widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-01-28

Reinkarnacja - podstawowa wiedza nauk Wschodu

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Reinkarnacja - podstawowa wiedza nauk Wschodu" .Reinkarnacja jest poglądem, według którego dusza (zwana również świadomością) może przejść do innego ciała - ludzkiego lub zwierzęcego (według niektórych podań może również wcielić się w roślinę). Pogląd ten ma większość swoich wyznawców na Wschodzie oraz jest podstawą starożytnych religii. Stanowi główną domenę życiową wyznawców. Pokazuje coś, czego nie można zmierzyć, sprawdzić i naukowo dowieść. Z tego powodu na Zachodzie raczej się tylko akceptuje fakt jej istnienia i wierzenia w nią. Większość ludzi wybiera jednak to, co można namacalnie sprawdzić. Niektórzy nawet nie tylko, że nie wierzą w reinkarnację, ale też głośno z niej i jej wyznawców szydzą. Jednak spróbuj na chwilę odrzucić to wszystko, co Ci przez lata wpoili inni. Pozwól sobie na chwilę wiary i innego spojrzenia na świat. W końcu co może się stać? W najgorszym razie dalej będziesz uznawał reinkarnację za wymysł wschodu.

Nauka ma ogromną wartość, pozwala poznawać więcej, sprawdzać i mierzyć wszystko, czego wiedzieć potrzebujemy. Zapewnia wiarygodność i aktualność temu, co jest za jej pomocą sprawdzane. Jednak sama w sobie ogranicza się tylko do tego, co można zbadać albo bardziej ogólnie - to co jeszcze jesteśmy w stanie określić i do czego mamy materiały, aby to zbadać. Ogranicza się więc tylko do tego, co jest fizyczne i mierzalne. Jednak, może po prostu brak nam jeszcze odpowiednich przyrządów, aby zbadać coś więcej? Może przez to, że czegoś nie umiemy sprawdzić i przez to odrzucamy, to czyni nas ślepymi? Ciekawe jest więc spojrzenie na coś więcej, na coś co nie jest łatwe do udowodnienia przez naukę. Na doświadczenia z pogranicza śmierci, na doświadczenia z medytacji, z odczuć po środkach psychoaktywnych, transpersonalnych doświadczeń czy też z tego co mówią bardziej ,,czuli" ludzie, myśliciciele, wierni czy ezoterycy.

Istnieje kilka ogólnych prawd, rzeczy, na temat reinkarnacji, które pozwalają na nią spojrzeć w inny sposób.

1. Dusza.

Po pierwsze należy przyznać, że dusza istnieje. Wszyscy ludzie składają się zarówno ze śmiertelnego, fizycznego, ciała oraz z nieśmiertelnej duszy. Istnieją już nawet badania mówiące o tym ile dusza waży - sprawdzono kiedyś, że waga osoby, która zmarła różni się od wagi tuż przed śmiercią. Co ciekawe, niezależnie od masy, budowy ciała czy wieku zawsze ta różnica była dokładnie taka sama i równa 21g. Dusza jest esencją człowieka, jest czymś co dostaliśmy z góry, czymś co pokazuje kim jesteśmy. Jest iskierką życia, czymś co nas ożywia i wprawia w działanie. Bez duszy nie ma ciała, bez ciała nie ma duszy. Tylko razem - duch i ciało - tworzą człowieka. Dusza jest czystą energią i fragmentem absolutnej doskonałości.

Dusza zawsze ma za zadanie ewoluować, nie ma po prostu być. Ma swoje cele i założenia, które musi wypracować i wypełnić. Ewolucja ta oznacza stawanie się coraz bardziej świadomymi. Ewolucja doprowadza do przechodzenia w coraz wyższe poziomy mocy i mądrości. Po latach przeobrażeń, dusza ponownie łączy się ze swoim twórcą. Droga ta odbywa się poprzez indywidualne doświadczenia i wybory jakie podejmujemy. Dusze nie mają takich samych zadań do przepracowania. Każde życie jest inne, ma inne cele. Najskuteczniejsza ewolucja jest poprzez sprawdzania siebie i dokonywanie wyborów. Doświadczenia życiowe są kolejnymi lekcjami, jakie dostajemy od danego życia. Nigdy z góry nie ma złych lub dobrych lekcji - wszystko zależy od nas i od tego jak wykorzystamy tą wiedzę, którą zdobyliśmy. Uczymy się, że każdy wybór niesie za sobą konsekwencje zarówno dla nas jak i innych osób.

2. Bądź sobą.

Dusza nie różni się w zależności od naszej rasy czy wyglądu. Dusza nie ma narodowości czy wyznania. Nasza świadomość ma bowiem swobodę doświadczania całej różnorodności świata, a więc swobodnie może poznawać kultury, wyznania czy poglądy. Nie ma czegoś takiego jak dusza żydowska, polska czy włoska. Dusza jest ponad tym wszystkim, to my na siłę staramy się jakoś to określać i nazywać. Ludzie potrzebują poczucia przynależności, aby czuć się bezpieczniej. Dusza tego nie potrzebuje. Miejsce urodzenia czy płeć i narodowość jest ważna tylko dla celu, jaki dostajemy w danym życiu do przepracowania. Płeć jest ważna dla zjawiska biologicznego i dlatego przed reinkarnacją dusza musi zostać określona, sama jednak jest wolna od określenia swojej płci. Przechodząc przez wcielenia, nie musi utrzymywać też tej samej płci.

3. Plan.

Jedno życie nie wystarczy, aby doświadczyć wszystkiego. Reinkarnacje potrzebne są, aby móc doświadczyć różnych rzeczy. W jednym wcieleniu możemy być uczniem, a w drugim nauczycielem. W jednym ofiarą, aby w drugim odrodzić się jako sprawca. Spojrzenie z różnych perspektyw, przepracowanie różnych doświadczeń pozwala spełnić się we wszystkich możliwych okolicznościach życia. Pozwala także przejść przez wszystkie lekcje, zdobyć wszystkie możliwe nauczki i konsekwencje czynów. Dusza najlepiej uczy się poprzez proces porównywania i kontrastowania, a jak najlepiej skontrastować tą samą rzecz? Poprzez zobaczenie jej z różnych perspektyw.

Każde życie jest wstępnie zaplanowane. Nie jest to jednak ścisły plan, bo wówczas nic by nie zależało od nas samych. Dostajemy plan na sam start. Przykładowo dostajemy konkretne życie - w bogatej rodzinie, mieszkającej w centrum, dla której pieniądze to nie problem. Jednak wszystko co potem zrobimy z tym życiem, zależy od nas. I w ten sposób możemy zacząć pomagać innym, jeździć po świecie i budować szkoły oraz studnie, albo imprezować za pieniądze rodziców i nie chcieć pomóc innym ludziom. To wszystko wybory jakich możemy dokonać. Większość ważnych wydarzeń jest z góry zaplanowanych, jednak nadal pozostaje sporo miejsca na wybór i obranie właściwej dla nas ścieżki.

4. Wszystko ma swój początek i koniec.

Reinkarnacja wierzy w to, że wszystko ma swój początek i koniec. Nie żyjemy w niekończącym się kole odrodzeń. Podróż ewolucji zaczyna się na konkretnym poziomie i dąży do góry - do pełnej samoświadomości i połączenia ze stwórcą. Reinkarnacja zajmuje około 100 wcieleń, co stanowi setki lub nawet tysiące lat wcieleń i doświadczeń. Każde życie ma swój cel i swoje zadanie. Nie jest ważne czy będziemy szybko ewoluować, czy też nie. Nikt nas nie goni, nie ma pośpiechu i wymagania ,,odhaczenia" konkretnych rzeczy na liście reinkarnacji. Reinkarnacja jest przygodą i podejmujemy ją z miłości i pragnienia ewolucji, a nie z przymusu. Nie ma pilnej potrzeby przeniesienia się na wyższy poziom.

Reinkarnacja nie zmusza do pośpiechu, nie zatrzymuje w błędnym kole odrodzeń. Pozwala wierzyć, że wraz z każdym odrodzeniem nauczymy się czegoś więcej. Uczy, że dopiero w momencie, kiedy w pełni dojdziemy do samoświadomości, to połączymy się ze stwórcą. Do tego czasu będziemy mieć kolejne lekcje, kolejne wyzwania. Jednak te wyzwania nie są straszne, są czymś na co jesteśmy gotowi i co możemy udźwignąć. Jedynymi osobami, które nie żyły wcześniej innym życiem są osoby na samym początku drogi. Jedynymi osobami, które się nie odrodzą są Ci na samym końcu cyklu. Cała reszta wciąż się odradza. Wszyscy zataczają krąg życia.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji