widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2014-10-08

Nie chcem, ale muszem czyli bynajmniej wiem :)

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem.

Od paru dni zbierałam się do napisania paru słów na temat mocy słowa. I przyznam się, że chodzę wokół tematu jak krakowiacy wokół Kopca Kościuszki. Kiedyś palnęłam niechcący - nie mów tyle, nie wiesz, że człowiek umiera, kiedy wypowie wszystkie swoje słowa? :) Wiem, że poniosło mnie trochę, ale przyznajcie, że coś w tym jest... Jednym z wyznaczników, którymi kieruję się w życiu jest konsekwencja. Również w doborze słów. Po to, by potem nie żałować. By nie tłumaczyć się ze słów wypowiedzianych przypadkowo. Bo pozostają one przecież w głowach naszych rozmówców.

Aspektów mocy słowa jest wiele... Począwszy od zawodów, gdzie pracuje się słowem - i tu kłania się "zniecierpiona" przeze mnie - manipulacja. Ludzie pracujący na słuchawce doskonale wiedzą, jak wpływać słowem na swoich rozmówców, są szkoleni przez specjalistów, by osiągnąć swój cel - czyli sprzedać.Ale nie o tym.
Dlaczego o mocy słowa w kontekście ezoteryki? Bo chyba nigdzie indziej nie ma takiej odpowiedzialności ciążącej na ludziach "pracujących słowem".

Ludzie, czy to dzwoniący do nas, czy przychodzący osobiście zapamiętują nasze słowa na długo. A my nie mamy prawa ich programować. Naszym obowiązkiem jest wskazać możliwy rozwój wydarzeń, nie zaś mówić o ewentualnych wydarzeniach w stylu - mam 100 % sprawdzalności ( a swoją drogą może by tak dodać - 100 % gwarancja ... albo zwrot pieniędzy :D ? )

Często dostaję pytania w stylu - gdzie poznam swojego przyszłego męża ? I nigdy nie odpowiadam. Za to z reguły mówię - jeżeli powiem Ci, że poznasz go na przejściu dla pieszych, będziesz tak często przez nie przechodzić, że możesz na nim w najgorszym wypadku zginąć. Bo tak działa programowanie...Więc teraz parę słów do klientów. Zamiast zadać pytanie : gdzie poznam swoją drugą połówkę, zadajcie pytanie - co powinnam, powinienem zmienić w sobie, w swoim życiu, by ją poznać ? Kolejne pytanie dość często się przewijające - kiedy będę szczęśliwa...Poprawne pytanie powinno brzmieć dokładnie tak, jak poprzednie.

Kilka słów również na temat tego, jak sami się programujemy...Zastanówcie się nad tym, co robimy sobie wymawiając słowo - muszę ...np muszę iść do pracy. Przecież słowo "musieć" znaczy ni mniej, ni więcej, jak robić coś wbrew naszej wolnej woli, pod przymusem. Jak mamy osiągać wtedy sukcesy, być zadowoleni, skoro wbiliśmy naszej podświadomości wiadomość, która nas blokuje ? Dokładnie tak samo działa zdanie - muszę coś w sobie zmienić...Nie lepiej jest użyć słowa powinnam ? Musieć to niejako obowiązek narzucony z zewnątrz, powinność to nakaz wydany samemu sobie. I daje wolność wyboru...łatwiej wtedy zacząć działać. Zróbcie sobie przegląd zdań, jakie wypowiadacie w przeciągu dnia. Jak często pojawia się "musieć"...Zdziwicie się :)


Ania Diakowska Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Drodzy klienci. W związku ze zmianami w prawie telekomunikacyjnymi, aby móc nadal korzystać z moich usług konieczny będzie kontakt z Biurem Obsługi Klienta Waszego operatora i zniesienie blokady na numery wysokopłatne, którą to blokadę nakłada owa zmiana.
Zadzwoń na
708 708 002708 708 002 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0810048 227 184 081 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji