widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-05-20

Wolny duch - czy mowa o Tobie?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Wolny duch - czy mowa o Tobie?"Jesteś czy nie jesteś wolnym duchem? Pomyśl przez chwilkę... Kiedy usłyszysz sformułowanie, że ktoś jest "wolnym duchem", to co przychodzi Tobie do głowy? Czy wyobrażasz sobie dziecko kwiat, które tańczy na polanie? A może myślisz o osobie z dużym plecakiem - takim, który mógłby zmieścić wszystkie potrzebne rzeczy na różne sytuacje. Widzisz ją idącą pośrodku pustej drogi. Wokół nie ma niczego, a ta osoba nigdzie się nie spieszy. Nie ma konkretnego planu i nie jest ważne dla niej dokąd zmierza. Idzie gdzie chce i jak chce. Jeśli myślisz właśnie w ten sposób o wolnym duchu, to opierasz się jedynie na filmowym stereotypie :) W ezoteryce wolny duch to istota niezwykła i kto wie... może to właśnie Ty jesteś wolnym duchem? Sprawdźmy!

Wolny duch nie jest osobą brawurową czy lekkomyślną. Jest wręcz odwrotnie. Jest to osoba świadoma siebie i swoich potrzeb. Świadoma tego, co lubi i czego oczekuje - zarówno od siebie jak i innych czy nawet świata. Jest to osoba żyjąca zgodnie ze swoim sumieniem, swoim własnym kodeksem moralnym. Jest to osoba niezwykle dojrzała emocjonalnie i wiedząca co w życiu jest ważne. Zobacz czy Ty też możesz mówić o sobie, że jesteś wolnym duchem. Poniżej kilka słów o tej niezwykłej energii. Sprawdź, czy możesz powiedzieć w ten sposób o sobie i co ewentualnie możesz jeszcze poprawić, żeby jednak nim być.

Po pierwsze wolny duch wie co jest naprawdę ważne. Nie są to przedmioty, dobra luksusowe, wystawne wakacje czy inne modne rzeczy. Wolny duch inwestuje w doświadczenia. W rzeczy niematerialne, które zostaną w nim na zawsze. Co więc robi? Dużo się uczy i chętnie poznaje to, co nowe. Uwielbia czytać, zagłębiać się w różne tematyki. W wolnej chwili idzie na kurs nowego języka lub na kurs garncarstwa. Wyjeżdża do nowego kraju i obcuje z nową kulturą, poznaje ją. Na wieczór zamiast kolejnego odcinka serialu wybiera kino, teatr lub koncert. Posiada w swoim wnętrzu głód poznawania czegoś nowego.

Wolny duch żyje też w zgodzie ze sobą i swoim wewnętrznym kodeksem. Jest świadomy tego co jest dobre, a co nie. Jest pewny siebie, niezależny oraz świadomy swoich wyborów. Nie patrzy na innych ludzi, ponieważ wie, że to nie jest ich życie, tylko jego. Nie robi więc nic po to, żeby inni byli zadowoleni. Robi tylko to, czego samzapragnie. Nie trzyma się w "standardach społecznych" - mówiących jak ma żyć, kiedy brać ślub i gdzie pracować. Świadomie decyduje i wybiera czego chce w życiu.

Pamiętając ten stereotypowy obraz wolnego ducha - praca zarobkowa wydaje się tutaj niepotrzebna. To jednak jest błędne założenie. Wolny duch nie jest lekkomyślny i nie miga się od obowiązków. Praca jest dla niego ważna, więc stara się wykonać ją jak najlepiej. Dobrze jest jak dzięki pracy może pomagać i ułatwiać życie innym. Jednak praca nie jest dla wolnego ducha najważniejsza. Jest to jedynie środek do celu. Dzięki niej mamy mieć na rachunki i na spełnianie swoich pasji. Wolny duch nie robi nadgodzin i nie pracuje w wolne weekendy czy święta. Pracuje tyle ile musi, a później odcina się od sfery zawodowej. Niczym za dotknięciem magicznej różdżki - po upływie godzin pracy zmienia swoją energię, wkłada ulubione ubrania i wchodzi w strefę pasji.

Wolny duch nie rozpamiętuje również przeszłości. Wie, że to już było i tę lekcję już odrobił. Jednak nie jest tak, że w ogóle o przeszłości nie pamięta. Może o niej mówić, nawet jeśli była trudna i się jej boi. On po prostu ją już przepracował i wie do czego dalej zmierza. Nie myśli o każdej niedoskonałości czy wpadce. Nie rozdrapuje ran. Nie zamartwia się. Bo tak naprawdę, po co to jest? Czy to coś zmieni i odwróci bieg wydarzeń? No właśnie... to tylko strata cennych minut, które można zdecydowanie lepiej wykorzystać. Wolny duch nie patrzy na świat jak na problem, tylko jak na nowe wyzwanie. Nie boi się spróbować nowego i nie myśli o tym, że wszystko pójdzie nie tak jak planował. Nie tworzy czarnych scenariuszy. Jeżeli coś nie wyjdzie, to trudno. Najważniejsze jest to, że próbował. Próbuje, więc doświadcza i żyje tak jak tego pragnie.

Tak więc, jak dobrze widzisz, wolny duch zdecydowanie różni się od stereotypowego obrazka. Jest to ktoś prawdziwy i nie udający nikogo innego. Jest to ktoś otwarty na nowe doświadczenia i nowych ludzi. Ktoś, kto nie potrzebuje nikogo przywiązywać do siebie na siłę. Osoba, która nie musi posiadać najmodniejszych rzeczy i najdroższych marek. Jest to ktoś wolny, który ufa sobie, swojej intuicji, swoim myślom. Jest to ktoś, kto żyje jak chce. Mówiąc dokładniej jest to człowiek, który wie jak chce żyć, bo to często nie jest takie oczywiste. Jest to również osoba niezwykle odważna i pewna siebie. Wydaje się, że takim wolnym duchem chciałoby być wielu z nas. Nie pozostaje więc nic innego jak do tego dążyć. Każdy dzień jest dobry, aby coś zmienić. Próbujemy, więc doświadczamy i żyjemy prawdziwie.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji