widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-03-18

Brzoza - zdrowie i siła od Matki Natury

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Brzoza - zdrowie i siła od Matki Natury" .Kończy się zima i powoli zaczyna - wyczekiwana już przez nas - wiosna. To idealny czas, żeby zaplanować i zacząć wykorzystywać dary od Marki Natury. Drzewa, kwiaty i zioła już od jakiegoś czasu budzą się do życia. Pojawiają się pierwsze pąki, pierwsze kwiaty i widać delikatne poruszenie wśród roślin. Na pozór rośliny uchodzą za stworzenie delikatne i niewinne, lecz tkwi w nich duża moc. To w nich bowiem odnajdziemy energię i siłę uzdrawiania, upiększania i polepszania naszego samopoczucia. Dziś powiemy sobie o jednym z wyjątkowych darów od Matki Natury, którym jest... brzoza. Jest to charakterystyczne biało-czarne drzewo, które możemy dość łatwo spotkać w naszym klimacie. Piękne, szybko rosnące i skrywające w sobie dużo dobrego!

Zaczniemy od tego, w jaki sposób możemy wykorzystać brzozę w najbliższym czasie. Właśnie teraz pojawiają się już pierwsze pączki listków tego drzewa. Wykorzystaj chwilę na spacer i sprawdź czy w Twojej okolicy brzoza również się obudziła. Jeśli tylko zauważysz młode listki - nazbieraj je dla siebie. Właśnie te "zielone maluszki" mają najwięcej z drogocennych właściwości i prozdrowotnej energii. Jeżeli Twoja brzoza jeszcze się nie przebudziła - poczekaj jeszcze chwilkę, aż pierwsze pączki pojawią się na brzozie i będziesz mógł obserwować ich wzrost. Na spacer wybierz się najlepiej poza główne drogi. Znajdź miejsce z dala od zgiełku miasta i zapachu spalin. Pójdź z czystymi intencjami i pozytywną energią w sercu. Odrzuć smutki i zwątpienie. Powitaj drzewo, które za chwilę ma Ci przekazać część siebie. Zabierz dla siebie młode listki, ale pamiętaj też, żeby nie zabierać za dużo i nie zostawić całkowicie "obskubanego" drzewa. Najlepiej bierz po kilka pączków listków z drzewa tak, żeby nie zaburzyć ich dalszego rośnięcia. Listki powinny być wielkości groszku, często będą miały na sobie lepiącą się substancję.

Jak już zbierzesz takie pączki listków, to pamiętaj, aby podziękować drzewu za dar jaki otrzymałeś. Teraz wystarczy rozłożyć listki, zostawić w przewiewnym miejscu i wysuszyć. Proces suszenia nie będzie zbyt długi, ponieważ listki są jeszcze dość małe i cienkie. Ususzone możesz przechowywać w papierowym pojemniku lub materiałowej saszetce - najlepiej sprawdzi się przewiewny len. Tak przygotowane listki możesz wykorzystywać do tworzenia herbatek oraz naparów.

Skoro wiemy jak zdobyć listki i co z nimi zrobić, to warto też poznać właściwości jakie mają. Zacznijmy od urody. Z listków możesz przygotować napar (kilka łyżek zalej gorącą wodą, odstaw na 30 minut, przecedź i poczekaj aż ostygnie). Taką miksturę możesz wykorzystywać do przemywania twarzy i ciała, ponieważ wpływa na poprawę jakości skóry. Niweluje trądzik, łuszczycę, choroby skóry oraz stany zapalne. Jest to niezwykle korzystne dla przesuszonej po zimie cery. Brzózka ma również korzystny wpływ na problemy z oczami. W szczególności wtedy, gdy czujesz ich pieczenie, zmęczenie lub tzw. piasek pod powiekami. Wystarczy wacik namoczony w naparze z młodych liści, aby przemyć twarz i oczy. Napar jest także pomocniczy przy problemach z narządami płciowymi - przemywanie pomoże zniwelować infekcje, ukoi podrażnienia oraz pozwoli nam zmniejszyć stan zapalny. Możesz też wykorzystać brzozę do płukanek głowy - napar ma działanie przeciwłupieżowe, zmiękcza włosy i dodaje blasku.

Pączki listków brzozy mają szerokie zastosowanie prozdrowotnie i mogą pomóc nam oczyścić oraz odżywić nasz organizm. Możemy wykorzystać do tego napar lub przygotować z suszu herbatę (trochę suszu i gorąca woda, możesz także dodać inne zioła, takie jak m.in. rumianek czy mięta) albo zrobić brzozowy miód (pomieszać miód z suszonymi pączkami w proporcji 1 łyżka miodu na 1 łyżeczkę brzozy). Brzoza wspomaga pracę naszej wątroby, a co za tym idzie wspomaga trawienie, poprawną gospodarkę mineralną w organizmie, a także usuwa toksyny. W końcu po zimie każdemu przyda się trochę oczyszczenia, żeby zwiększyć ilość energii w organizmie. Brzoza ma także działanie moczopędne, przez co wspomaga przy problemach z oddawaniem moczu oraz działa wspomagająco przy kamicy nerkowej.

Jeżeli jednak się spóźnisz i nie złapiesz tych pierwszych małych listków, to nic straconego. Po pierwsze przez cały rok łatwo dostaniesz sok z brzozy, który też ma wiele cennych właściwości. Dodatkowo od maja do czerwca możesz wybrać się na zbieranie już dużych liści brzozy i postąpić z nimi tak samo jak wcześniej z ich pączkami. Działanie liści jest bardzo podobne, po prostu będziesz potrzebować ich więcej niż pączków listków. Z zebranych liści - jeżeli masz wyciskarkę do soków - możesz także samodzielnie zrobić sok i dodać go na przykład do porannego soku owocowego.

Matka Natura to dla nas dobra mama - na każdą porę roku szykuje nam swoje skarby, abyśmy mogli z nich czerpać. Warto więc bliżej się przyjrzeć jej prezentom i zaprosić je do swojego życia. Wiedząc już "co i jak" przyznasz, że brzoza jest prawdziwym darem Matki Natury. Nie czekaj więc dłużej, tylko zaplanuj spacer po swój własny wiosenny skarb :)


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji