widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-09-08

Magia Świec - jaki kolor wybrać?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Magia Świec - jaki kolor wybrać?".Prawda jest taka, że nie istnieje precyzyjna definicja tego, czym dokładnie jest lub powinna być magia. Nie znajdziemy jednej, konkretnej książki, która pozwoli nam z pewnością stwierdzić, jakie metody czy techniki należy stosować, aby była ona dla nas w pełni skuteczna. W świecie ezoterycznym mamy niezliczone i rozmaite sposoby na wykonywanie rytuałów czy mniej rozbudowanych działań magicznych, bowiem nie ma na to ustalonej i dokładnej recepty. Wróżki, wiedźmy czy magowie od lat podchodzą do tych spraw indywidualnie - opierając się oczywiście na pewnych ogólnych zasadach, swojej wiedzy, intuicji i doświadczeniach. Bardzo ważnym, jeżeli nie najważniejszym, elementem dla magii i jej skuteczności jest również energia osoby, która wykonuje działania magiczne.

Być może zdążyliście jednak zauważyć, że często cechą wspólną dla praktyk magicznych jest palenie świec. Magia świec była znana ludziom już w dawnych czasach i do dziś uchodzi za wyjątkowo potężne narzędzie i to przynajmniej z kilku powodów. Kiedy zapalamy świecę, jej potencjał energetyczny łączy się z naszą intencją, co pomaga przekształcić myśl w rzeczywistość i tym samym uzyskać rezultat już na płaszczyźnie fizycznej. Część ezoteryków jest zdania, że świeca łączy w sobie wszystkie cztery żywioły: wosk symbolizuje ziemię, topiąca się świeca - wodę, paląca się świeca - ogień, a dym i emitowane ciepło świecy - powietrze. Mimo, że nie wszyscy się z tym zgadzają i niektórzy traktują magię świec jako po prostu pracę z żywiołem ognia - sam ogień posiada wielką moc, mogącą zarówno zniszczyć jakąś koncepcję, jak i pomóc się jej narodzić. Samo wypalenie świecy nie jest jeszcze pełnym rytuałem, aczkolwiek spotykamy się z przypadkami, że w połączeniu z konkretną intencją i odpowiednią energią, dawało to już zadowalające rezultaty. Świece powinny zostać dobrane pod kątem tego, co chcemy osiągnąć. Bardzo ważną rolę odgrywa tu przede wszystkim ich kolor. Musi on ,,pasować" do naszej intencji, ponieważ każda barwa ma swoją określoną symbolikę i energię.

Poniżej znajduje się lista podstawowych zastosowań poszczególnych kolorów w magii świec:

BIAŁY

Powszechnie stosowany głównie do oczyszczania (miejsc, osób, przedmiotów, aury); ochrony; uwalniania od złej energii, klątw, uroków, podczepień energetycznych; toksycznych relacji i negatywnego wpływu otoczenia; uzdrawiania i wzmacniania zdrowia; wprowadzania harmonii i równowagi na poziomie metalnym; błogosławienia, medytacji i modlitwy.

CZERWONY

Używany głównie w magii miłosnej i seksualnej, wzmagającej płodność czy potencję; pomaga nam osiągnąć sukces i powodzenie; dodaje energii, kreatywności, odwagi i mocy; chroni przed doznaniem krzywdy psychicznej.

ŻÓŁTY

Wspomaga naszą pamięć, rozbudza intelekt i dodaje życiowej mądrości; wspiera proces nauki, kreatywność i pewność siebie; pomaga w inwestycjach, lokowaniu pieniędzy, negocjacjach i transakcjach bankowych; przyciąga dobrobyt, radość i szczęście; ułatwia komunikację i wspiera nawiązywanie nowych relacji; działa wzmacniająco dla spraw związanych ze zmianami życiowymi i podróżami.

POMARAŃCZOWY

Pomaga zwalczyć problemy zdrowotne, przeciwdziała depresji i zmęczeniu umysłowemu; przyciąga powodzenie, pomyślność, sukces, szczęście, fortunę, obfitość; odnawia energię i witalność; przygotowuje do podróży czy przeprowadzki; pomaga w poszukiwaniach pracy, karierze zawodowej; podnosi kreatywność i jakość kontaktów międzyludzkich.

FIOLETOWY

Pomaga rozwiązywać sprawy natury osobistej i zakończyć spory; ułatwia podejmowanie trafnych decyzji i odzyskanie równowagi emocjonalnej; dobry sprzymierzeniec dla walki z depresją, zagubieniem, załamaniem i smutkiem; wzmaga rozwój duchowy; używany w modlitwie, medytacji oraz rytuałach ochronnych; dedykowany ezoterykom, którzy pragną rozwijać swoją intuicję.

NIEBIESKI

Używany do skutecznej nauki, zdobywania wiedzy, pomyślnego zdania egzaminów; pomaga w osiągnięciu sukcesów zawodowych; łagodzi konflikty; przynosi spokój, harmonię i ukojenie; pozytywnie wpływa na komunikację pomiędzy ludźmi; usuwa blokady i uzależnienia; również stosowany w rytuałach ochronnych, modlitwach i medytacji.

ZIELONY

Dobry do rytuałów płodności, sukcesu, dobrych zbiorów i żniw; przyciąga pieniądze, dobrobyt, bogactwo, sukces finansowy, powodzenie w pracy, awanse; uzdrawia duszę, ciało oraz niekorzystne sytuacje; harmonizuje i uspokaja; chroni zdrowie, rodzinę, dzieci, majątek czy stanowisko pracy.

RÓŻOWY

Związany z subtelną energią; pomaga w sprawach związanych z miłością, przyjaźnią, pozytywnymi, delikatnymi uczuciami; uzdrawia relacje osobiste, sytuacje i emocje; chroni i zapewnia spokojny sen; pomaga dbać o innych; dedykowany rodzicielstwu; pozwala dokonywać stopniowych, powolnych zmian.

BRĄZOWY

Używany do poprawy sytuacji finansowej i materialnej; wspomaga siły fizyczne i zdrowie; pomaga ochronić i przywrócić do zdrowia nas, nasze zwierzęta i rośliny; niesie ze sobą bezpieczeństwo i stabilizację; ułatwia przebieg spraw sądowych; poprawia koncentrację i naukę; pozwala nam stanąć na nogi, ,,uziemić się" i zacząć żyć chwilą obecną.

ZŁOTY

Wspomaga sprawy materialne i bogacenie się; przyciąga szczęście, sukces, powodzenie, dobrobyt; wzmacnia zdrowie; wykorzystywany przy modlitwie i medytacji.

SZARY

Odpowiedni do rytuałów ochronnych i oczyszczających; neutralizuje negatywne wpływy; pomocny w celu wyciszenia i medytacji, odnajdywania harmonii ze światem; uporządkowuje emocje.

SREBRNY

Rozwija zdolności parapsychiczne i intuicję; stosowany w rytuałach związanych z magią Księżyca, wróżeniem; dedykowany kobietom, dla podkreślenia ich gracji i szyku; wprowadza harmonię, stabilizację i równowagę; oczyszcza i chroni.

PURPURA

Poprawia relacje rodzinne, związane z poważnymi i ciężkimi przejściami; wprowadza zgodę między rodzicami, dziećmi, małżonkami; umacnia przyjaźń; stosowany do rytuałów ochronnych (w szczególności ogniska domowego); uzdrawia i wzmacnia rozwój duchowy; przyspiesza realizację celów i osiągnięcie sukcesu.

Powyżej opisaliśmy jedynie podstawowe zastosowanie poszczególnych barw dla działań ezoterycznych. W zależności od Twoich potrzeb, doświadczeń, znaku Zodiaku czy numerologii - barwy można ze sobą łączyć lub stosować jako samodzielne źródło wsparcia Twojej intencji. Zapytaj swojego ulubionego Eksperta o świecę dla Ciebie i wspólnie stwórzcie zaklęcie, które przywoła do Twojego życia szczęście i harmonię.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji