widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-06-11

Dni tygodnia w świecie ezoterycznym - energie ciał niebieskich

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Dni tygodnia w świecie ezoterycznym - energie ciał niebieskich" przygotowanym przez naszego eksperta Wróżka Amber.Każdy z nas mógł doświadczyć radości płynącej ze zbliżającego się weekendu czy poczucia zmęczenia na myśl o nadchodzącym poniedziałku. Jedne dni kojarzą się nam bardziej przyjemnie, inne wydają się niemalże pechowe, a każdy z poszczególnych dni tygodnia posiada swoją wyjątkową energię, której patronuje jedno z ciał niebieskich. W jaki sposób najlepiej wykorzystać wibrację dnia? Na czym się skupić, a jakich działań unikać? Pomyśl o tym jaki jest Twój ulubiony dzień - może jest ich kilka - sprawdźmy jaką wibrację ze sobą niesie :)

Główną wibracją dnia jest ta, którą nadaje konkretna Planeta, Słońce lub Księżyc. Jedno z ciał niebieskich przejmuje dowództwo i obdarza swoją energią całą dobę. Nie dla każdego jednak dany dzień będzie taki sam, ponieważ prawdziwa - głęboka - wibracja będzie zależała również od nas nas samych. Od okoliczności życiowych, w których się znajdujemy, naszych własnych wibracji, a także energii osób, które nas otaczają. Poznając jednak patronów kolejnych dni tygodnia, możemy łatwiej zrozumieć, co się dzieje w naszym życiu i jak wykorzystywać właściwe wibracje, aby czerpać z nich to, co najlepsze. Poniżej króciutki i ogólny przewodnik po poszczególnych dniach tygodnia :)

Poniedziałek

Pierwszy dzień tygodnia ma za swojego patrona Księżyc. Poniedziałki potrafią być nieco nieprzewidywalne i dość intensywnie oddziaływują na nasz nastrój. Większość z nas zazwyczaj poniedziałków nie lubi, ponieważ są one pierwszym dniem tygodnia naszej pracy. Ten dzień kojarzy się nam negatywnie, męcząco czy kapryśnie. Księżyc ma tutaj swój udział, choć to nie on tak naprawdę odpowiada za nasz nastrój. Ziemski satelita zwraca jedynie naszą uwagę na kwestie emocji, uczuć i nastroju. Doskonale potrafi potęgować to, co dzieje się w środku nas. Jeżeli jesteśmy radośni, to doda nam energii i sił, lecz jeśli od rana już na coś narzekamy lub czymś się martwimy, to spotęguje te emocje na przestrzeni dnia. Energia patrona nie jest liniowa ani regularna, dlatego poniedziałki mogą być zarówno dla nas obfitujące w szczęście, jak też bardzo kapryśne czy nieprzyjemne. Poniedziałek nastraja nas również na nadchodzący tydzień, dlatego warto właśnie w tym dniu znaleźć chwilę odpoczynku i uśmiechu. W tym dniu pijmy dużo wody i szczególnie zwracajmy uwagę na to, co mówimy i czego pragniemy. Księżyc słucha naszych "życzeń" i może je spełnić. Oczywiście nie rozróżnia zwykłych narzekań i skarg od tego, czego naprawdę dla siebie pragniemy. Przyciągnie więc do nas taką wibrację i zdarzenia, jakie przywołujemy swoją własną energią - słowami, czynami czy myślami. Księżyc wzmacnia również naszą intuicję i umiejętność współodczuwania. Poniedziałek warto przeznaczyć na działania magiczne dotyczące ochrony, płodności, harmonii czy zdrowiu. Księżyc patronuje szczególnie kobietom brzemiennym, artystom, ezoterykom czy zodiakalnym Rakom.

Wtorek

W drugim dniu tygodnia przywództwo przejmuje Mars. Obdarza nas on siłą, charyzmą i zdecydowanym działaniem. Energia, którą emanuje planeta sprawia, że o wiele łatwiej jest nam przejąć kontrolę nad naszym życiem. We wtorek warto skupić się na wszystkich zaległościach, obowiązkach i sprawach do załatwienia. Jest to również doskonały dzień na rozpoczynanie projektów, nowych znajomości zawodowych i wszelkiego rodzaju inwestycji. W tym dniu warto skupić się też na wszystkich sprawach, które zwyczajnie wymagają od nas wzmożonego wysiłku - aktywności fizycznej, remoncie czy chociażby sprzątaniu bałaganu powstałego w poniedziałek. Mars jest patronem obdarowanym męską prasiłą. Nie sprzyja on więc sprawom delikatnym, subtelnym czy emocjonalnym. W tym dniu łatwiej jest nam ponieść się emocjom - nietrudno więc o nieporozumienia czy kłótnie. We wtorek na jaw wychodzą kłamstwa i manipulacje, więc jeśli chcemy kogoś "przyłapać" na nieprawdomówności , to zaplanujmy rozmowę właśnie na ten dzień. Planeta nie sprzyja też romantycznym i delikatnym chwilom, lecz dodaje sił pasji i namiętności w relacjach. W tym dniu można planować wszelkiego rodzaju działania magiczne związane z realizacją planów, wzmacnianiem pewności siebie, a także ścieżką zawodową czy sportową. Mars patronuje osobom, które rywalizują z innymi, liderom, mundurowym i zodiakalnym Baranom.

Środa

Patronat nad trzecim dniem tygodnia przejmuje Merkury. Jest to planeta odpowiedzialna za nasze umiejętności komunikacyjne, sprzyjająca wyrażaniu własnych emocji i zamierzeń. Dodaje nam energii, wiary we własne możliwości, a także wspomaga nas w precyzowaniu przemyśleń i planów. Środę - jak sama nazwa wskazuje - traktujemy jako środek naszego tygodnia. Dwa dni wytężonej pracy już za nami i pomału czas na ,,dostrojenie się" przed weekendem. Merkury pragnie nam pomóc w odmianie nastroju i skłania nas do przemyśleń nad tym, co dzieje się wewnątrz nas samych. Środa sprzyja pracy nad sobą i załatwianiu ważnych spraw, lecz dodaje również wspaniałej energii dla realizacji pasji, samorozwoju czy medytacji. W tym dniu często też planujemy i umawiamy spotkania na weekend, spotykamy się na kawę z przyjaciółmi lub sięgamy po telefon, aby porozmawiać z kimś, kogo dawno nie widzieliśmy. Środa sprzyja działaniom magicznym, które związane są z interesami, pracą, komunikowaniem się, zażegnywaniem sporów, nawiązywaniem nowych znajomości, podróżami, a także pragnieniem samorozwoju. Jest to również doskonała pora na załatwianie interesów, odbycie rozmowy kwalifikacyjnej, podpisanie kontraktu czy zrobienie zakupów :) Merkury patronuje między innymi mówcom, handlowcom, wędrowcom, poszukiwaczom, a także zodiakalnym Bliźniętom i Pannom.

Czwartek

Planetą rządzącą czwartym dniem tygodnia jest Jowisz. W starożytności był on nazywany ,,wielkim szczęściem", ponieważ sprzyja on niemalże wszystkim działaniom w każdej dziedzinie życia. Stanowi symbol obfitości, ochrony i łaski, na którą możemy zasłużyć szczerością, zaangażowaniem i pracą. Za sprawą energii Jowisza stajemy się silniejsi, wytrwalsi, bardziej wydajni i chętni do działania. Poszerzamy również nasze horyzonty myślowe i odzyskujemy pogodę ducha. Czwartek staje się idealnym dniem na poszerzanie wiedzy, rozwój osobisty, a także porządkowanie bieżących spraw. Energię dnia możemy wykorzystać na naukę, wzmożoną pracę, rozpoczęcie nowego przedsięwzięcia lub pasji. Jowisz dba o to, aby nie zabrakło nam sił do poszukiwań i pracy. Sprzyja biznesom, dodaje sił do pracy i mnoży pieniądze. W tym dniu o wiele łatwiej przyjdzie nam również załatwienie zaległych spraw i realizacja projektów. Energia planety sprzyja wszelkiego rodzaju działaniom ezoterycznym, które dotyczą spraw zawodowych, finansowych, a także zdrowotnych. Jowisz jest planetą zodiakalnych Strzelców.

Piątek

"Piątek, piątunio, piąteczek" - słowa najczęściej wypowiadane z radością na myśl o nadchodzącym weekendzie :) Patronem ostatniego dnia roboczego jest planeta Wenus, która zdecydowanie potrafi podarować nam wiele radości, przyjemności i kreatywności. Rozbudza naszą czakrę serca i sprawia, że stajemy się wobec siebie bardziej życzliwi, tolerancyjni i uśmiechnięci. Dodaje nam chęci do celebrowania życia, obdarowywania innych prezentami i miłością. Wenus pragnie łączyć ludzi i wydobywać z nich najlepsze cechy. Wprowadzając nas w odpowiednie wibracje - rozbudza miłość, zmysłowość i namiętność. Sprzyja nawiązywaniu znajomości, randkom i wyznaniom miłosnym. Uwrażliwia na piękno i sztukę. Piątek staje się wspaniałym dniem na spotkania towarzyskie i kolacje tylko we dwoje. Tego dnia łatwiej jest nam zapomnieć o nieporozumieniach i problemach dnia codziennego. Piątek sprzyja relaksacji, zabiegom upiększającym oraz odczuwaniu przyjemności. Tego dnia warto zaplanować dla siebie coś miłego, aby w pełni wykorzystać dobrą piątkową aurę. Planeta sprzyja wszystkim działaniom magicznym w sferze miłości, przyjaźni, namiętności, płodności, atrakcyjności i poprawy samooceny. Wenus towarzyszy zodiakalnym Wagom i Bykom.

Sobota

Przewodnikiem po sobotnim dniu jest Saturn. Dla starożytnych Rzymian był on bogiem rolnictwa, zasiewu i czasu. Dla nas jest to pozaziemska energia zachęcająca do działania, realizowania zadań i porządkowania. Sobotni dzień sprzyja naszej produktywności i ułatwia załatwienie spraw, na które nie mieliśmy czasu na przestrzeni tygodnia. Porządkowanie, przemeblowanie, odrabianie zadań domowych, zakupy i organizacja - przyjdą nam z łatwością i lekkością. Kiedy mamy do napisania ważny projekt, CV czy jakąkolwiek inną, ważną dla nas rzecz - energia Saturna wesprze nasze wysiłki i obdarzy lotnością umysłu. W tym dniu mamy więcej siły i energii, aby sprostać wszelkiego rodzaju zadaniom. Szósty dzień tygodnia obdarzony jest również silnym ładunkiem zdrowego balansu - równowagi, dzięki czemu sprzyja planowaniu. Możemy więc śmiało przeznaczyć czas na zaplanowanie przyszłego tygodnia - organizacji naszego czasu, rozpisanie diety, ćwiczeń czy zajęć. Przy planowaniu działań magicznych na sobotę, skupiamy się przede wszystkim na rytuałach, zaklęciach i działaniach, które dotyczą uwolnienia. Możemy więc śmiało zdecydować się na zabiegi oczyszczania energetycznego dla nas samych i naszych mieszkań, rytuały zerwania szkodliwych dla nas więzi, myśli, relacji czy zerwania z nałogiem. W tym dniu dbamy o to, aby oczyścić naszą przestrzeń z tego, co jest dla nas szkodliwe. Saturn towarzyszy zodiakalnym Koziorożcom i Wodnikom.

Niedziela

Ostatniemu dniu naszego tygodnia przyświeca ukochane przez nas Słońce. Dla większości z nas jest to moment wolny od pracy, kiedy możemy przeznaczyć czas na odpoczynek i spędzenia chwili z bliskimi nam osobami. W niedzielę ładujemy nasze wewnętrzne akumulatorki, aby sprostać wyzwaniom kolejnego tygodnia. Zazwyczaj nie skupiamy się wtedy na obowiązkach, nie planujemy ważnych spotkań, lecz staramy się znaleźć chwilę na to, aby zwyczajnie odpocząć. Nie bez powodu to właśnie niedziela jest takim dniem. Słońce sprzyja relaksowi, regeneracji, krótkim wyjazdom i spotkaniom z rodziną. Słoneczna energia sprawia, że łatwiejsze staje się wejrzenie w głąb siebie i skupienie na tym, co ważne jest dla nas samych. Nie będą to jednak cele życiowe czy materialne, lecz to, co ważne jest dla naszego wnętrza - naszej duszy. Słońce skieruje uwagę na nasze emocje i pragnienia związane z rozwojem i zdrowiem naszego ducha i ciała. Ten dzień warto jest więc w całości przeznaczyć na to, co nas od wewnątrz ,,nakarmi" - sprawi, że będziemy dobrze czuli się w tym miejscu, w którym jesteśmy. W świecie ezoterycznym wykorzystujemy energię Słońca do działań związanych z rozwojem. Planujemy rytuały, które pomogą nam zyskać szczęście, nowe wartościowe relacje, akceptację, uznanie, szacunek czy sławę. Spokojnie możemy również sięgać po wszelkiego rodzaju czary związane ze spełnieniem naszych pragnień. Słońce jest towarzyszem życia dla zodiakalnych Lwów.

Poznanie ,,pływów energetycznych", które nam codziennie towarzyszą - czy o nich myślimy, czy też nie - może nam przynieść wiele korzyści. Dzięki tej wiedzy, zyskamy szansę nie tylko na zrozumienie otaczającego nas świata, lecz również zwiększymy własną wibrację. Podniesiemy swoją osobistą produktywność, a także zadbamy o zdrowy balans i rozwój. Łatwiej będzie nam również zaplanować nasze działania, takie jak spotkania towarzyskie, praca, odpoczynek czy ważne rozmowy, a także działania ezoteryczne - afirmacje, wizualizacje, pracę ze skryptami runicznymi czy rytuały :)

Pozdrawiam gorąco,
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji