widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-03-25

Mantry - podstawowe znaczenie oraz przykłady

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Mantry - podstawowe znaczenie oraz przykłady" .Mantry to wibracje dźwiękowe, które mają niezwykłe właściwości. Powtarzanie konkretnych wibracji pozwala nam wznieść umysł na wyższą częstotliwość. Wibracja ta chroni także nasze myśli i przyciąga pozytywną energię. Mantry składają się z różnych sylab zaczerpniętych ze świętych ksiąg hinduskich, lecz nie tylko. Każda mantra ma swoją własną wibrację i może inaczej wpłynąć na nasze ciało i duszę (a także na nasze otoczenie). Śmiało można określić Mantry jako samouzdrawianie poprzez wibracje. Nie należy mylić Mantr z jakąkolwiek religią.

Za chwilę poznasz kilka podstawowych mantr i ich znaczenie. Co jednak zrobić jak już poznasz odpowiednie sylaby do wypowiadania? To nieziemsko proste - wystarczy zacząć je wypowiadać! Na początek lepiej robić to na głos, wówczas mocniej poczujesz odpowiednią wibrację. Z biegiem czasu i doświadczenia będziesz w stanie wypowiadać mantry w myślach. Znajdź więc ciche i spokojne miejsce. Niech nic Cię nie rozprasza. Najlepiej bądź w tym miejscu sama - druga połówka może nie zrozumieć Twojej potrzeby stosowania Mantr i może Cię zbytnio rozpraszać. Wyłącz inne "rozpraszacze" - takie jak telefon czy telewizor. To jest Twój czas i Twoje miejsce. Możesz włączyć relaksującą muzykę lub nagrane mantry (będziesz mógł początkowo uczyć się wygłaszać Mantry przy nagraniach). Przed przystąpieniem do działania, weź kilka głębszych wdechów. I to wszystko. Nie potrzebujesz specjalistycznych przedmiotów. Masz siebie, czyli wszystko czego potrzebujesz.

OM
Mantra OM jest chyba najbardziej znana. Przewija się we wszystkich filmach, gdzie pojawia się element medytacji. Niewielu jednak wie, że ona naprawdę działa! Jest to świetny sposób na wewnętrzne uspokojenie i wyciszenie. Prowadzi ona do harmonijnego życia we wszechświecie. Jest to symbol aktu stworzenia.

OM MANI PADME HUM
Mani oznacza klejnot, zaś Padme to lotos. Śpiewanie tej mantry pomaga rozwinąć w sobie współczucie, altruizm oraz mądrość. Odnosi się ona do całości nauk Buddy. Można tą mantrę recytować dla kogoś, na przykład dzieci, partnera czy rodziców. Wówczas Mantra ta daje tej osobie spokój, a my przybliżamy się do oświecenia.

RA MA DA SA SA SAY SO HUNG
Jest to jedna z wcześniejszych Mantr. Jest to mantra oczyszczająca. Przywraca równowagę oraz koi nerwy. Daje także poczucie bezpieczeństwa i spójności ze światem. Przynosi harmonię i ukojenie. Pozwala odnaleźć swój cel życia. Pomaga także zaakceptować siebie takim jakim jesteśmy. Oczyszcza relacje międzyludzkie, a także chroni przed toksycznymi ludźmi.

WAHE GURU
Jest to Mantra opowiadająca o zachwycie. Pokazuje, że w życiu potrzebne jest także podziwianie świata, a także pozwalanie na podziwianie samego siebie i swoich osiągnięć. Otwiera nowe możliwości, pokazuje piękno życia. Pomaga żyć w pełni.

AKAL
To Mantra mówiąca o nieśmiertelności. Powinno się ją stosować podczas wprowadzania wszelkiego rodzaju zmian w życiu. Najbardziej wskazana jest przy śmierci bliskich osób. Pomaga pogodzić się z losem, a także zrozumieć, że śmierć, to nie koniec. To początek dalszego życia. Pomaga przeprowadzić duszę na drugą stronę i pozwolić jej wypełnić swoje przeznaczenie.

OM NAMAH SHIVAYA
Jest to Mantra, która pokazuje jak żyć w pełni. Buduje pewność siebie i jest wsparciem dla wewnętrznej siły. Przypomina ona, że wszyscy tak naprawdę jesteśmy tacy sami. Jesteśmy po prostu boską energią. Od nas zależy jak ja wykorzystamy i co zrobimy ze swoim życiem. Uczy aby działać, a nie tylko biernie przyglądać się życiu.

HO OPONOPONO
Jest to prastara hawajska Mantra. Uczy ona wybaczenia oraz pojednania. Pomaga uwolnić się od złych myśli, gniewu, a także uczy nas przebaczenia. Mantra ta świetnie sprawdza się w momentach, gdy jesteśmy rozgniewani i skłóceni. W wolnym tłumaczeniu oznacza: przepraszam, wybacz mi, kocham Cię.

Mając już podstawową listę Mantr spokojnie możesz rozpocząć swoją przygodę. Pamiętaj, że nie wszystkie Mantry od razu zaczną działać. Przy niektórych musisz wykazać się odrobiną cierpliwości. Niemniej, przy niewielkim nakładzie, możesz zyskać spory zastrzyk pozytywnej energii. Zamiast zaśmiecać umyśl przejmowaniem się czy myśleniem o niczym - spokojnie możesz wykorzystać ten czas na Mantry. Poznaj ich dźwięk, aby mogły przenieść Twoją wibrację na wyższy poziom i poprawić jakość Twojego życia.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji