widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-09-06

Skala Bovisa, czyli ,,czytanie

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Skala Bovisa, czyli ,,czytanie" różdżki i wahadełka" .


Kiedy zawodzą podstawowe zmysły człowieka, z pomocą przychodzą różdżki i wahadełka. Do naszego pola energetycznego codziennie dociera bardzo dużo informacji i energii, które niestety nie są przez nas odbierane. Są obok lub wewnątrz nas, ale pozostają niezauważone. Dzieje się tak, ponieważ tylko konkretny zakres energii jesteśmy w stanie zauważyć samodzielnie. W pozostałym zakresie - dla nas niewidocznym czy niewyczuwalnym - możemy odebrać "treść wiadomości" przy użyciu różdżki i wahadełka. Aby łatwiej to sobie wyobrazić, to możemy porównać te narzędzia do telefonu. Wyobraź sobie, że jest ktoś daleko i go nie widzisz. Wiesz, że tam jest, ale nie możesz go usłyszeć. Pomimo, że on mówi do Ciebie, to Ty nic z tym nie możesz zrobić. Może właśnie Cię ostrzegać przed niebezpieczeństwem, a Ty dalej robisz to, co wcześniej. Potrzebujesz więc narzędzia do komunikacji. Jeżeli zadzwoni do Ciebie, to go usłyszysz. Tak samo jest w tym wypadku. Samo uświadomienie sobie, że za pomocą metod radiestezyjnych można się komunikować z energią jest już sporym wyczynem, ale nadal potrzebujemy jeszcze "tłumacza" do zrozumienia tego, co pokażą nam nasze narzędzia.

Korzystając z różnego rodzaju diagramów i skal możemy odczytać wiadomość jaką ma dla nas docierająca energia. Idąc za wcześniejszym porównaniem - słyszymy teraz rozmówcę, ale go nie rozumiemy, ponieważ mówi w innym języku. Potrzebujemy więc słownika lub tłumacza, aby go dobrze zrozumieć. Odgadując znaczenie słów zupełnie go nie zrozumiemy albo dojdzie pomiędzy nami do nieporozumienia. Tak samo w przypadku korzystania z różdżki i wahadełka - potrzebujemy pomocnika. Dzięki diagramom możemy uszczegółowić i sklasyfikować wiadomość. Jednym z najbardziej znanych diagramów jest skala Bovisa, która służy pomiarowi intensywności promieniowania. Jest ona znana w wersji podstawowej i rozszerzonej (skala BSM od nazwisk jej twórócw Bovisa, Simonetona, Mereza).

Zaczynając pracę z różdżką i wahadełkiem, należy przygotować się do badania. Należy więc przemyśleć jakie badanie mamy zamiar przeprowadzić i jakie pytania zadać. Nieprzygotowanie do tego może spowodować błąd lub błędną interpretację, o co nie jest trudno. Radiestezja jest bardzo dokładna i skomplikowana. Tylko "wyćwiczone" osoby są w stanie poprawnie ją interpretować. Właśnie ze względu na trud interpretacji i odczyt wiadomości wprowadzono wcześniej wspomniane diagramy. Mają one za zadanie maksymalnie uprościć działanie badawcze, wprowadzić zasady ogólne i pomóc w odczytach.

Podstawowa skala Bovisa została skonstruowana przez radiestetę z Francji - Andre Bovisa - blisko sto lat temu. Pomimo upływu czasu, nadal jest ona bardzo aktualna i chętnie wykorzystywana. Jej założenie jest bardzo proste. Różdżkarz lub radiesteta bada określone miejsce czy przedmiot przy pomocy narzędzia. Narzędzie odczytuje listę Bovisa według skali. Wartość 6500 jest neutralna, odpowiada promieniowaniu dorosłego zdrowego człowieka. Odczyty poniżej tej wartości neutralnej są uznane za szkodliwe, dysfunkcje, choroby i osłabienia. Wskazuje więc miejsca o gorszej, słabszej energii. Pokazuje, że akurat w tym miejscu jest coś nie tak, jest osłabienie lub choroba. Analogicznie patrząc odczyty powyżej neutralnej liczby do wartości 1000 (uznanej za maksymalne natężenie promieniowania u człowieka) działają korzystnie oraz stymulują. Są to miejsca o podwyższonej biowitalności z wysokimi wibracjami.

W związku z tym, że skala Bovisa powstała blisko 100 lat temu, to inne były też potrzeby badawcze człowieka. Twórca skali nie brał pod uwagę tego, że możliwości badawcze wykroczą poza skalę. Z biegiem czasu pojawiła się potrzeba badania rzeczy o zdecydowanie większych wibracjach. Przykładem są tutaj różne miejsca o ogromnych promieniowaniach witalnych, czy też substancji i przedmiotach poza skalą. Tak też powstała skala BSM. Jej zasada jest bardzo zbliżona do działania podstawowej skali Boviska, z tym, że ma ona o wiele większy zakres. Jest trochę bardziej skomplikowana właśnie przez to, że musi poradzić sobie z mocniejszą energią.

Wielu się spiera jaka skala i diagram będą odpowiednie. Oczywiście nie ma tu prostej odpowiedzi. Wiele zależy od okoliczności, przedmiotu do badania oraz samych możliwości i umiejętności pomiarowych badacza. Pracując na większej ilości skal ma się więcej możliwości poprawnego i najlepszego pomiaru. Istnienie więc różnorodnych skal daje zdecydowanie więcej możliwości pracy. Naukę zawsze warto rozpoczynać jednak od podstaw i działać małymi kroczkami.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji