widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-05-15

Podstawy dbania o higienę energetyczną

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Podstawy dbania o higienę energetyczną" .Każdy z nas - najczęściej codziennie - dba o ogólnego rodzaju higienę. Dbamy o nasze mieszkania -myjemy podłogę, zmywamy naczynia i czyścimy okna. Przecieramy zakurzone przedmioty. Pierzemy brudne ubrania. Codziennie dbamy również o siebie - myjemy ciało i zęby. Dbamy o wszystko, co "zewnętrzne" - widoczne dla nas i innych. Niestety często zapominamy o tym, co na pierwszy rzut oka nie jest widoczne. Mowa o naszej psychice. W końcu każdego dnia jest i ona narażona jest na zanieczyszczenie. Na kontakt z innymi energiami czy też narażona jest na "pobrudzenie" jej przez negatywne myśli. Pole energetyczne również potrzebuje oczyszczenia. Wszyscy więc powinniśmy znać podstawy dbania o higienę energetyczną. Czemu ma to służyć? Higiena tego rodzaju ma na celu oczyszczenie pola energetycznego oraz zharmonizowanie naszej aury.

Dbanie o higienę energetyczną nie jest wcale trudne. Jest to zmiana niektórych zachowań i wszczepienie w ich miejsce nowych. Co ważne te podstawy dania o higienę energetyczną powodują ogólne polepszenie naszego samopoczucia, a także zdrowia. Należy więc jasno sobie powiedzieć - o psychikę należy dbać, bo bez zdrowej psychiki nie będzie zdrowego ciała. Tak więc nie przedłużając, poznajmy podstawowe zasady jak to zrobić.

Po pierwsze zacznij od dbania o ciało. Przede wszystkim zadbaj o swoją aktywność fizyczną i o to, co jesz i pijesz. Staraj się często i systematycznie uprawiać sport, dbać o to jak spędzasz wolne chwile. Nie siedź za długo na kanapie przed telewizorem. Poszukaj sportu dla siebie. Chodzenie, bieganie, gra w piłkę nożną lub spacery z psem. Nie chcesz lub nie możesz teraz wychodzić z domu? Poćwicz aerobik w salonie, kup hula-hop lub tańcz przy ulubionych teledyskach. Szukaj czegoś, co sprawi Ci przyjemność. Dbaj też o to, co jesz. Unikaj fast foodów, potraw tłustych, ciężkostrawnych oraz ogranicz spożywanie alkoholu. Nie zapominaj też o dbaniu o swój wygląd zewnętrzny. W końcu o wiele lepiej się czujemy wtedy jak dobrze wyglądamy! Zadbaj także o swoje otoczenie. Posprzątaj mieszkanie. Przejrzyj swoje rzeczy i pozbądź się tych zepsutych, za małych, za dużych czy po prostu zniszczonych. Pożegnaj się także z przedmiotami, które powodują u Ciebie smutek lub złość - jak na przykład prezent od byłego partnera.

Po drugie zajmij się energią swojego otoczenia. Zobacz jaką energię wpuszczasz codziennie do swojej psychiki. Oglądasz i czytasz negatywne wiadomości, których podstawowym założeniem jest wzbudzenie strachu. Przejmujesz tę energię i zaczynasz źle się czuć. Być może od tego natłoku wieści boli Cię głowa, jesteś poddenerwowany lub masz problemy z żołądkiem. Staraj się ograniczyć ilość informacji jakie do Ciebie docierają, nie słuchaj po kilka razy tych samych. Po słuchaniu i czytaniu ich, wyjdź na spacer. Przejrzyj też swoje kontakty. Przy ilu ludziach czujesz się po prostu źle lub masz wrażenie, że energia Cię opuszcza? Być może to wampiry energetyczne, które chcą podebrać Ci trochę życia. Postaraj się ograniczyć lub zerwać kontakty, które Ci nie służą.
Zadbaj o strefę tylko dla siebie. Wygospodaruj sobie kawałek mieszkania, który będzie tylko Twój. Jeżeli na przykład pracujesz z domu, to rób to tylko w jednym miejscu, żeby kończąc pracę móc stamtąd wyjść i przejść do życia prywatnego. Unikaj zatłoczonych miejsc i zachowaj odległość od innych osób - akurat te rzeczy są w aktualnej sytuacji dość proste do zrealizowania, a nawet wymagane. Pójdź gdzieś, gdzie będziesz sam na sam z naturą - las, park, łąka - chyba że masz psa, to weź go ze sobą i patrz jak jego szczęście również się Tobie udziela :)

W codziennym życiu naucz się żyć teraźniejszością. Naucz się przebaczać i nie rozpamiętuj przeszłości. To już było i nie wróci więcej. Nie blokuj się zatem, tylko z odrobioną lekcją z życia rusz dalej. Spróbuj medytować. Znajdź chwilę dla siebie, gdy będzie możliwe wyciszenie się i zastanowienie nad sobą samym. Jeżeli nie chcesz medytować, to przynajmniej poleż chwilę w ciszy, może Twoja podświadomość ma Ci coś do powiedzenia, co zagłuszają te wszystkie dźwięki z zewnątrz. I najważniejsze - uśmiechaj się. Naucz się cieszyć małymi rzeczami. Doceniaj to, co masz. Postaraj się ciągle uśmiechać, nawet jak nie masz powodu - zmuszając się do uśmiechu w końcu nasz mózg daje za wygraną i uwalnia hormony szczęścia.

Dbanie o higienę energetyczną nie jest trudne. Jak dobrze widzisz większość z tych zasad to podstawy dobrego życia. Stosując je zadbasz zarówno o psychikę jak i ciało, a nawet o otoczenie. Do dbania o psychikę możesz także wykorzystać różnego rodzaju amulety i kamienie. Jak poczujesz, że potrzebujesz nagłego oczyszczenia, to weź kąpiel w wodzie z kilkoma łyżeczkami soli lub okadź swoje ciało na przykład kadzidłem z białej szałwii. Przebywaj też dużo na łonie przyrody i czerp z niej energię. Przytul drzewo, połóż się na trawie i nie zapominaj o uśmiechu. W tym trudnym czasie wszystkim się nam przyda dobra energia.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji