Anielscy Lekarze - do kogo zwrócić się o pomoc?

Anielscy Lekarze - do kogo zwrócić się o pomoc?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Anielscy Lekarze - do kogo zwrócić się o pomoc?".Od długiego już czasu - przede wszystkim za sprawą pandemii - nasza uwaga skierowana jest głównie ku sprawom zdrowotnym. Następna fala i kolejne mutacje wirusów są kwestią, która potrafi zmącić spokój w naszych domach i sercach. Strach jest naturalną emocją, lecz tak jak i o zdrowie fizyczne - tak i o zdrowie psychiczne czy duchowe powinniśmy dbać w dniu codziennym. Dziś skupimy się więc na duchowości i niezwykłych Istotach, które mogą nam pomóc i wesprzeć właśnie w sferze zdrowia. O kim mowa?

Wśród wielu Anielskich Chórów - przyjęto, że jest ich 9 (choć mamy tu pewne wahania) - Chór Archaniołów ma spełniać najważniejsze zadania. Stoi on najwyżej w hierarchii Nieba, znajdując się tym samym najbliżej Boga. W Chórze Archaniołów znajduje się niezwykła dwójka Anielskich Uzdrowicieli - są to Archanioł Rafael oraz Archanioł Uriel. Obie te Świetliste Istoty działają zbawiennie na ludzkie ciała i dusze.

Archanioł Rafael (znany w Polsce również jako Archanioł Rafał) należy do Aniołów stworzonych przez Boga w pierwszym dniu stworzenia świata. Jego imię tłumaczy się jako ,,Bóg Uzdrawia". Przedstawiany najczęściej z atrybutem w postaci laski eskulapa. Jest czczony m.in. jako patron aptekarzy, chorych, lekarzy, emigrantów, pielgrzymów, podróżujących, uciekinierów, wędrowców, żeglarzy, policjantów oraz terapeutów. Jego główną anielską misją jest uzdrawianie - pomoc w leczeniu ludzkiego ciała i ducha, chorób czy różnorakich dolegliwości. Wibracja tego Archanioła ma kolor szmaragdowej zieleni, barwy o właściwościach uzdrawiających i kojących. Kiedy poprosimy Archanioła Rafaela o pomoc, otacza On nasze fizyczne dolegliwości leczniczą mocą w postaci szmaragdowozielonego światła, przekazując swoją energię w najbardziej potrzebujące miejsca. Rafael inaczej nazywany jest też Księciem Zielonego Promienia. Archanioł Rafael równie uważnie wypatruje osób, które mają zdolności uzdrawiania i pomaga im to sobie uświadomić, aby mogły działać na ziemskim planie i pomagać innym. Chętnie też przeprowadza je przez zawiłości kariery, pomaga przejść najbardziej krętą drogę, którą muszą pokonać, aby móc wypełniać swoje przeznaczenie. Niekiedy Archanioł Rafael może też oddziaływać na nas w taki sposób, aby rozbudzić chęć pomocy drugiemu człowiekowi.

Żywiołem Archanioła Rafaela jest woda, związana z naszymi uczuciami i emocjami, dlatego można Go prosić Go także o uzdrowienie naszych emocji. W chwili, gdy zmagamy się ze zbyt dużym napięciem, smutkiem czy bezsilnością - stanie się naszym wsparciem i siłą dla pozytywnych zmian. Archanioł pomaga też, gdy obecne są problemy związane z nierównowagą hormonalną.

Jeśli potrzebujemy pomocy Archanioła Rafaela, zanieśmy do Niego prośbę w modlitwie. Podczas naszej rozmowy z Nim - możemy zapalić zieloną świecę. Wszelkie problemy rozwiązuje On poprzez uzdrawianie, zatem jeśli powierzymy mu problem inny niż zdrowotny - np. materialny czy uczuciowy, Rafael pomoże nam poprzez uzdrowienie sytuacji, która jest źródłem tego problemu.

Drugim Anielskim Uzdrowicielem jest Archanioł Uriel, który - podobnie jak Jego Anielski Brat Rafael - należy do siedmiu najwyższych rangą Aniołów. Zwany jest "Aniołem Psychologiem", ponieważ Jego głównym zadaniem jest pomoc w uzdrawianiu ludzkich myśli i emocji. Pomaga On pozbyć się starego, nazbieranego w przeszłości gniewu czy złości. Pomoże wybaczyć tym, którzy nas skrzywdzili, jak i sobie samym. Dzięki temu łatwiej będzie nam pokonać blokady emocjonalne, otwierając się na miłość i pozytywne, wysokie wibracje. Wspiera nas również w tym, abyśmy potrafili być emocjonalną pomocą dla innych ludzi. Aby Archanioł Uriel spełnił swą powinność, człowiek musi być jednak zdecydowany i gotowy na wyrzucenie z siebie negatywnych emocji.

Archanioł Uriel związany jest energetycznie ze Słońcem. Jego barwy to czerwień, purpura czy żółć - jednym słowem barwy ognia - który jest żywiołem Uriela. Imię Uriel oznacza w dosłownym tłumaczeniu Lew Boży, Płomień Boży lub Światło Boga. I takim właśnie światłem jest On dla ludzi - rozświetla drogę i leczy duszę, kiedy tylko Mu oczywiście na to pozwolimy. Inaczej zwany jest także Księciem Czerwonego Promienia. Archanioł Uriel bardzo dobrze potrafi pomóc ludziom, którzy toczą walkę z wszelkiego rodzaju nałogami, zarówno uzależnieniem od alkoholu czy środków odurzających, jak i nawet... innych ludzi. Możemy prosić Go o wyzwolenie z toksycznych dla nas relacji i sytuacji, a także o pomoc w sytuacjach niejasnych, zawiłych, aby pomógł nam dostrzec i ujawnić prawdę. Archanioł Uriel obdarza nas świetlistą energią, dając siłę do działania i dokonywania zmian w momencie, gdy wydaje się, że gdzieś "utknęliśmy" i nie do końca wiemy co z tym swoim życiem robić dalej. Pomaga pozytywnie myśleć, odrzucić lęk, strach, zwiększyć siły witalne i twórcze. Opiekuje się również naszym dobrobytem materialnym, dbając o to, aby niczego nam nie zabrakło, ale żebyśmy jednocześnie nie popadli w pułapkę chciwego myślenia.

Jeśli potrzebujemy pomocy Archanioła Uriela, po prostu zwróćmy się do Niego w modlitwie. Możemy zapalić czerwoną, pomarańczową czy żółtą świecę - wspomniane wcześniej barwy związane z energią Słońca. Kiedy pragniemy, aby pomógł nam wyzwolić się z nałogu lub szkodliwej relacji - warto wizualizować sobie krąg czerwonego ognia, za którym pozostają sprawy i osoby, których już w życiu nie chcemy.

Najważniejsze jest to, że Anioły i Archanioły - choć zawsze z chęcią nam pomogą - mogą nie zrobić tego nieproszone. Interweniują dopiero na wyraźną prośbę człowieka. Tak samo, kiedy chcemy poprosić Anioły o pomoc dla innej osoby, może warto byłoby z nią wcześniej o tym porozmawiać, gdyż Anioły nie wypełnią prośby wbrew woli innej osoby. Kiedy już to wiemy, możemy mieć pewność, że Anioły zadziałają dla nas i zrobią to tak, aby było to jak najlepsze. Siły Wyższe bowiem nigdy nie zostawiają człowieka w potrzebie. Jeśli tylko zaprosimy je do swojego życia, to obdarzą nas swoim Światłem i Siłą.