widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-06-06

Jak Feng Shui może poprawić Twoje finanse?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jak Feng Shui może poprawić Twoje finanse?" przygotowanym przez naszego eksperta IKKA.


Osoby, które zgłaszają się do doradcy duchowego, coacha ezoterycznego (którym ja jestem) czy jasnowidza, pytają przeważnie o jeden z dwóch obszarów: relacje uczuciowe (miłość, przyjaźń, partnerstwo) oraz o finanse.
Wychodząc naprzeciw tym pytaniom dzisiaj trochę o tym, jak Feng Shui może nam pomóc w sferze finansowej. Na początek...

3 Przykazania:

1) Posprzątaj (bałagan w życiu to bałagan w finansach!)
2) Wyrzuć niepotrzebne rzeczy (usuń stare, aby wpuścić nowe)
3) Ustaw remedia w Rogu Bogactwa

Co to są "remedia"


Dla przypomnienia: remedia, czyli środki zaradcze i naprawcze w Feng Shui - oparte są na zasadzie Przeciwieństw (Cykle Przemian). Niezależnie od tego, co stanowi remedium Feng Shui - albo wspiera (Cykl Tworzenia), albo kontroluje (Cykl Niszczenia) daną sferę. Możesz stosować remedia (wskazane w tym artykule) nawet nie mając gruntownej wiedzy o tym, jak działa zasada przeciwieństw ( o tym innym razem).

Jak dzielimy remedia?

Podział wg zastosowania


Przedmioty użytkowe (meble, sprzęt, naczynia)
Przedmioty ozdobne (obrazy, rzeźby)
Przedmioty symboliczne (ryba, wiatrak, rzeczy parzyste)
Rośliny (bambus, grubosz, paprotka)Podział wg żywiołu:
Woda
Drzewo
Ogień
Ziemia
Metal

Inne:
Światło (lampy, świetliki, okna, świece)
Odbijanie (lustro, lustrzane przedmioty)
Ruch (wiatr, dzwonki wietrzne)
Tkaniny (np. czerwony lub zielony dywan lub kotara)


Gdzie wprowadzać zmiany?

Za kwestie związane z finansami i pomyślnością związany jest głównie:

DOM 4. WIATR (Praelement Drzewa). Pomyślność, Bogactwo.

Wiatr symbolizuje Harmonię, Rozwój, Szczęście i Pomyślność. Często utożsamiany jest wyłącznie z dobrobytem. Ale to cos więcej. To szeroko rozumiany DOBROSTAN (Wellness).
Tak jak ożywczy wiatr przynosi Ci możliwość "złapania oddechu", tak energia tego obszaru daje Ci siłę do działania i uczucie spełnienia. Wiatr oznacza Postęp i Ruch. Również "ruch" w interesach, "ruch" w finansach. Jeśli masz spokój i harmonię w życiu i w sercu, nie aktywizuj zbytnio tego obszaru. Jeśli zaś odczuwasz, ze Twoje Życie toczy się tak, jakbyś żył w środku cyklonu, albo wręcz przeciwnie - czujesz zastój - wpuść "powiew świeżego powietrza" do Obszaru Bogactwa.
Obszar bogactwa to Dom czwarty - prawy "górny" róg na planie Twojego domu czy pokoju. Siatkę Ba-gua znajdziesz w innych moich artykułach.

Co konkretnie robić? Jakie remedia stosować?

Jeśli czujesz stagnację, bezruch, zastój - zawieś obraz z wiatrakiem lub postaw takowy (jako ozdobę), by przepływ strumienia Wiatru był płynny. Jeśli czujesz, że porywa Cię huragan - zastosuj remedium w postaci rośliny, np. grubosza (Drzewko Szczęścia). Albo postaw akwarium z nieparzystą liczbą rybek Woda (akwarium) w Cyklu Tworzenia wspiera Drzewo (to praelement tego obszaru) w rozwoju i rozkwicie.
Możesz powiesić obraz przedstawiający fontannę, albo postawić mały wodotrysk. Dobrym remedium dla tego obszaru jest tez telewizor albo komputer. Działają wyjątkowo silnie wtedy, gdy są związane z Twoją pracą (np. pracujesz przy komputerze albo Twoja praca w jakikolwiek związana jest z oglądaniem programów w TV). Z kolorów - zastosuje zielony, bordowy i złoty.
Zanim wprowadzisz remedia - pamiętaj o posprzątaniu i usunięciu zbędnych przedmiotów.W następnym odcinku o Domu Kariery (Dom 1), który również wpływa na stan Twoich finansów.
IKKA


IKA - Iwona K. Zapytaj eksperta INFO
Jestem dostępna w dni powszednie i w weekendy przeważnie w godz.10:00-20:00 (oczywiście czasem robię przerwy :) ZAPRASZAM DO ZAMAWIANIA ROZMÓW Na zamówione rozmowy oddzwaniam w godzinach dostępności -lub następnego dnia, jeśli zamówione zostaną po 20 00. PROSZĘ O CIERPLIWOŚĆ -ODDZWANIAM NA ROZMOWY WG KOLEJNOŚCI ZAMÓWIENIA :-)
NIEDOSTĘPNY
Bliźnięta więcej informacji
Zadzwoń na
708 888 668708 888 668 7.69 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 224 179 7620048 224 179 762 6.49 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji