widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-03-07

Wpływaj kolorem na swoje emocje - koloroterapia

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Wpływaj kolorem na swoje emocje - koloroterapia" .Kolory otaczają nas każdego dnia i w każdej chwili. Spotykamy je dosłownie wszędzie. Jak tylko rano otworzysz oczy (ewentualnie zapalisz światło), to widzisz kolor ścian, pościeli, mebli i ubrań. I tak jest przez cały dzień. Jednak warto zauważyć, że kolory to nie tylko estetyka i design. Mogą one znacznie więcej! Otóż kolory wpływają na nasze wnętrze. Tak, dobrze czytasz. Te niepozorne barwy, które nam towarzyszą przez cały dzień mają realny wpływ na nasze samopoczucie i emocje. Należy jednak świadomie i mądrze wybierać kolory, żeby wpłynąć na siebie czy innych. Z pomocą przychodzi tu koloroterapia - opisuje ona barwy i ich wpływ na nas samych. Zarówno ten pozytywny jak i negatywny. Jest to więc taka prosta ,,ściąga" jakie kolory dobierać do siebie, aby wesprzeć się właściwą energią. Oczywiście z biegiem czasu zobaczysz, że poszczególne barwy mogą na Ciebie działać trochę inaczej. Jednak najlepiej zacząć od podstaw, aby później móc eksperymentować.

Biały

Biel otacza nas w bardzo dużym stopniu. Oznacza ona czystość, niewinność i nowy początek. Jest to symbol wprowadzenia do naszego otoczenia równowagi i doskonała podstawa dla innych kolorów. Jej obecność daje nam poczucie spokoju i harmonii. Jest to kolor uczciwości oraz równości. Świetnie sprawdza się w momencie, gdy chcemy coś zrobić ze swoim życiem lub zacząć wszystko od nowa. Staje się wtedy dla nas niczym biała, niezapisana kartka. Jest to także kolor ochronny, który ,,odbija" od nas negatywne energie. Pobudza układ odpornościowy. Ponadto wzmacnia działanie innych barw - potęguje ich działanie. Nadmiar tego koloru może jednak doprowadzić do uczucia chłodu, oziębłości i izolacji.

Czarny

Przeciwnym kolorem do białego jest czarny. Czerń powoduje odizolowanie się od świata. Dobrze sprawdza się przy potrzebie wyciszenia, a także przy leczeniu nerwic. Kolor ten kojarzy się najczęściej z tym, co jest nieznane i tajemnicze. Zbyt długie przebywanie w otoczeniu tej barwy może doprowadzić do depresji oraz melancholii. Lepiej jest stosować czerń jako dodatek do innych kolorów, jako element odgrodzenia się od reszty i przebywania w swoim własnym, bezpiecznym świecie.

Srebrny

Srebrny kolor wprowadza do otoczenia równowagę, spokój i harmonię. Pozwala się skupić i jaśniej myśleć. Jest to kolor ściśle powiązany z księżycem, a także z energią kobiecą. Ma on właściwości kojące oraz uspokajające. Oczyszcza otoczenie ze złych i nieprzychylnych nam energii. Pomaga w pracy nad sobą, w uwalnianiu blokad energetycznych powstałych w ciele, w radzeniu sobie z przeszłością. Jest to idealny balans - złoty środek pomiędzy bielą i czernią. Pozwala nam się zatrzymać, przyjrzeć życiu i postanowić co dalej chcemy robić. Ułatwia podjęcie decyzji i znalezienie nowej drogi dla siebie. Zbyt duża ilość tej barwy powoduje lekkie uśpienie, zmniejszenie energii, a także więcej myśli niż czynów.

Złoty

Złoty kolor jest bardzo energetyczny. Dodaje sił i chęci. Odżywia umysł, dodaje wigoru , pomaga jaśniej myśleć. Jest świetnym pomocnikiem w walce z depresją i brakiem energii. Jest powiązany ze słońcem i energią męską. Myśląc o tej barwie wyobrażamy sobie bogactwo, luksus i prestiż. Otaczając się nim sprawiamy, że te myśli przechodzą na nas samych. Mamy energię, chęć do działania i siłę. Czujemy, że możemy osiągnąć więcej niż wcześniej. Czujemy się pewni siebie i swoich możliwości. Zbyt duża ilość złotej barwy może spowodować, że będziemy zbyt pewni siebie, a pycha przejmie kontrolę.

Niebieski

Kolor niebieski połączony jest ze spokojem, harmonią i poczuciem bezpieczeństwa. Powoduje on w każdej sferze znalezienie pewnego balansu. Pomaga się uspokoić i zrelaksować. Niweluje także stres i strach. Pozwala się wyciszyć. Pomaga w walce z bezsennością. Jest to chłodny kolor, który ma za zadanie nas lekko wyciszyć. Jest to bardzo dobry kolor do pokoju, w którym mamy zamiar odpoczywać - a więc do sypialni, pokoju noworodka czy miejscu przeznaczonym na nasz relaks. Jego nadmiar może jednak działać przygnębiająco i zbytnio uspokajająco. Kolor niebieski warto więc równoważyć poprzez dodanie barw słonecznych.

Zielony

Zielony to kolor nadziei. Myśląc o nim wyobrażamy sobie zielone roślinki, wiosnę i roślinność budzącą się do życia. Daje nam uczucie harmonii i spokoju. Pozwala naładować akumulatory potrzebną energią. Daje chwile wytchnienia i schronienie przed szybko pędzącym światem. Pomaga podejmować decyzje, jasno myśleć, aby później działać. Relaksuje i pozwala na chwilę odciąć się od wszystkiego. Łagodzi konflikty. Ożywia umysł, a także pomaga pozbyć się depresji i znużenia. Niektóre jego odcienie lub jego nadmiar może działać przygnębiająco.

Żółty

Żółty to czysta radość. Jest naturalnym lekarstwem na stres i zmęczenie. Dodaje wigoru i napełnia nas pozytywną energią. Skłania do działania! Nie można przy nim po prostu bezczynnie siedzieć. Zmusza do ruszenia się i dążenia do celu. Pobudza przemianę materii. Jednak należy uważać. Jego nadmiar może powodować, że poczujemy się wypaleni lub zanadto pobudzeni.

Czerwony

Czerwień najbardziej kojarzy się z miłością i namiętnością. Pobudza ona emocje i dodaje sił. Pomaga znaleźć pasję i się w niej zatracić. Wzmaga także popęd seksualny (dlatego najczęściej seksowna bielizna jest tego właśnie koloru). Jest to kolor ekscytacji, spontaniczności i sił. Jest to najbardziej elektryzujący kolor w całej palecie. Jest to też kolor, który stymuluje apetyt, nie jest więc zbytnio polecany w kuchni. Jego nadmiar może powodować agresję. Należy stosować go z umiarem.

Wiedząc już jak kolory na nas wpływają można świadomie je wykorzystywać. Nie mówimy od razu o przemalowaniu wszystkich ścian w mieszkaniu (chyba, że czeka Cię remont, to może to zestawienie będzie dla Ciebie pomocne). Na początek wystarczy mały akcent - detal we wnętrzu. Niech będzie to żółta apaszka, która doda Ci sił przy porannej drodze do pracy. Zielony kwiatek obok łóżka, dzięki któremu się zrelaksujesz, czy też czerwony szlafrok, aby wzmocnić pożądanie i rozbudzić namiętność. Nie bój się kolorów tylko wykorzystuj je. Wykorzystuj ich moc z rozwagą.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji