widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-01-15

Karma wraca - co to znaczy i jak sprawić, aby nasze życie obfitowało w dobrą energię?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Karma wraca - co to znaczy i jak sprawić, aby nasze życie obfitowało w dobrą energię?" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.Pojęcie "karmy" dla wielu z nas wydaje się być jeszcze dość abstrakcyjne. Często słyszymy powiedzenie "karma wraca", co rozumiemy jako fakt, że dobro lub zło, które komuś okazaliśmy, powróci do nas w jakiejś postaci, prędzej czy później. Pod terminem "karmy" skrywa się nic innego niż prawo przyczyny i skutki. Wielu z nas miało okazję usłyszeć w Kościele słowa: "Nie błądźcie, Bóg się nie da z siebie naśmiewać; albowiem co człowiek sieje, to i żąć będzie" (Ga 6,7). Mowa wciąż o tym samym: o naszych czynach, słowach, myślach i innego rodzaju energii, którą przekazujemy światu i otrzymujemy w zamian.

Świat dąży do zachowania harmonii i równowagi. Za pracę otrzymujemy zapłatę, za pomoc komuś - wdzięczność drugiego człowieka. W tym momencie możesz się już nie zgodzić z tym, co przeczytałeś. Oczywiście, nie zawsze otrzymujemy to, na co zasługujemy. Nie zawsze inni są sprawiedliwi i nie zawsze my tacy jesteśmy. Niektórzy pragną jedynie otrzymać coś, nie dając niczego od siebie. Jak powiedzieliśmy jednak na wstępie - świat dąży do równowagi. Niesprawiedliwość i brak wymiany energetycznej rodzi tzw. dług energetyczny. W tym momencie liczy się nie tylko czyn, ale przede wszystkim nasza intencja. To właśnie ona tworzy energię. Nie dałeś nic w zamian, ponieważ nic nie miałeś - wszystko jest w porządku. Miałeś dobrą intencję i to zapisało się w energii, którą wysłałeś w świat. Nie dałeś niczego od siebie, ponieważ nie chciałeś się odwdzięczyć dobrem. To również zostanie zapisane w kodzie energetycznym i powróci. Jak więc zadbać o to, aby codziennie zapraszać do swojego życia dobrą karmę? O tym powiemy sobie słów kilka w dzisiejszym artykule.

Przywitaj dzień z uśmiechem i wdzięcznością

Wstań wcześniej niż zazwyczaj, znajdź chwilkę tylko dla siebie i uśmiechnij się. Nie bój się rozpocząć dnia z dobrym nastawieniem. Poczuj w sercu wdzięczność za to, że los podarował Tobie kolejny dzień życia. Myślisz, że to nie działa? Spróbuj przez tydzień wstawać z uśmiechem i podaruj sobie kilka minut każdego poranka. Po tygodniu porównaj swoje samopoczucie z tym, które było przed "eksperymentem", a prędko dostrzeżesz różnice.

Bądź prawdomówny

"Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego", to drugie z przykazań miłości zapisanych w Biblii. Nie myślimy tu jedynie o miłości w kontekście romantyzmu, lecz przede wszystkim traktowania drugiego człowieka z szacunkiem. Dobra energia powstaje wtedy, kiedy traktujemy innych tak, jak sami chcielibyśmy być traktowani. Unikamy kłamstw, a prawdę przedstawiamy w sposób możliwie uprzejmy i delikatny.

Wystrzegaj się agresji i kłótni

Nasze życie rzadko usłane jest różami i przychodzi taki czas, kiedy ktoś zapragnie się z nami pokłócić. Agresywna wymiana zdań nie służy nikomu, więc jeśli tylko znajdziesz się w centrum takich wydarzeń, to weź kilka głębokich wdechów i zakończ kłótnię jak najprędzej. Jesteśmy tylko ludźmi i mamy pełne prawo do trudnych emocji, lecz kłócąc się czy obrażając - tworzymy mnóstwo niepotrzebnej, negatywnej energii, która będzie "chciała" powrócić do nas w przyszłości.

Uwierz w Prawo Przyciągania i stosuj je mądrze

Prawo Przyciągania nie jest jedynie pojęciem ezoterycznym, tajemniczym i magicznym. Głośno o nim mówią również psycholodzy, terapeuci oraz wielcy myśliciele tego świata. Nie umknęło ono również uwadze naukowców, w tym fizyków, którzy - na czele z Albertem Einsteinem - wykazali, że wszystko, co nas otacza to energia. Nasze otoczenie, czyny, słowa, a nawet myśli - wytwarzają energię. Prawo przyciągania, tak jak i prawo grawitacji, działa na nas - niezależnie czy wierzymy, czy też nie. Ważne jest to, aby korzystać z niego mądrze. Pamiętamy, że dobre uczynki, słowa i myśli - będą przyciągały równie dobre energie w przyszłości. Analogicznie złe energie spowodują niekorzystny dla nas bieg wydarzeń. Uwaga! Kluczem do sukcesu nie jest jednak jedynie działanie, ale również nasza myśl i intencja. Energia podąża za uwagą, więc jeśli robisz coś dobrego, lecz jednocześnie odczuwasz strach, wątpisz i się martwisz - nie przyciągniesz do siebie dobrej energii. Twój umysł będzie przyciągał do Ciebie niepowodzenia. Warto więc bliżej poznać swoje myśli i zapanować nad wnętrzem, aby stało się pogodne i równie dobre jak pomoc innym.

Nie unikaj Matki Natury

Dawniej podwórka wręcz "pękały w szwach" od zgromadzonych na nich bawiących się wspólnie dzieci i rodziców siedzących na ławeczkach. W weekendy planowano piesze wycieczki nad rzekę, jezioro czy chociażby do lasu. Dziś więcej czasu spędza się przy telewizorze, a dużym szczęściem jest wspólne zjedzenie posiłku, raz na jakiś czas. Brak obcowania z zielenią i naturą sprawia, że nasza energia staje się wyraźnie słabsza i - nie oszukujmy - gorsza. Odnajdź w sobie iskrę ciekawości i znajdź zielone miejsce tylko dla siebie - park, strumyk czy leśną polanę, która zachęci Cię do odpoczynku. Pobądź chwile sam z własnymi myślami, aby móc je uporządkować i nabrać sił na kolejne dni. Na spacerze przytulaj drzewa i dotykaj liści, aby potężna siła Matki Natura dodała Tobie potrzebnej energii.

Dbaj o drugiego człowieka

"Nie czyń drugiemu, co Tobie niemiłe", to znane wszystkim i jednocześnie rzadko słyszane przysłowie. To przestroga przed krzywdzeniem drugiego człowieka, która ma swoje głębokie korzenie zarówno w Biblii, jak też ezoteryce czy wspomnianym już Prawie Przyciągania. W sytuacji, gdy widzisz, że inny człowiek ma kłopoty i jest w trudnej sytuacji - przystań na chwilę i zastanów się czy przypadkiem nie mógłbyś pomóc. Nie bądź zamknięty na innych i podziel się z nimi dobrem. Dobra karma powraca, tak samo jak i ta zła.

Nie oczekuj niczego w zamian

Ile razy zdarzyło się Tobie komuś pomóc, a w zamian nie usłyszałeś nawet "dziękuję"? To się zdarza i jest całkowicie naturalnym zjawiskiem. Tak, nie jest to miłe uczucie. Pomyśl teraz, że nie oczekiwałeś podziękowania, dobrego słowa czy zapłaty za swój wysiłek. Niczego w zamian nie chciałeś, więc nie będziesz rozczarowany, kiedy niczego też nie otrzymasz. Roszczeniowe podejście do życia buduje napięcia i prowokuje wiele nieprzyjemnych emocji. Staraj się niczego nie oczekiwać, aby uniknąć w życiu smutku, złości czy rozczarowania. Wiesz już przecież, że takie uczucia przyciągną do siebie kolejne negatywne energie.

Spędzaj czas z bliskimi Tobie osobami

Zadbaj o częstsze rozmowy i spędzanie czasu z bliskimi Tobie ludźmi. Czas szybko płynie, a każda z chwil wydaje się niemalże ulotna. Znajdź przestrzeń dla rodziny, partnera i przyjaciół, aby wspólnie spędzić ze sobą choć chwilę. Wymiana energetyczna pomiędzy ludźmi, którzy darzą siebie uczuciem, potęguje dobrą energię, która będzie chciała do nas powrócić w przyszłości. Dzielmy się radością, miłością i czasem.

Dziel się z innymi

Wszystko, co nas otacza jest energią - w tym również pieniądz. Jedynie energia wprawiona w ruch może przekształcić się i do nas powrócić. Pomagając innym, wspierając ich finansowo lub poprzez naszą pracę (np. wolontariat) sprawiamy, że Wszechświat będzie chciał nas obdarować dobrą energią w przyszłości.

Żyj w zgodzie z naturą
Powiedzieliśmy już kilka słów o spacerach i przebywanie na łonie natury, lecz aby było to naprawdę wartościowe doświadczenie - o nasze środowisko warto zadbać. Zadbaj o to, aby regularnie wspierać naszą planetę - segregując odpadki, unikając konsumpcjonizmu czy chociażby sprzątając pobliskie parki czy lasy. Rób to na swój sposób i kiedy tylko możesz. Nasz ludzki dług karmiczny wobec Ziemi jest niebotycznyc rozmiarów. Zadbajmy o to, aby go zmniejszyć i pomóżmy naszej planecie.

Powyższe rady są bardzo ogólne, lecz stanowią już dobry "szablon" dla życia w zgodzie ze sobą, z innymi i naszą planetą. Żyjąc świadomie i obdarzając innych dobrą energią, dbamy o to, aby równie dobre wibracje powróciły do nas samych. Jeżeli uważasz, że to wszystko to "za dużo", aby wprowadzić zmiany w życie, to zacznij od wprowadzenia chociażby kilku z powyższych zasad w swoje życie. Karma wraca, więc zadbajmy o to, aby wróciła do nas jako dobra i pełna miłości energia :)

Pozdrawiam gorąco i życzę pełnych dobra chwil w Nowym Roku! :)
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji