Odczaruj swoje mieszkanie ...

Odczaruj swoje mieszkanie ...

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt."Odczaruj swoje mieszkanie ..."

Odczaruj swoje mieszkanie - podnosimy wibracje naszych domów i mieszkań.

W ostatnich latach nasze cztery ściany stały się dla nas wyjątkowo ważnym miejscem. Sytuacja niejako zmusiła nas do pozostania w domach. U jednych spotkało się to z dużą radością i oddechem ulgi, a u innych wiązało się niestety z negatywnymi emocjami - poczuciem osamotnienia, stresem czy smutkiem. Wielu z nas zdecydowało się też na mniejszy lub większy remont, zmianę wystroju czy gruntowne porządki. W mieszkaniach pojawiło się więcej biurek i miejsc do pracy. Świat się nieco zmienił, zmieniliśmy się my i nasze mieszkania. Tylko czy są to dobre zmiany? Jak na nas wpływa nasze otoczenie i jak poprawić energię, która kryje się w miejscu, które nazywamy domem?

Pomyśl przez chwilę nad tym: jak się czujesz, kiedy wracasz do swojego domu? Przypomnij sobie tę chwilę lub - jeśli nigdy się na tym nie skupiałaś - zaobserwuj swoje emocje, kiedy wrócisz z pracy, wyjazdu czy zakupów. Jeżeli czujesz się pełna sił, zrelaksowana i szczęśliwa - oznacza to, że Twój dom jest pełen pozytywnej energii i nie masz się czym martwić. Jeśli jednak odczuwasz niepokój, zmęczenie, przytłoczenie czy smutek - to znak, że Twoja przestrzeń nie posiada dobrej dla Ciebie energii i warto wprowadzić zmiany.

Pierwszym krokiem, który powinniśmy wykonać, aby nasz dom został "odczarowany" nie jest tajemnicze zaklęcie, lecz rzecz dobrze nam znana. Pewnie już się domyślasz, że rozpoczynamy zawsze od posprzątania naszej przestrzeni. Nie wystarczy tu jednak umycie naczyń czy starcie kurzu. Należy wykonać gruntowne porządki w każdym z pomieszczeń. Powinny one również objąć wyrzucenie starych, nazbyt zniszczonych lub całkowicie niepotrzebnych nam rzeczy (zwłaszcza pamiątek i prezentów od osób, z którymi nie łączą nas dobre emocje), a także naprawienie przedmiotów, które tej naprawy wymagają. Wykonanie tych wszystkich czynności może już poprawić przepływ energetyczny w naszym domu. Na pewno będzie stanowić bardzo dobry fundament dla dalszych kroków.

Kiedy oczyściliśmy już naszą przestrzeń fizycznie, to nadchodzi czas, aby sięgnąć również po oczyszczenie energetyczne. Najbardziej powszechną metodą, którą polecać będzie wielu ezoteryków, jest oczyszczenie przestrzeni za pomocą szałwii białej lub palo santo. Oczyszczanie energetyczne jest szczególnie ważne, kiedy w naszym życiu wydarzyło się coś niepokojącego, trudnego czy przykrego. Warto wykonać je po takich wydarzeniach jak: rozstanie, utrata pracy, choroba, wypadek czy wizyta nieprzychylnej nam osoby. Jeśli jeszcze nigdy nie wykonywałaś działań oczyszczających, to porozmawiaj z ulubionym doradcą ezoterycznym, aby poznać tajniki metod oczyszczania przestrzeni.

Podniesienie wibracji energetycznej naszej przestrzeni może również być możliwe dzięki dopasowaniu odpowiednich kolorów do poszczególnych pomieszczeń. Każda z barw posiada przypisaną sobie energię, która może na nas działać odmiennie - sprzyjać, przeszkadzać lub być całkowicie neutralna. Jest to sprawa wyjątkowo indywidualna - jak my sami - dlatego warto bliżej przyjrzeć się własnym reakcjom i emocjom, kiedy przebywamy w danym pomieszczeniu. Nieumiejętne korzystanie z kolorów może doprowadzić do sporego chaosu.

Dla przykładu: kolor żółty czy pomarańczowy będzie wskazany dla miejsc, w których potrzebujemy czuć się ożywieni, pobudzeni i kreatywni. Barwy te są wskazane w pokoju dziennym, kuchni, w przedpokoju czy pracowni. Barwa ta jednak może działać niekorzystnie, kiedy pojawi się w sypialni. Nie sprzyja ona relaksowi i odpoczynkowi. Może powodować problemy z zaśnięciem, niespokojny sen czy rozdrażnienie. Warto więc bliżej przyjrzeć się kolorystyce naszego mieszkania - zarówno naszym ścianom, jak też dodatkom znajdującym się we wnętrzu. Im lepiej dobierzemy barwy do naszych potrzeb i pomieszczeń, tym lepsza stanie się energia naszego domu.

Mieszkanie już posprzątane, oczyszczone energetycznie i w ulubionych, sprzyjających Tobie kolorach? Super wiadomość! Teraz przychodzi czas na dobranie dla siebie odpowiednich kamieni szlachetnych, kadzideł i aromatów, które rozbudzą pozytywną energię. Wybierając odpowiednie dla siebie akcesoria - w szczególności kadzidła czy olejki zapachowe - zwróć uwagę, aby były one całkowicie naturalne. Jeśli w mieszkaniu czujesz się ospale i brak Tobie energii, to dobierz dla siebie zapachy oraz minerały, które dodadzą Tobie energii. Analogicznie, kiedy czujesz nadmierne pobudzenie, rozkojarzenie czy nerwowość - sięgnij po łagodną, kojącą energię płynącą z kamieni szlachetnych i kadzideł. Na naszej stronie znajduje się wiele artykułów, które pomogą dobrać Tobie odpowiednie akcesoria. Jeśli nie chcesz jednak samodzielnie zgłębiać tej wiedzy - napisz lub zadzwoń do naszych Doradców, a szybko uzyskasz pomoc w odnalezieniu najlepszych rozwiązań dla siebie.

Zadbaj o swój dom, o piękną i sprzyjąją Tobie przestrzeń, o siebie i domowników. Zacznij drobne zmiany od dziś i sprawdź jak zmienia się Twój nastrój. Początek nowego roku wyjątkowo sprzyja zmianom, więc nie czekaj! :)