widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-03-24

Świadomy sen i jego wpływ na rozwój sfery duchowej

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Świadomy sen i jego wpływ na rozwój sfery duchowej" .Świadome śnienie pozwala rozwijać naszą świadomość. Analogicznie, wpływa przez to na rozwój naszej duchowości. Śpimy przynajmniej jedną trzecią naszego życia. Jest to dla nas ważny moment, ponieważ podczas snu regenerujemy siły, nabieramy energii, relaksujemy się i uspokajamy. Mamy siłę, aby stawić czoła kolejnemu dniu. Jednak czy wykorzystujemy w pełni ten czas? Czy nie możemy zrobić dla siebie czegoś więcej niż tylko zamknięcie oczu? Otóż możemy. Możemy wykorzystać każdą noc, każdą drzemkę, każdy sen na wzrost duchowości poprzez budowanie świadomości podczas naszego snu.

Dlaczego świadome śnienie pomaga wzrastać w duchowości?

Będąc świadomym we śnie jesteśmy również bardziej świadomi otaczającego nas świata. W naszym śnie to my jesteśmy twórcą i możemy wpłynąć na każdy element jaki nas otacza - co za tym idzie w rzeczywistym świecie częściej dostrzegamy te małe "kawałki", które tworzą rzeczywistość. Przebywamy w nieskończonej platformie komunikacji i kreacji. Jesteśmy bardziej skoncentrowani na świecie, na tym co jest i co może być. Dostrzegamy więcej zależności przyczynowo-skutkowych. Śniąc "zwyczjanie-normalnie" żyjemy jak na autopilocie, biorąc w ręce to, co podsuwa nasz umysł. Tak naprawdę mamy jednak na to wpływ - możemy kreować świat naszego wnętrza. Kiedy zaczniemy już to robić - wpłyniemy również na energię, która nas otacza. Zaczniemy kreować nie tylko widziane we śnie obrazy, ale też nasze wnętrze oraz świat zewnętrzny.

Co zyskujemy śniąc świadomie?

Możemy znaleźć i zaprosić do naszego życia odpowiednich ludzi. Możemy "przećwiczyć" - bez żadnych zobowiązań - różnego rodzaju relacje. We śnie możesz bowiem zobaczyć jaki wpływ mają na nasze życie poszczególne osoby. Poczuć swoje emocje w stosunku do określonych ludzi. Uczymy się w taki sposób nawiązywać kontakty i budować relacje międzyludzkie. Później o wiele łatwiej nawiązać takie relacje w rzeczywistości. Możesz śnić o randce z wymarzoną drugą połową, nawet kiedy nie jesteś w związku. Możesz śnić o relacji z dzieckiem, kiedy jeszcze go nie posiadasz. We śnie możesz mieć psa, kiedy w rzeczywistości jeszcze go nie masz. We śnie możesz więcej.

Podczas świadomego śnienia możemy także szukać odpowiedzi, kontaktować się ze swoim wewnętrznym "Ja". Możemy zapytać siebie samych: co chcemy, co możemy zrobić, jak chcemy żyć... Poznajemy siebie, uczymy się kreatywności i innego spojrzenia na świat. Świadomie śniąc możemy wykorzystać możliwości płynące z dodatkowego czasu, jaki właśnie zyskaliśmy. Mamy nieograniczoną możliwość nauki i wzrostu duchowego. Jesteśmy architektem i tworzymy swoją małą odskocznię - swój azyl.

Jak więc zabrać się za świadome śnienie?

Istnieje wiele technik rozpoczęcia świadomego śnienia. Jednym przyjdzie to bardzo prosto, a inni będą potrzebować więcej czasu. Na sam początek możesz spróbować od autosugestii, od powtarzania sobie, że będziesz świadomy podczas snu. Możesz także robić kilka małych drzemek takich na "pół jawie" - nie do końca całkowicie zasypiając. Inną techniką jest zapamiętywanie snów, jak największej ilości ich elementów. Najprostszym rozwiązaniem jest codzienne zapisywanie, od razu po przebudzeniu, wszystkiego co się pamięta ze snów. Po jakimś czasie powinno być coraz więcej szczegółów, aż w końcu przyjdą świadome sny.

Podczas świadomego śnienia tworzymy swoje własne środowisko, relacje i poszczególne wydarzenia. Czujemy się przy tym bardziej komfortowo niż na co dzień. Inni nie mają wpływu na to, co robimy lub myślimy. Do szuflady chowamy swoje ego, obawy czy lęki. Ćwiczymy różne relacje, odmienne sytuacje i uczymy się. Poznajemy siebie. Zyskujemy czas. Później możemy prosto przenieść przećwiczone relacje do naszej rzeczywistości.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji