widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-01-18

Energia erotyczna - siła, z której możemy czerpać energię do działania.Seksualność jest naturalną funkcją organizmu każdego człowieka. Jest to energia, z którą się rodzimy i niesiemy ją przez życie. Możemy ją kształtować, hamować lub niekiedy o niej zapominać, lecz nieustannie będzie ona nas w istniała. To właśnie nasza seksualność jest motorem napędzającym pragnienie tworzenia relacji i więzi z drugim człowiekiem. Nie ma ona jednak charakteru czysto biologicznego, lecz sięga wymiaru psychicznego, społeczno-kulturowego, hedonistycznego i duchowego. Seksualność jest naszym darem i naturalną potrzebą - funkcją, bez której człowiek zazwyczaj nie może żyć w szczęściu i zdrowiu. To energia, którą powinniśmy nie tylko zaakceptować, lecz również pielęgnować, kochać i czerpać z niej radość. Dziś powiemy sobie kilka słów o wykorzystaniu energii erotycznej do realizacji naszych planów.

Erotyka stała się dla nas czymś powszednim. Kino, telewizja, książki - wszędzie ten temat poruszany jest dość intensywnie. W dniu dzisiejszym nie trudno jest zauważyć, iż erotyka - w mniejszym lub większym stopniu - pojawia się nawet w reklamach całkiem "zwykłych" rzeczy, aby mogły one bardziej przykuwać naszą uwagę. Panie odsłaniają długie nogi, mają głębokie dekolty, a panowie dumnie prężą swą muskulaturę. Reklamę perfum czy kawy wieńczy namiętny pocałunek w sypialni. Trudno również nie wspomnieć o erotyce, która dociera do nas spoza telewizora - np. o wulgarnych kalendarzach u mechaników czy też wielkich bilbordach na ulicy. Seksualność jest już nie tylko akceptowana, ale często wręcz oczekiwana przez innych. Seks często utożsamiany jest z filmami pornograficznymi - z czymś niewłaściwym, nieczystym i mechanicznym. Z drugiej strony pojawia się pewien kontrast - seks nadal jest jeszcze tematem tabu. Zauważamy, że nawet długoletni partnerzy wstydzą się mówić o swoich potrzebach, marzeniach czy spostrzeżeniach. Niektórzy czują skrępowanie, nieśmiałość lub niechęć do poruszania tematu. Nie mówi się o nim w dniu codziennym - tak jakby ten aspekt życia nie istniał. Nie przekazuje się młodym ludziom wiedzy na ten temat i nie pokazuje jego dobrego oblicza. W sercach rodzi się strach. Seks zaczyna być piętnowany i pokazywany jako grzech. W tym wszystkim zapomina się o niezwykle istotnej sprawie - o tym, że istnieje energia seksualna, która ma niezwykłą i twórczą moc.

Energia seksualna jest energią siły życiowej. Jest to coś, co drzemie w każdym człowieku. Odpowiednio wykorzystana będzie pomagać, dodawać sił i pozwoli nam tworzyć. Jak rozpoznać osobę żyjącą w zgodzie ze swoją seksualnością? Będzie to osoba pewna siebie, kwitnąca, radosna i emanująca pozytywną energią. Osoba, która będzie działać i wszystko będzie jej wychodzić. Jak więc żyć w zgodzie z energią wrotyczną? Warto rozpocząć od odpowiednich ćwiczeń, które skupione będą na przekształceniu jednej energii w inną. Skupimy się więc na transformacji energii seksualnej. Wyobraź sobie ten proces na zasadzie spożywania pokarmu. Twój posiłek jest energią, którą dostarczasz ciału. Pyszna kanapka lub obiad są przekształcane w inną energię, która odżywi nie tylko Twoje ciało, lecz również umysł. Po Twoim ciele nie krąży już kanapka, lecz energia, która powstała w wyniku trasformacji. Analogicznie możemy pomyśleć o przekuwaniu energii erotycznej w energię siły życiowej. Ćwiczenie będzie polegać głównie na myśleniu o Twoim zamierzeniu - celu, który pragniesz osiągnąć - absolutnie nie musi to być cel, który byłby związany z samym aktem miłosnym. Dodatkowo skupimy się na tym, aby zaprzestać praktyki postrzegania seksu jako konieczności fizycznej. U mężczyzn warto jest skupić się na ćwiczeniach, które opóźniają osiągnięcie orgazmu. Natomiast u kobiet na zwiększaniu pozytywnych doświadczeń wynikających z orgazmu poprzez pracę z ciałem i oddechem.

Transmutacja energii erotycznej nie polega na odrzuceniu seksu. Jest to zaakceptowanie, że seksualność jest wrodzoną częścią człowieka. Jest czymś naturalnym. Jest również czymś, co można odpowiednio nakierować. Jest wtedy "innym" przeżywaniem samego aktu miłosnego. Przy czym ważne jest, aby zauważyć, iż wykorzystywanie energii seksualnej nie musi się wiązać z seksem z drugą osobą. Polega także na odkrywaniu swoich własnych potrzeb przez samego siebie. Czasem odkrycie energii seksualnej może wymagać tymczasowego celibatu - wstrzymania się od aktywności - ponieważ może to pomóc w lepszym zrozumieniu potrzeb własnego ciała i emocji.

Jakie są korzyści płynące z wykorzystywania energii seksualnej? Regularne ćwiczenia niosą ze sobą uczucie spełnienia i wzrost witalności. Jest to dodanie sobie energii i siły życiowej. Rodzi się w nas chęć działania. Zauważamy zwiększenie swojej kreatywności i elastyczności życiowej. Wiąże się z tym również większa motywacja, koncentracja i samozaparcie. Zdecydowanie pojawia się także większa pewność siebie i przekonanie do swoich działań. Zauważysz jak rozbudza się Twoja asertywność - umiejętność powiedzenia drugiej osobie "co Ci się podoba, a co nie odpowiada". Wraz z procesem dbania o swoją sferę seksualną wspieramy samoświadomość. Rodzi się w nas więcej energii fizycznej i chęć zmian. Podsumowując, w ten sposób dbamy o dobry nastrój. Doświadczamy uczucia, że wszystko jest w porządku i świat stoi przed nami otworem.

Tak więc, jak zapewne już widzisz, wykorzystanie energii seksualnej dla tworzenia większej siły życiowej - daje naprawdę dużo korzyści. Dzięki regularnej pracy nad sobą, można osiągnąć wiele celów. Ważne jest jednak, aby na samym początku pracy z energią erotyczna - całkowicie ją zaakceptować. Niekiedy wymaga to odrzucenia stereotypów i rzeczy, które w nas wpojono. Wymaga spojrzenia na temat seksu w inny sposób. Nie jak na szybki akt "czysto fizyczny" przedstawiany w filmach dla dorosłych. Nie możemy patrzeć na to jako coś złego i zakazanego. Spójrzmy na seks jako energię życia. Z czasem zauważysz ile korzyści płynie z tego typu doświadczeń. Nie będziesz już chcieć szybko uwolnić energii seksualnej, tylko zaczniesz ją przekierowywać do osiągnięcia swoich celów. Wykorzystajmy więc wrodzony nam dar, aby spełniać swoje marzenia i realizować plany!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji