widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2016-06-22

Noc Kupały

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Noc Kupały" przygotowanym przez naszego eksperta KasiaTS.Noc Kupały - Czarodziejska moc W wigilię Nocy Świętojańskiej

Ta noc jest świętem ognia, wody, słońca i księżyca, urodzaju, płodności, radości i miłości. W tę noc spełniają się Wszystkie miłosne życzenia. To noc magicznych rytuałów, czarów, nasycona jest rozkoszą i westchnieniami spragnionych serc.

Karty tego dnia układają się niezwykle trafnie przepowiadają przyszłość. Wszystkie wróżby się spełniają, niosąc nadzieję na lepszą przyszłość.

W wigilię sobótkowej nocy należy nazbierać kilka rodzajów liści z drzew i krzewów, A każdemu z nich przypisać należy jedną osobę - określoną osobę. O zmroku rozłożyć je na parapecie i wczesnym rakiem sprawdzić, w jakim stanie znajdują się poszczególne liście. Zwiędłe i pobladłe, mówią, ze dana osoba, na długo w naszym życiu nie zagości. Zamiast liści można wykorzystać także kwiaty lub zioła.


Magiczna noc z odrobiną Historii

W nocy z 21 na 22 czerwca, w letnie przesilenie, Słowianie obchodzili Noc Kupały - święto witalności, płodności i Ognia. Zostało ono przejęte przez chrześcijaństwo i nazywano je Nocą Świętojańską -Nocą Świętego Jana ( Jana Chrzciciela)która - w zmienionej formie - obchodzona jest po dziś dzień. Nie są jednak tym samym. Noc świętego Jana bowiem przypada na noc z 23-24 czerwca.

Od Ognia w w Nocy Kupały skrzyły się ogniska z drewna jesionu i brzozy, po uprzednim wygaszeniu wszelkich palenisk w całej wsi. Wokół ognisk gromadziła się przede wszystkim młodzież, a panny na wydaniu w białych sukniach i wieńcach z ziół na głowach, przepasane bylicą, trzymając się za ręce tworzyły taneczne kręgi, tańczyły i śpiewały, prosząc w swych pieśniach o gorącą, odwzajemnioną miłość i szczęśliwe zamążpójście. Skakano przez ogniska i tańczyli wokół nich oczyszczając się i chroniąc przed złymi mocami. Skacząc przez ogień parami ze złączonymi dłońmi wróżył im szybki ślub i udane małżeństwo. Do ognisk wrzucano zerwane dnia poprzedniego zioła: bylicę, dziurawiec, czarny bez, biedrzeniec, łopian, leszczynę i wiele innych roślin. Dym ze spalonych w ognisku W tę świętą noc ziół chronił przed czarownicami, złym urokiem i wszelkim złem.

W tę Wspaniałą świętą noc odbywały się różnego rodzaju wróżby i tańce. Dziewczęta puszczały w nurty rzek wianki z zapalonymi świecami. Jeśli wianek został wyłowiony przez kawalera, oznaczało to jej szybkie zamążpójście. Jeśli płynął, dziewczyna wyjdzie za mąż, ale nieprędko. Jeśli zaś płonął, utonął lub zaplątał się w sitowiu, prawdopodobnie zostanie ona starą panną. W niektórych regionach wierzono, że od równonocy wiosennej do przesilenia letniego nie można kąpać się za dnia w rzekach, strumieniach czy jeziorach; natomiast kąpiel po zmroku lub przed wschodem słońca leczyła rozmaite dolegliwości, jako że woda była podówczas uzdrawiającym żywiołem należącym do księżyca.

Jeśli dziewczęta lub kobiety mają kłopoty w miłości , to powinny wianek z ziół miłosnych upleść i suto ozdobić go czerwonymi wstążkami. Czerwień ma moc odczyniania i odganiania uroków oraz wszelakiego zła. Trzeba zapalić cztery świeczki w kolorze czerwonym i położyć wianek na wodę, prosząc go, aby nasze smutki i niepowodzenia ze sobą zabrał. I podobnie jak poprzednio, jeśli wianek szczęśliwie odpłynie, to i smutki odpłyną od nas na zawsze. Ukochany wróci i dobrze to wróżyć będzie miłości. (...) Lecz jeśli wianek uparcie odpłynąć nie chce i utknie gdzieś niedaleko, wtedy niestety trzeba będzie poczekać zanim sprawy miłosne ułożą się po naszej myśli.

Należało również zająć się Perunowym kwiatem Czyli kwiatem paproci .znane są z przeróżnych podań i gdzieniegdzie przetrwały do dziś. Opowiadają o wielu ludziach, którzy błądzili po lasach i mokradłach, próbując odnaleźć magiczny, obdarzający bogactwem, siłą i mądrością, widzialny tylko przez okamgnienie kwiat paproci.


Kasia Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Witam serdecznie . Jeśli nie zdążę odebrać bardzo przepraszam ,proszę wtedy zamówić rozmowę i za moment oddzwonię.. Bez tego nie jestem w stanie oddzwonić do państwa
WOLNY SMS/EMAIL
Zadzwoń na
708 708 004708 708 004 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0830048 227 184 083 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji