widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2019-04-24

Dary Matki Natury - amulety i talizmany

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Dary Matki Natury - amulety i talizmany"Matka Natura - jak każda kochająca rodzicielka - dba o swoje pociechy, w tym również i o nas. Nie daje jednak wszystkiego od razu, lecz wymaga od nas byśmy samodzielnie poszukali odpowiedzi. Część ofiarowanych nam przez Nią naturalnych amuletów i talizmanów znajdziesz w tym artykule. Większą wiedzę przyniosą Tobie samodzielne "wytropić". Pamiętaj jednak, że same poszukiwania mogą być naprawdę ekscytujące i przyjemne! Nie zniechęcaj się, zacznij od prostych poniższych talizmanów i amuletów, a następnie rozszerzaj tę listę. Znajdź coś dla siebie i czerp z życia dobrą energię.

Jednym z najbardziej popularnych naturalnych talizmanów i amuletów jest sosna. I w tym wypadku cała ona jest magiczna. Oczywiście nie zabierzesz (chyba) całej do domu i nie posadzisz w salonie. Wystarczy, że do domu przyniesiesz trochę jej igieł i rozsypiesz w sypialni. Najlepiej blisko ścian, w kątach i na szafach, żeby przypadkiem nie stanąć na niej i nie krzyczeć z bólu. Poza tym warto jest znaleźć swoją sosnę i się z nią zaprzyjaźnić. Znajdź taką, która Tobie odpowiada i bardzo często ją odwiedzaj. Siedź kolo niej około 30 minut, dotykaj ją i obejmuj ramionami. Stworzysz relację z drzewem i zacznie Cię ono leczyć. Sosna pomaga nam odpocząć, zrelaksować się i odzyskać siły. Regeneruje nasze ciało i harmonizuje wewnętrzną energię. Kontakt z drzewem jest szczególnie wskazany po sytuacjach konfliktowych czy stresujących wydarzeniach.

Kolejnym amuletem podarowanym nam przez Matkę Naturę jest bazylia. Po pierwsze świetnie sprawdzi się w kuchni jako jedno z ziół do doprawiania dań. Po drugie przyciągnie do domu obfitość, energię, harmonię oraz miłość. Najlepiej postawić ją na parapecie lub przy drzwiach wejściowych do domu. Nie ograniczaj jej, sadź jej dużo, wykorzystuj w kuchni i sadź nową. Podobne działanie do bazylii mają kwiaty bzu, które będą również pięknie pachnieć. Wiosną, gdy kwitną bzy, zrywaj je i trzymaj w każdym pomieszczeniu. Jak zaczną więdnąć, to wymieniaj na świeże. Zarówno bazylia jak i bez - pozwolą Tobie i Twoim bliskich poczuć radość, miłość i spokój w dniu codziennym.

Kolejnym naturalnym talizmanem jest lawenda. Można pić z niej napar, żeby się uspokoić, zrelaksować i móc łatwiej zasnąć. Suszoną lawendę można także położyć pod poduszką. Pomoże to nie tylko szybciej zasnąć jak, lecz również lepiej oraz spokojniej spać. Lawenda jest dość znaną rośliną o właściwościach relaksujących. Niewielu z nas jednak wie, że przy problemach ze snem może także pomóc liść sałaty. Wystarczy położyć go na czole w okolicach czakry trzeciego oka.

Kiedy potrzebujesz pilnie amuletu na szczęście, to idealnie sprawdzi się tu żołądź. Za czasów młodości zbierało się je do szkoły, by tworzyć z nich zwierzątka i inne ciekawe konstrukcje. Teraz możesz go nosić przy sobie, aby przyciągnąć szczęście, dobrobyt i powodzenie. Żołędzie spełniają także funkcję ochronną przed negatywną energią, a nawet dodają nam siły. Jeżeli już mowa o szczęściu, to nic tak bardzo się z nim nie kojarzy jak czterolistna koniczyna. Niestety taki egzemplarz znajduje się raz na dziesięć tysięcy przypadków, przez co trzeba się go naszukać po łąkach i polach.

Jabłko natomiast jest amuletem przynoszący miłość. I to taką prawdziwą do końca życia. Należy tylko przepołowić jabłko i wyciągnąć nasiona. Jedną połówkę daj partnerowi, a drugą zjedz. Następnie spal nasionka i rozsyp na ziemi - użyźnią glebę. Nie ma w tym wypadku ograniczeń co do stosowania jabłek. Ze względu na ich dobre właściwości i witamin możesz dość często dzielić się nimi z partnerem. Przy okazji zadbasz o niego, siebie i wasz związek.

Jeżeli twoim największym marzeniem jest jednak deszcz, kiedy doskwierają upały, to skorzystaj z talizmanu - wełny. To nie przypadek, że wyglądem przypomina ona chmury. Jeżeli susza już Cię męczy, to po prostu wyjmij ją, pobaw się nią, dotykaj, ruszaj i czekaj aż spadnie utęskniony deszcz.

Nie tylko poszczególne rośliny czy przedmioty mają magiczną moc. Często w jakimś jednym miejscu czujemy się o wiele lepiej niż w innym. Na świecie - również w Polsce - można znaleźć miejsca o wyjątkowej wibracji. Takie, w których poczujesz większą moc i siłę. Najlepiej się tam zrelaksujesz i będziesz w stanie medytować. Nic jednak nie wyklucza, że możesz mieć swoje wyjątkowe miejsce gdzieś indziej. Może to być park obok domu, górka z której w zimie dzieci zjeżdżają sankami czy mała polanka za miastem. Jeżeli w tym miejscu czujesz się wyjątkowo i odzyskujesz chęć do życia, to właśnie znalazłeś swój naturalny talizman. Korzystaj z tej energii, chodź tam i odpoczywaj. Szczęście czerp z życia pełnymi garściami i skorzystaj z darów Matki Natury.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki

Poniedziałek 14 października 2019


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji