widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2018-07-20

Jak stworzyć relację z drugą osobą, kiedy nie mam na to odwagi i sił

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jak stworzyć relację z drugą osobą, kiedy nie mam na to odwagi i sił" przygotowanym przez naszą ekspertkę Amber.
Zastanawiasz się nad tym jak rozpocząć nową relację. Oczekujesz zmian na lepsze - czegoś świeżego i wartościowego. Szukasz bezpieczeństwa, oparcia i miłości w ramionach drugiej osoby. Nie masz jednak odwagi i otwartości, aby wyjść naprzeciw nowym znajomościom. Nie czujesz się pewnie. Ktoś Cię zranił, oszukał i zawiódł. Boisz się, że znów Cię to spotka. W głębi serca odczuwasz jednak pustkę, którą pragniesz zapełnić. Szukasz odpowiedzi na zewnątrz, a one są w Tobie.

Zadajesz sobie pytania, dlaczego cały czas masz pod górkę, spotykasz nieodpowiednie osoby lub nie spotykasz ich wcale. Nim znajdziesz odpowiedź na te pytania - odnajdź siebie samego. Zaistniej, zacznij żyć i dostrzegać źródła swoich myśli - trudności i radości. Najpierw odnajdź siebie, a wszystko inne przyjdzie do Ciebie z czasem.

Kiedy poczujesz już, że udało Ci się siebie odnaleźć - znajdziesz też odwagę. Odnajdziesz w sobie siłę i chęć do działania. Wystarczy, abyś poczuł się dobrze sam ze sobą. Nawet jeśli ktoś odszedł od Ciebie, to musisz czuć, że samemu potrafisz również o siebie się zatroszczyć. Akceptując siebie, swoje wady i zalety - zaistniejesz i sprawisz, że ktoś inny również będzie mógł w Twoim życiu zaistnieć. Rozpocznie się ciekawa, intrygująca przygoda. Wystarczy tylko się nie bać i wyjść jej naprzeciw.

Wyjdź ze swojej strefy komfortu, zapomnij o starych nawykach i przyzwyczajeniach. W niepamięć zepchnij przykre doświadczenia. Nie siedź w domu, wyjdź z psem na długi spacer i z przyjaciółką w piątkowy wieczór. Odnajdź miejsce dla siebie w miejscu dla siebie nowym. Dbaj o siebie, o swoje relacje z bliskimi, dalszymi, zwierzętami i naturą. Przejdź się boso nad brzegiem rzeki i usiądź na trawie. Zamknij oczy, zrelaksuj się i postaraj się uspokoić wszystkie myśli. Odnajdź swoje wewnętrzne źródło, z którego będziesz mógł czerpać dobrą energię. Koniec z wymówkami typu - wyjdę jak schudnę, jak zmienię fryzurę czy znajdę kogoś z kim będę mógł wyjść. Świat czeka na Ciebie. Nawiąż dobrą relację ze sobą, a inni sami zechcą Cię poznać.

Pierwszym warunkiem do stworzenia nowego związku, jakiekolwiek relacji jest zaakceptowanie i pokochanie siebie. Życie jest ciągłym tańcem - raz niezwykle szybkim i radosnym, a innym razem powolnym i pełnym dramatyzmu. Ty już znasz życie, a teraz poznajesz siebie. Nawiąż relację z naturą, wyjdź z domu, poznaj Panią czy Pana siedzących na ławeczce. Porozmawiaj z listonoszem i Panią z pieskiem na smyczy. Poznawaj i pozwól się poznać. Nie szukaj jednej konkretnej relacji, lecz otwieraj się na wszystkie. Właśnie w ten sposób coś dla siebie znajdziesz.

Nie bój się rozmawiać o swoich obawach z bliskimi. Czasem coś nas gnębi, dręczy i męczy, a my nikomu nic o tym nie mówimy. Takie nieprzepracowane emocje leżą na dnie umysłu - jak jesienne liście na trawie. Wiesz, że jeśli ich nie posprzątasz, to one tam pozostaną i na wiosnę nie pozwolą wzejść pięknym kwiatom. Tak samo niespokojne emocje nie pozwalają otworzyć się na nową, spokojną relację. Myśli trzeba przepracować. Potrzeba na to czasu, a i rozmowy pozwolą ukoić nasz ból. Przegadaj to z osobą, która Cię wysłucha i wesprze. Nie wybieraj dla siebie kogoś, kto Cię zdołuje, lecz jedynie tych, którzy dodadzą Ci sił. Kiedy już wszystko wyrzucisz z siebie i uda Ci się w końcu uśmiechnąć, to podejmij decyzję, aby zamknąć ten rozdział.

Jeśli nie wiesz od czego zacząć, nie masz z kim porozmawiać i nie potrafisz ukoić swoich myśli - zapraszam Cię do rozmowy. Nie ma sytuacji bez wyjścia, a razem zawsze łatwiej znaleźć rozwiązanie na nurtujące nas problemy.

Pozdrawiam cieplutko,
Amber


Amber Zapytaj eksperta Zamów rozmowę INFO
Dzień dobry Kochani, dziś jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie w godzinach 18:00-20:15. Zapraszam do rozmowy, Amber
ZAJĘTY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji