Dobroczynna moc turmalinu - dla zdrowia, ochrony, miłości i obfitości...

Dobroczynna moc turmalinu - dla zdrowia, ochrony, miłości i obfitości...

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."Dobroczynna moc turmalinu - dla zdrowia, ochrony, miłości i obfitości..."


Turmalin jest dość nietuzinkowym kamieniem szlachetnym. Wyróżnia się on nieco na tle innych, ponieważ występuje nie w jednej, a w kilku różnych odmianach. Należy do grupy krzemianów oraz jednocześnie minerałów rzadkich lub bardzo rzadkich. Nie jest więc tak łatwo go spotkać. Powstaje z mieszaniny barwnych krzemianowych skał, a występuje najczęściej w Brazylii, USA, Afganistanie, Rosji, na Madagaskarze i Uralu. Jeśli chodzi o nasze krajowe obszary, można go odnaleźć w Górach Sowich, Tatrach i na Dolnym Śląsku. Turmalin ma bardzo szerokie zastosowanie w ezoteryce - używany jest jako m.in. wsparcie dla spraw miłości, ochrony, finansów, relacji, spraw związanych ze zdrowiem fizycznym oraz psychicznym. Wzmacnia naszą koncentrację i poprawia jakość życia. W dzisiejszym artykule przyjrzymy się jemu bliżej.

Turmaliny dzielą się na różne odmiany, ze względu na swój kolor. Możemy wyróżnić turmaliny o barwie zielonej, jasnoniebieskiej, czerwonej, różowej, a także brązowej i czarnej, która jest bardzo popularna. W zależności od koloru, turmaliny mają również przypisane sobie nazwy. Zielony turmalin to inaczej achroit, jasnoniebieski to indygolit, czerwony rubelit, różowy werdelit, czarny turmalin to schörl, a brązowy drawit. Zdarza się, że turmaliny posiadają swoje lokalne nazwy, pochodzące od mieszanki kolorów, z której są stworzone. Bardzo cenione są turmaliny o kolorze wielobarwnym lub przypominającym arbuza - będące połączeniem zieleni z czerwienią bądź różem.

Turmalin jest kamieniem o silnej mocy magicznej i posiada szereg dobroczynnych właściwości, które możemy wykorzystać do wielu celów. Przede wszystkim potrafi przechowywać w sobie ładunek energetyczny i przetwarzać energię. Ładunki energetyczne powstają w nim na wskutek zmiany temperatury. Ma również zdolność uwalniania jonów ujemnych, które doskonale wpływają na nasze zdrowie i samopoczucie. W dzisiejszych czasach bardzo popularne są jonizatory powietrza, a turmalin będzie dla nas działać niczym taki mały jonizator. Turmalin wytwarza także promieniowanie podczerwone, które przyczynia się do lepszego funkcjonowania naszego układu mięśniowego czy nerwowego.

Turmalin należy do tak zwanych kamieni słonecznych i przyciąga bardzo dużo dobrej energii oraz emituje wysokie wibracje - związane z miłością, przyjaźnią, poczuciem równowagi wewnętrznej i harmonii, obfitością i dobrobytem. Turmalin przekazuje bardzo wysokie energie duchowe i transformuje je w taki sposób, aby nasze ciało i dusza mogły jak najlepiej je wykorzystać. Ze względu na bogactwo kolorów, kamień ten daje możliwość działania na wielu poziomach energetycznych i jego zastosowanie jest dosyć wszechstronne. Turmalin sięga do najgłębszych pokładów energii, a używając go jesteśmy w stanie podnieść poziom swojej własnej energii i znacząco wzmocnić swoją aurę. Pomaga nam on w odczuwaniu radości życia, budowaniu połączenia między nami a Wyższymi Energiami i podwyższeniu wibracji energetycznych. Ułatwia również pozbycie się starych, negatywnych schematów myślowo-energetycznych i przekształceniu ich w nowe, pozytywne wzorce. Dzięki obcowaniu z turmalinem jesteśmy w stanie znaleźć w naszej codzienności inspirację do działania, ochronić się przed kompleksami i negatywnym myśleniem oraz wzmocnić swoją wiarę w siebie. Jest polecany dla wszystkich osób, którym brakuje w życiu harmonii, ochrony i klarowności własnych myśli. Doskonale dba o nasze zdrowie oraz tak ważną równowagę psychiczną. Wzmacnia nasze ciało i ducha, działa kojąco i przynosi pożądany przez wszystkich spokój ducha. Szczególnie polecany jest dla osób spod znaku Koziorożca, ze względu na silne związki z energią ziemską, jednak z jego magicznej siły może skutecznie korzystać każdy.

Turmalin bardzo dobrze oddziałuje na czakrę podstawy. Dzięki turmalinowi łatwiej jest nam utrzymać swój organizm w stanie homeostazy, zapewnia on bowiem stabilność na wszystkich poziomach. Osoby, używające tego kamienia, z czasem doznają zwiększenia samodyscypliny, większej motywacji do działania oraz przejrzystości umysłu. Minerał ten harmonizuje nasz nastrój, zwiększa koncentrację i usprawnia przepływ myśli. Jest także dobry do walki z bezsennością, ponieważ łagodzi lęk i stres, ułatwiając zasypianie.

Ten wyjątkowy minerał pomaga nam walczyć ze strachem, dodając odwagi i pewności siebie. Sprawia też, że przestajemy kierować się egoistycznymi pobudkami w kontaktach z innymi ludźmi. Jego energia jest bardzo przyziemna i pozytywnie wpływa na ludzkie ciało. Turmalin reaguje na szkodliwe substancje i potrafi nawet zneutralizować ich działanie. Oczyszcza otoczenie i naszą skórę z bakterii oraz drobnoustrojów chorobotwórczych. Ma właściwości wspierające pracę nadnerczy, usprawnia układ krążenia oraz przyspiesza przemianę materii. Ponadto eliminuje z naszego organizmu toksyny i metale ciężkie. Działa także przeciwbólowo, niweluje zły wpływ czynników zewnętrznych, wzmacnia układ mięśniowy, limfatyczny i nerwowy. Skutecznie wspiera leczenie chorób i dolegliwości takich jak np. artretyzm, stwardnienie rozsiane czy zawroty i bóle głowy.

Najbardziej powszechnie występującą odmianą jest turmalin w kolorze czarnym, będący jednym z najczęściej stosowanych kamieni ochronnych. Równie często posługują się nim osoby pracujące z energiami, np. bioenergoterapeuci, radiesteci czy osoby praktykujące Reiki. Turmalin jest kamieniem bezpiecznym, ponieważ nie kumuluje w sobie negatywnych energii. Noszenie go przy sobie wzmacnia naszą energię ochronną. Może być używany w domu czy mieszkaniu w postaci odpromiennika - osłania przed promieniowaniem elektromagnetycznym urządzeń elektrycznych. Neutralizuje negatywne emocje, takie jak złość, lęk, zazdrość i smutek. Pomaga nam również ukierunkować swoją energię na konkretny cel, zapobiegając jej rozpraszaniu. Można go używać w celu oczyszczania części ciała dotkniętych różnymi schorzeniami. Łagodzi chorobę lokomocyjną i jej skutki, dlatego warto mieć go przy sobie podczas podróży. Mając go przy sobie możemy uchronić się przed negatywnymi energiami innych ludzi, które zostaną w nas "wycelowane" i skutecznie odbić je, tak aby na nas nie oddziaływały. Stanowi to doskonałą metodę ochronną podczas spotkania z osobą, która źle nam życzy, ataku energetycznego oraz przypadków, kiedy mamy do czynienia z wampiryzmem energetycznym. Dzięki turmalinowi możemy mieć pewność, że nasze pole energetyczne będzie pod dobrą ochroną.

Zielony turmalin stabilizuje ciśnienie krwi, łagodzi bóle głowy, ataki epilepsji i dolegliwości na tle sercowym. Pomaga również szybciej i spokojniej przejść przez grypę. Kiedyś wierzono, że ma właściwości odmładzające, ponieważ regeneruje poziom naszych sił witalnych, sprawiając, że mamy mnóstwo wigoru i sił do działania.

Różowa odmiana turmalinu wspaniale wpływa natomiast na czakrę serca, podnosząc jej wibracje. Pomaga otworzyć się na uczucia, odczuwać miłość do Wszechświata i do samego siebie. Pielęgnuje miłość, przyjaźń, ułatwia nam wybaczanie. Jest pomocna dla ludzi, którzy nieustannie się czymś martwią lub przechodzą chwile związane z utratą partnera czy rozpadem związku.

Turmalin doskonale nadaje się do działań magicznych związanych z żywiołem Ziemi oraz rytuałów mających na celu ochronę i oczyszczanie. Można go stosować, nosząc przy ciele, kładąc na nie lub po prostu trzymać w miejscu, gdzie spędzamy zazwyczaj najwięcej czasu. Warto położyć go w pobliżu wszelakich urządzeń elektrycznych, dzięki czemu ich szkodliwe działanie zostanie zneutralizowane.

Gdy już nabędziemy nasz turmalin - na początku należy go oczyścić pod zimną, bieżącą wodą, wyobrażając sobie, że wraz z nią spływa szkodliwa energia. Wystarczy trzymać go w ten sposób przez kilka minut. Następnie możemy naładować energetycznie nasz minerał, umieszczając go na parapecie, aby był wystawiony na działanie promieni słonecznych. Jeśli wybierzemy odmianę czarną, trzeba jednak pamiętać o tym, aby takie ładowanie nie trwało zbyt długo, gdyż kolor może nieco wyblaknąć. Możemy wybrać również światło Księżyca, wystawiając nasz turmalin na noc na jego działanie, najlepiej w fazie, w której Księżyc jest przybywający. Od czasu do czasu dobrze będzie ponownie oczyścić, a następnie naładować nasz kamień, aby jak najlepiej dla nas działał.

Jak widać turmalin jest minerałem o naprawdę szerokim spektrum działania, a w zależności od indywidualnych potrzeb możemy wybierać spośród wielu jego kolorów, tak aby oddziaływał on na sfery życia czy zdrowia, którym chcemy dopomóc. Jest kamieniem o bardzo dużej mocy, dlatego z pewnością pomoże nam uzdrowić swoje ciało i ducha, a także uczyni nas silniejszymi.