widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-01-22

Czy wiesz kim jesteś naprawdę?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Czy wiesz kim jesteś naprawdę?".
Żyjemy w dziwnych czasach. Mamy wiele możliwości. Możemy naprawdę wiele. Możemy robić to, co chcemy i być kim być pragniemy. Jednak tu pojawia się pytanie. Kim tak naprawdę jesteśmy i do czego dążymy? Zastanówmy się nad tym odsuwając na bok kwestię oczekiwań innych ludzi. Odrzućmy to, co jest aktualnie modne oraz to, co robią inni. Wyobraź sobie, że znika wszystko, co Ciebie otacza. Nie myśl o filmach, reklamach i portalach społecznościowych. Odsuń od siebie cały ten chaos i wszelkiego rodzaju czynniki zewnętrzne. Co zostanie, kiedy skupisz się wyłącznie na sobie? Jakie są Twoje myśli i pragnienia? Co jakiś czas możemy usłyszeć słowa: "bądź sobą", ale co to znaczy? Czy wiesz kim naprawdę jesteś?

W czasie otaczającej nas z każdej strony pandemii - coraz więcej czasu spędzamy sami ze sobą. Rodzina jest daleko. Siedzimy od wielu miesięcy w domu. Nie spotykamy się z innymi, nie żyjemy pełnią możliwości i nawet nie powinniśmy szukać okazji do częstszych spotkań z bliskimi czy znajomymi. W domu nieraz jesteśmy z partnerem, partnerką czy dziećmi. Często żyjemy też sami - w pojedynkę. Co więcej, teraz wielu z nas pracuje wyłącznie z domu, więc nawet nie spotykamy osób w pracy. Nic więc dziwnego, że samotność zaczyna coraz dotkliwiej nas atakować. Pojawia się strach, napięcia, a kryzys emocjonalny staje się coraz mocniej odczuwalny.

Jednak nie musimy zagłębiać się w negatywnych emocjach. Nadal możemy wykorzystać ten czas i odzyskać uśmiech na twarzy. Niech nie będą to jedynie "puste miesiące", które "jakoś" przeżyjesz - niemalże hibernując niczym niedźwiedź na zimę. Właśnie teraz, w tych niezwykłych i pełnych chaosu dniach, jest odpowiedni moment, aby tak naprawdę poznać siebie samego. Mówi się, że "przyjaciół poznaje się w biedzie". A czy Ty jesteś przyjacielem dla samego siebie? Właśnie teraz możesz w ciszy przybywać sam na sam ze sobą. Możesz wejrzeć w głąb siebie, aby porozmawiać ze swoją podświadomością. Możesz zrozumieć co lubisz, a czego nie. Dokąd dążysz i czego pragniesz w życiu. Teraz masz wiele przestrzeni na to, aby odkryć siebie i zająć się właśnie sobą samym. Jak jednak zadbać o taką relację ze samym sobą? Jest na to kilka przyjemnych sposobów.

Po pierwsze, sięgnij po medytację. Znajdź chwilę dla siebie, gdy będziesz w stanie całkowicie odciąć się od wszystkich rzeczy, które Cię rozpraszają. Zamknij się w pokoju czy łazience. Jak chcesz to puść delikatną, relaksującą muzykę. Pobądź w odosobnieniu. Zawieś kartkę na drzwiach, że Cię nie ma, niech inni poradzą sobie w domu bez Ciebie. Zatrzymaj się. Oddychaj. Skup się na swoich myślach. Znajdź technikę idealną dla siebie. Pozwól sobie na autorefleksję. Odpręż się i znajdź harmonię. Jeżeli nie potrafisz medytować, nie wiesz jak zacząć - znajdź dla siebie poradnik, filmik, tutorial lub program, który da Tobie wskazówki. Odnajdź przewodnika, poproś o poradę i zacznij.

Po drugie, odnajdź ukojenie w religii. Nie zawsze musimy myśleć jedynie o "standardowym" podejściu do religii, którą kojarzymy jedynie z kościołami, kapłanami i obrzędami. Wielu z nas jest oddanymi katolikami. Wielu innych uważa, że musimy w wierzyć "w coś większego", aby odnaleźć w życiu spokój, szczęście i harmonię. W codziennym życiu na pewno potrzebujemy integracji z innymi - ich obecności, wsparcia i możliwości rozmowy. Poszukaj swojej własnej ścieżki. Poczytaj o różnych religiach, wykorzystaj z nich to, co właśnie do Ciebie przemawia. Poszukaj duchowości w świecie, który Cię otacza. Doceń Matkę Naturę i wszystkie jej aspekty. Żyj uważnie. Ciesz się małymi rzeczami jak promyk słońca, śnieg czy trawa na ziemi. Celebruj życie w taki sposób, który właśnie dla Ciebie jest odpowiedni.

Po trzecie, poszukaj sobie zajęcia, które z czasem pozwoli Ci wyrażać siebie samego. Myślimy tu najczęściej o aktywności artystycznej - nawet, jeżeli nie czujesz się w tym najlepszy. W końcu nikt nie oczekuje, że od razu stworzysz dzieło sztuki (chociaż możesz się zaskoczyć). Pisz wiersze, tańcz, śpiewaj czy maluj. Sięgaj po wszystko, co pomoże Ci odnaleźć siebie. Pomyśl o tym, co sprawiało Ci przyjemność jak byłeś jeszcze małym dzieckiem. Może uwielbiałeś lepić figurki z plasteliny? Co Ci stoi teraz na przeszkodzie? Sztuka pomoże Ci odkrywać swoje wnętrze.

Warto jest prowadzić także dziennik. W jaki sposób? Zależy od Twoich upodobań. Możesz wykorzystać kalendarz i zapisywać codziennie kilka zdań. Możesz codziennie rano lub wieczorem pisać swoje przemyślenia. To co napiszesz zależy całkowicie od Ciebie. Ważne jest jednak, żebyś pisał szczerze i bez oceniania siebie. Możesz także pisać listy skierowane do siebie samego czy do kogoś innego. Pisząc taki mini pamiętnik będziesz w stanie co jakiś czas wrócić do swoich myśli, zobaczyć jak się zmieniasz i odkryć prawdziwą naturę swoich myśli.

Odrzuć to, co zbędne i jedynie zabiera Tobie czas. Zastanów się jak często "byleby tylko leciało"? Co chwilę sprawdzasz smartfona, zegarek wyświetla Ci powiadomienia i oglądasz wszystkie wiadomości na bieżąco. Zrób sobie mały detoks od świata na małym ekranie i staw czoła światu , który naprawdę Cię otacza. Pójdź na spacer do parku. Dotknij ziemi. Ulep bałwana lub rzucaj śnieżkami w drzewo. Poczuj wiatr. Odkryj piękno za oknem i nie martw się tym, co pomyślą inni.

Poznanie siebie nie jest czymś trudnym. Musisz tylko chcieć. Zastanów się, co robisz jak poznajesz kogoś nowego? Zadajesz mu wiele pytań, obserwujesz jego zachowanie i poświęcasz mu wiele czasu. Rozważasz Jego kroki, słowa i masz dla Niego dobre rady. Zrób to teraz, ale tym razem w stosunku do siebie samego. Potraktuj się jak kogoś kogo nie znasz, ale bardzo chcesz poznać. Nie tylko chcesz poznać tę osobę, ale też jej pomóc - pragniesz ją całym sercem pokochać. I po prostu zrób to - teraz jest na to najlepszy moment.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji