widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-04-02

Łapacz snów

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Łapacz snów" przygotowanym przez naszego eksperta Wróżka Malwina.W kulturze rdzennych Amerykanów łapacze snów są rękodziełami, które składają się z okrągłej obręczy (często wykonanej z drewna wierzby) utkanej z luźnej wstęgi przędzy i ozdobionej koralikami i piórami zawieszonymi pod obręczą.

Łapacze snów wywodzą się z plemion Ojibwa (Chippewa). Z biegiem czasu jednak rozpowszechniły się na większość innych indiańskich ludów. Dziś często służą jako symbol kultury Indian amerykańskich.

Plemiona Indiańskie wierzą, że powietrze jest wypełnione dobrymi i złymi snami. A łapacze snów tworzą swoiste połączenie między światem ziemskim a astralnym.

Łapacze snów wisiały nad łóżkami śpiących dzieci, aby chronić je przed złymi snami i złymi duchami. Legendy utrzymywały, że sieć pajęczyny w łapaczu snów pozwola na przepłynięcie dobrych snów i unoszenie się nad łóżkiem w wiszących koralikach i piórach nad śpiącym dzieckiem. Złe sny zostaną jednak złapane w sieci. Gdy pierwsze promienie porannego światła trafią w łapacz snów, złe sny zostaną zniszczone i znikną. Dzieci śpiące pod łapaczem snów byłyby zatem chronione przed koszmarami.

Inni interpretują funkcję łapacza snów w inny sposób. Wierzą, że złe sny przechodzą przez dziury w sieci i wychodzą przez najbliższe okno. Z drugiej strony, dobre sny zostają złapane w sieć i ześlizgują się z koralików i piór do śpiącego dziecka poniżej.

Uważa się jednak, że łapacze snów działają, a ich podstawowe znaczenie i symbolika pozostają takie same. Służą one ochronie. Łapacze snów działają jak filtr snów, kierują dobre sny do śpiącego i odwracają złe sny.

Tradycyjne łapacze snów wykonane są z ośmiu punktów, w których sieć przywiązuje się do obręczy. Te osiem punktów reprezentuje osiem nóg pająka. Pająk symbolizuje energię, mądrość i uczenie się.

Według religii Hopi ( Indianie Ameryki Północnej z grupy Pueblo) Babka Pająk lub Kobieta Pająk jest stwórcą wszelkiego rodzaju ludzi. W rzeczywistości jest związana z Gają, Matką Naturą lub Wielką Boginią. Znana jest również jako wielki obrońca i pomocnik ludzi (zgodnie z tradycją Navajo) Babka Pająk wywodzi się przynajmniej od Teotihuacan - Ameryki prekolumbijskiej, gdzie jest przedstawiana jako Wielka Bogini.

Znana również jako Asibikaashi, Babka Pająk wierzy, że chroni niemowlęta i wszystkie dzieci kraju. Aby uhonorować ją i ściągnąć jej błogosławieństwa, ludzie na tych ziemiach stworzyli amulety, które rozwinęły się do tego, co powszechnie znane jest jako łapacze snów. Gdy plemiona rozprzestrzeniły się w całej Ameryce, ludzie wierzyli, że Asibikaashi nie jest w stanie skutecznie chronić wszystkich swoich dzieci. To dlatego ludzie używali tych uroków - lub portali Asibikaashi, z których mogła rozszerzyć swoje błogosławieństwa i moce ochronne. Frances Theresa Densmore była amerykańską antropologiem i etnografem, która zauważyła i zbadała te uroki, pisząc, że "nawet niemowlęta miały ochronne amulety. Przykładem tego są "pajęczyny" zawieszone na obręczach kołyski. W dawnych czasach ta siatka była wykonana z włókna pokrzywy. Dwie sieci pajęcze były zwykle zawieszone na obręczach i wierzono, że "złapią jakąkolwiek szkodę, która może być w powietrzu, gdyż sieć pająka złapie i zatrzyma wszystko, co ma z nią kontakt".

Dla niektórych rdzennych Amerykanów łapacze snów mają szersze znaczenie niż tylko legendy związane ze snami. Dla tych ludzi łapacze snów są totemami, które reprezentują dobrą energię i pomagają zneutralizować złą energię - bez względu na to, czy śpisz czy nie.

Łapacze snów to amulety, które odrzucają zło. Dlatego potrzebują odpowiedniego oczyszczenia. W związku z tym umieszczasz łapacz snów w miejscu, gdzie może być narażony na działanie promieni słonecznych lub powinieneś okresowo ręcznie umieszczać go na zewnątrz, gdy świeci słońce. Spowoduje to, że łapacz snów będzie działał skutecznie a jego energia nie rozproszy się.

Co więcej, radziłabym Tobie, abyś celowo przywołał przewodnictwo Matki Natury by pobłogosławiła go swoją mocą i mądrością.


WOLNY SMS/EMAIL
Zadzwoń na
708 788 678708 788 678 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0580048 227 184 058 4.99 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji