli opisany park jest przerażający, to być może coś niepokojącego się dzieje wokół Ciebie. Następnie była rzeka. Symbolizuje ona Twoją seksualność. Jeżeli woda jest spokojna i przejrzysta, to nie masz problemu z tym aspektem życia, wezbrana i brudna może świadczyć o problemach. Dom jest symbolem relacji z innymi ludźmi z otoczeniem. Radość z jego zauważenia, reakcja z mieszkańcami oznacza brak problemu w kontaktach, jeżeli nastąpiła ucieczka, stres i strach, to może podświadomość chce zwrócić Twoją uwagę na kogoś z otoczenia? Mur to radzenie sobie z problemami. Odpuszczenie pokazuje, że nie masz sił i pomysłu jak poradzić sobie z życiem, boisz się tego, co na Ciebie czeka w przyszłości. Przeskoczenie go pokazuje Twoją siłę, nie uginasz się pod problemami - idziesz dalej i nie boisz się przyszłości. Być może za murem zobaczyłeś właśnie swoją przyszłość, swoje cele. Woda, która pojawia się na końcu pokazuje jak odnajdujesz się w bliższych relacjach np. w miłości. Jak zareagowałeś? Od razu piłeś? Oznacza to, że oddajesz się w całości nowemu partnerowi, bez zastanowienia i rozwagi. Zbadanie wody pokazuje, że nie jesteś zbyt ufny, potrzebujesz czasu, by odkryć się przed drugą osobą.

Podświadomość ma silny głos. Nie pozwól sobie jej zagłuszyć. Zrozum ją i zaakceptuj. W końcu to Twój własny głos, oparty na Twoich doświadczeniach. Pokazuje Twoje pragnienia i potrzeby. Nie zależy jej na poklasku, nie boi się opinii innych. Pokazuje Twoje myśli nie zmienione otoczeniem. Poznaj siebie bliżej i posłuchaj intuicji, a wskaże ona Tobie drogę do realizacji własnych pragnień.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji