widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2016-11-22

Andrzejki - noc pełna wróżb i rytuałów

W nocy z 29 na 30 listopada św. Andrzej pomaga nam odsłonić rąbka tajemnicy naszej przyszłości. Jak to wyglądało kiedyś, a jak wygląda dziś?

Św. Andrzej był jednym z pierwszych powołanych do grona apostołów, dzięki czemu w kościele prawosławnym zyskał przydomek "Protokleros" czyli "pierwszy powołaniem".
Święty nazywany był również "Obieżyświatem" ze względu na swoje liczne podróże, które odbył nauczając ludzi. Tradycja obchodzenia Andrzejek dla wielu krajów jest zróżnicowana np. dla Szkocji jest to święto bankowe, które obchodzi się wystawnie - jedząc i pijąc, a w Polsce (jak wiemy) znamy je jako noc wróżb i różnych obrzędów magicznych. Jedno natomiast jest pewne - Andrzejki to doskonały czas przemyślenia i planowanie przyszłości. Wróżby mogą stanowić dla nas doskonały drogowskaz, a magiczne rytuały będą dla nas wiatrem w żaglach. Wiecie jak andrzejki wyglądały dawniej?

Wigilia św. Andrzeja dawniej

Andrzejki pierwotnie organizowane były jedynie dla płci pięknej - najczęściej panienek oraz kobiet zaręczonych marzących o szybkim zamążpójściu. Dawnym obyczajem , o którym już zapomnieliśmy było np. pieczenie placków - rychłego ślubu mogła się spodziewać ta niewiasta, której placek zjadł pies. Pożądaną sytuacją było również wyszczypanie przez gąsiora, ponieważ zwiastowało to odnalezienie właściwego partnera. Ciekawą praktyką było też wyrzucanie w górę poskręcanych płonących kul z lnu lub pęku wstążek - im wyżej udało się podrzucić tym korzystniejsza wróżba. Poznanie imienia przyszłego małżonka polegało na zapytaniu pierwszego zobaczonego nieznanego mężczyzny o jego imię, ponieważ, według wierzeń, takie same miał nosić przyszły mąż. Ciekawość kobiet nie znała granic, gdy już wszystko wskazywało na odnalezienie szczęścia w miłości, to panny starały się także określić "kierunek", z którego nadejdzie wybranek serca. Zasada była bardzo prosta: pohukując nad studnią słuchały uważnie, z której strony usłyszą echo. Innym sposobem było wieczorne wyjście przed dom i nasłuchiwanie szczekania psa. Z której strony udało się usłyszeć "hau", z tej miał nadejść ukochany.
Jak widzimy wróżby andrzejkowe służyły przede wszystkim celom matrymonialnym, ale nie tylko, gdyż np. w południowej Polsce panienki pościły przez cały dzień, aby przed snem spożyć trzy ząbki czosnku, którym nakreślały wcześniej znak krzyża na drzwiach domów i obór. Krzyże służyły ochronie gospodarstwa przed złymi mocami i upiorami, które miały odbierać mleko krowom.
Dzisiejsze Andrzejki
Z biegiem czasu Andrzejki stały się dla nas powszechnym i radosnym świętem, podczas którego uczestniczymy w przeróżnych zabawach, tańcach i samodzielnie tworzonych wróżbach. W naszej dobie Internetu, nie wychodząc z domu, możemy skorzystać z porad doświadczonych wróżek, runistów czy jasnowidzów. Dziś nie pieczemy już andrzejkowych placków, nie szukamy zaczepnego gąsiora i nie pohukujemy w studnię. Obecnie chętnie lejemy wosk przez dziurkę od klucza, układamy buty lub obieramy jabłka ze skórki. Osoby z silnie rozwiniętą intuicją bardzo chętnie korzystają z lania wosku, lecz reszta zabaw zazwyczaj jest tylko interesującą atrakcją dla naszych znajomych lub naszych ukochanych dzieci. Kiedy tylko mamy okazję do zabawy - powinniśmy z niej korzystać. W codziennym życiu warto znajdować każdą sposobność, aby mógł pojawić się uśmiech na naszych twarzach.
Natomiast, gdy pragniemy profesjonalnej porady lub pragniemy przyciągnąć do naszego życia miłość, szczęście czy bogactwo, to właśnie wigilia św. Andrzeja jest doskonałym czasem do działania. Oprócz wróżb na przyszłość, szczególnie warto w tym czasie przeprowadzać m.in.: oczyszczanie energetyczne, harmonizację czakr, rytuały uwalniające od negatywnej energii i trudnej przeszłości, rytuały ochronne i finansowe, a także najważniejsze w tym czasie rytuały miłosne.
Pragniesz dowiedzieć się więcej lub chcesz już zaczarować swoją przyszłość? Podczas zabaw andrzejkowych znajdź chwilkę dla siebie i miejsce, w którym nikt nie będzie mógł Ci przeszkodzić. Nie krzyżuj rąk ani nóg, usiądź wygodnie i napisz lub zadzwoń do wybranego Eksperta, który stworzy dla Ciebie indywidualną prognozę i odpowie na nurtujące Cię pytania. Magiczne Wrota stoją przed Tobą otworem i zapraszają na Andrzejki :)

Pozdrawiam Was gorąco i życzę samych radosnych wróżb,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
ZAJĘTY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji