widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-06-16

Jaką wybrać książkę dla siebie? W odpowiedzi pomoże Twój znak zodiaku.Mieszkanie posprzątane. Ubrania przejrzane. Poparzenia po gotowaniu prawie zagojone. Wszystkie zakupy zrobone. Kanały telewizyjne przeklikane. Regularne ćwiczenia nie tylko zaczęte, ale też i zakończone. Co jeszcze można robić, żeby nie zwariować w domu pośród czterech ścian? Jaką odskocznię znaleźć, żeby nie pokłócić się znów ze swoją rodziną? Odpowiedź jest prosta - czytać książki! To właśnie one pozwolą poznać odległe krainy. Przeniosą Cię w nieistniejące piękne miejsca. Pozwolą poznać niezwykłych ludzi, zwyczaje i historie. To dzięki nim będziesz śmiać się i płakać. To one rozbudzą Twoje zainteresowania i rozbudują kreatywność. Jednym słowem - wiemy już co robić. Pozostaje jednak drugie pytanie - jaką książkę wybrać dla siebie? Szczególnie na sam początek. Od czego zacząć, żeby się wciągnąć do tego świata. Z pomocą może nam przyjść nasz znak zodiaku. Co ciekawe, do każdego znaku możemy przypisać odpowiednią książkę. Znajdź więc coś dla siebie. I uwaga! Mając taką wiedzę, masz w rękawie niezłego asa - będziesz wiedzieć, co kupić komuś na prezent :)

Baran

Baran lubi książki, w których dużo się dzieje. Dobrze jak bohaterowie nie myślą o przyszłości, lecz gdy ponosi ich chwila. Konsekwencje? Nie można o nich myśleć przy podejmowaniu decyzji, ma się po prostu coś robić. Wyzwania, akcja, przebojowość. Książki mają pokazywać, że ciągle można więcej, można wciąż próbować, aby poczuć życie "mocniej". Literatura powinna ukazywać zew przygody i na całego wciągnąć ich w swoją historię. Tylko wtedy książka ich nie zanudzi. Polecanymi książkami dla Barana będą m.in.: "Złodziejka książek" M. Zusaka, "Buszujący w zbożu" J. D. Salingera czy "Dżuma" Albert Camusa.

Byk

Byki kochają luksus i dobre jedzenie. Tak więc dobrze jak książki też wykazują właśnie te rzeczy. Wygody, przepych, piękno, romanse i gadżety. Książka ma ich zabrać w świat rozpusty, pięknego i drogiego życia, gdzie bohaterowie czerpią przyjemność garściami. A gdy jeszcze pojawiają się opisy pysznych dań, to już książka ich wciągnie na wiele godzin. Polecanymi książkami dla tego znaku znaku Zodiaku będą: "Wielki Gatsby" Fitzgeralda, "Pięćdziesiąt twarzy Greya" E.L. Jamesa czy "Ogród kobiet" C. Montero.

Bliźnięta

Bliźnięta nie chcą siedzieć w jednym miejscu. Chcą czytać o przygodach. O podróżach do odległych krajów. Książka ma ich przenieść w najodleglejsze krainy, które nie muszą być nawet prawdziwe. Chcą poznawać nowe światy. Żyć podróżą i wszystkim, co z nią jest związane. Długie opowieści o łące nie są więc dla nich. Bohaterowie muszą być w ruchu i ciągle odkrywać nowe zakątki tego świata (albo i nie tylko tego). Muszą być żądni nowego i nieznanego. Polecanymi książkami dla zodiakalnych Bliźniąt są "W 80 dni dookoła świata" Verne'a, "Hobbit, czyli tam i z powrotem" J.R.R. Tolkiena czy "Alchemia" Paulo Coelho.

Rak

Rak nie szuka przygód. Raczej boi się zmian i nie chce ich w swoim życiu. Ceni spokój i tradycję. Lubi czytać historie takich właśnie osób, które szczerze mówią o swoich lękach i strachu. Dobre są dla nich książki opowiadające prawdziwe historie osób, które cierpiały, które próbowały się jakoś odnaleźć na tym świecie i pokonują wszystkie przeciwności które napotkają. Nie szukają jednak super mocnych bohaterów, tylko prawdziwych ludzi ze wszystkimi ich słabościami. Polecanymi książkami dla Raka są "Prawdziwa historia Delphine de Vigan" S. Draga, "Człowiek o 24 twarzach" D. Keyes'a oraz "Kwiat pustyni" autorstwa Waris Dirie.

Lew

Lew lubi bogactwo, przepych i pragnie czuć się królem. Dlatego też wybiera książki, gdzie główny bohater jest lekko egoistyczny, myśli o sobie i swoich przyjemnościach, który nie zrobi czegoś dla kogoś, jeżeli przez to jemu będzie przez to gorzej. Lubi jak w książce pojawia się bohater, który jest w centrum uwagi, jest gwiazdą. Musi radzić sobie z problemami i różnego rodzaju sytuacjami, które często wynikają z jego błędnych wyborów. Polecanymi tytuałami dla zodiakalnego Lwa są: "Maria Antonina" Juliet Grey, "Szklany Tron" Sarah J. Maas czy "Królowe przeklęte" C. Morato.

Panna

Panna na ogół lubi w swoim życiu porządek. Nic więc dziwnego, że tego samego szuka w literaturze. Dzięki temu może się nauczyć kolejnych zasad, które później może wprowadzić w swoje własne życie. I książki takie mają być. Ma być w nim wszystko jasne i przejrzyste. W historii ma panować porządek i ład. W końcu kto jest bardziej pedantyczny niż zodiakalna Panna? Bohaterowie nie muszą przejawiać zbyt dużo frywolnych emocji, lecz akcja powinna być ciekawa. Panny - wbrew obiegowej opinii - lubią jednak tytuły, które zaskakują swoją treścią. Polecanymi książkami będą "Okruchy dnia" autorstwa Kazuo Ishiguro, "Ciche dni" Abbie Greaves czy "Zatruty ogród" pióra Alexa Marwood'a.

Waga

Wagi - na pierwszy rzut oka dostojne i wyniosłe - na pewno zrobią wrażenie na wielu osobach. Są czarujące i urocze, lecz niekiedy ciut próżne. Jednak to jest tylko pierwsze wrażenie. Kiedy już się je pozna, to szybko można się przekonać, że jest to znak bardzo wrażliwy i delikatny. Wagi mają niekiedy problem z radzeniem sobie z problemami i trudnymi sytuacjami. Najtrudniej jest im obiektywnie ocenić własną sytuację. Być może właśnie dlatego szukają książek, gdzie bohaterowie są dość podobni do nich samych, żeby może znaleźć rozwiązanie swoich problemów. Polecanymi książkami dla Wagi są m.in.: "The Day She Cried" K. Webstera, "Targowisko próżności" Thackeray'a oraz "Seria niefortunnych Zdarzeń" Lemony'ego Snicket'a.

Skorpion

Skorpion jest świetnym przyjacielem, ale jeszcze lepszym wrogiem. Oczywiście wiadomo, że jak jest tak "dobrym" wrogiem, to musi znać różne sposoby zemsty. Nic więc dziwnego, że Skorpiony lubią czytać właśnie o zemście - mogą się przecież wtedy tyle nauczyć :) Najlepiej jak zemsta nie jest taka zwykła, musi mieć w sobie to "coś". Najlepiej - nutę tajemniczości i niepewności. Wyjątkowo polecaną książką dla Skorpiona jest "Hrabia Monte Christo" od Aleksandra Dumas, a równie ciekawymi cyklami "Igrzyska Śmierci" Suzanne Collins oraz "Strażnik sadu" Cormac McCarthy

Strzelec

Strzelec nie przepada za rutyną. Dobrą książką jest dla niego lekka historia, gdzie ludzie są wolni i szczęśliwi. Najlepiej jak opowieść jest oryginalna i wesoła, nie szukają oni bowiem ponurych i nużących książek. Dobrze jak bohaterowie pokazani są wraz ze swoimi różnymi, oryginalnymi, zainteresowaniami. Lubią czytać o osobach, które niejako wyprzedzają wiek w którym żyją. W książkach nie szukają szczególnie seksualności, lecz ten element również może wydać się im ciekawy. Jedną z polecanych dla nich książek są "Małe kobietki" Louisa May Alcott, "Sekret drzewa oliwnego" Courtney Miller Santo czy "Pollyanna" Eleanor Hodgeman-Porter.

Koziorożec

Koziorożec lubi analizować. Książka powinna go więc czymś zaskoczyć, być dla niego jakąś zagadką. Nie może zbyt szybko zdradzać zakończenia, ani być zbyt oczywistą. Najlepiej jak w połowie wszystko, co było wcześniej jasne, znów będzie poddane pod wątpliwość. Koziorożce nie szukają w książce ozdobników, zbyt długich opisów czy miłosnych historii. Chcą odkryć historię, poczuć się jak detektyw. Polecanymi tytułami dla Koziorożca są m.in.; "Cyfrowa twierdza" Dana Browna, "Szpiedzy kajzera" Howarda Blum czy "Labirynt duchów" Carlosa Ruiz Zafon.

Wodnik

Wodniki są z natury skomplikowane, dlatego też szukają tego samego w książkach. Lubią jak dana książka nie jest zaszufladkowana jako jeden dany typ. Lektura musi ich zaciekawić i zadziwić. Dobrze jak zawiera w sobie trochę filozofii i pokazuje różne koncepcje postrzegania świata. Wodniki bowiem kochają zgłębiać nieznane. Nie dla nich prostota i prostolinijność. Polecanymi dla nich książkami są m.in.: "Sklepy cynamonowe" Bruno Schulza, "Czarne plecy czasu" Javier Marias czy "Był sobie pies" W. Bruce Cameron.

Ryby

Ryby są osobami bardzo wrażliwymi. Książki muszą więc wykazywać tą cechę w sobie. Miłość, przyjaźń, trudne i bolesne rozstania - to tematy, o których mogą czytać dniami i nocami. Książka musi ich wzruszyć i poruszyć. W książce szukają odpowiedzi jak sobie radzić z tą wrażliwością i jak przejść przez różne sytuację. Polecaną dla nich książką jest "Mały książę" autorstwa Antoine de Saint-Exupery (nie patrzmy na to, że to bajka. Chusteczki będą tu na pewno potrzebne). Równie ciekawymi tytułami będą również: "Alchemik" Paulo Coelho, "Anna Karenina" Lwa Tołstoja czy "Kochanica Francuza" Johna Fowles'a.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji