widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-03-06

Dzień Kobiet 2020!

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Dzień Kobiet 2020!" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.Za nami święto zakochanych, a na zewnątrz pomalutku widać już wiosnę. Kwiaciarnie zaczynają pachnieć wiosennym kwieciem, dzieci wyciągają już rowery i hulajnogi, a my czekamy na kolejny wyjątkowy dzień, w którym nie powinno braknąć uśmiechu. Tak, mowa tu o 8 marca, który jest dniem wyróżnionym w kalendarzach na całym świecie. Międzynarodowy Dzień Kobiet to bliskie naszym sercom święto, którego datę wyrecytujemy nawet obudzeniu w środku nocy!

Kilka słów o dniach, które przeminęły...

Dzień Kobiet jest to piękny i radosny dzień, lecz Jego historia jest niestety smutna. Święto, o którym mówimy, rozpoczęło swoje istnienie w 1909 roku. To właśnie wtedy uczczono pierwszą rocznicę tragicznego w skutkach strajku pracownic. Miał on miejsce w Nowym Jorku, dnia 8 marca 1908 roku. Płeć piękna domagała się prawa do głosu, praw wyborczych, a także bardziej odpowiednich warunków pracy. Kobiety pragnęły poczuć się wolne i ważne - jak my dzisiaj - starały się o to zawalczyć poprzez strajk. Wybuchł jednak pożar, który odebrał życie aż 126 kobietom pragnącym dobrych zmian. Od tego czasu Stany Zjednoczone upamiętniają ten dzień i ustanawiają jako Dzień Kobiet - silnych, odważnych i jak widzimy - poświęcających swoje życie w imię dobrych zmian. Trzy lata po tragicznym strajku, do świętowania Dnia Kobiet przyłączyły się również Niemcy, Austria, Szwajcaria i Dania. W ślad za nimi ustanowiono Międzynarodowy Dzień Kobiet, do którego dołączały się kolejne Państwa. Polska przyjęła obchody Dnia Kobiet dopiero po II wojnie światowej.

Korzenie historii sięgają jednak znacznie głębiej...

Wiele świąt, które obchodzimy dzisiaj, ma swoje korzenie sięgające dawnych tradycji rzymskich czy greckich. To dotyczy również Dnia Kobiet. Wielu naukowców dowodzi, że wywodzi się on z historii rzymskich Matronaliów - uroczystości na cześć macierzyństwa, płodności i kobiecości. Starożytni Rzymianie celebrowali ten dzień poprzez obdarowywanie swych żon drobnymi prezentami. Można więc sądzić, że jest to prawzór dzisiejszego święta.

8 marca 2020 okiem Ezoteryka...

Dzień Kobiet przypada na ostatni dzień przed Pełnią. Księżyc będzie widoczny w 96-97 % i będzie nam przyświecał w zodiakalnej Pannie. Księżyc bliski Pełni charakteryzuje się bardzo silnym ładunkiem energetycznym, który potrafi dotknąć niemalże każdej sfery naszego działania. Jest to czas, w którym zazwyczaj warto zachować pewnego rodzaju czujność, ponieważ tak silna energia może zanadto rozbudzać nasze emocje. W tym czasie najlepiej wykorzystać swoją energię przede wszystkim na szeroko rozumianą twórczość oraz relaks.

Świętowanie Dnia Kobiet jednak powinno załagodzić napięcia i pozwolić nam uniknąć większości konfliktów. Zwłaszcza, że przypada nam w niedzielę, która ładuje nam baterie poprzez energię otwartości oraz jasnych i pozytywnych emocji. Można więc powiedzieć, że bilans energetyczny tego dnia powinien być dość wyrównany.

Kilka słów na zakończenie...

Historia Dnia Kobiet sięga zarówno pięknych tradycji Matronaliów jak i smutnych wydarzeń z początku XX wieku. Dziś mamy już jednak to wszystko, o czym kobiety mogły niegdyś pomarzyć - prawa, o które walczyły. Jest to powód do świętowania i do wielkiej dumy.

Drodzy Panowie, tego dnia zadbajcie o Płeć Piękną, aby mogła poczuć się wyjątkowo. Jak nikt inny potraficie sprawić, że uśmiech gości na naszych twarzach :) Drogie Panie, jesteście wyjątkowe i nie zapominajcie o tym. Bądźcie z siebie dumne! Pamiętajcie też, aby za każdy - nawet najdrobniejszy gest - odwdzięczyć się dobrym słowem i promiennym uśmiechem :)

Życzę Wam wszystkim pięknego i pełnego uśmiechu świętowania!
Amber


Amber Zapytaj eksperta INFO
Dzień dobry Kochani, dziś (tj. piątek) jestem do Waszej dyspozycji do godziny 13:00, a następnie słyszymy się już w poniedziałek. Życzę Wam spokojnego i wspaniałego weekendu <3 Amber
NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji