widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-08-18

Joga kundalini - sprzymierzeniec w walce ze stresem i zmęczeniemJoga kundalini jest jedną z najbardziej mistycznych odmian jogi. Łączy ona w sobie rożne techniki oddziaływania zarówno na ciało jak i na duszę. Wszystkie ćwiczenia mają za zadanie pobudzenie i zharmonizowanie wewnętrznych czakr. Ćwicząc jogę kundalini odzyskuje się równowagę fizyczną, psychiczną i emocjonalną. Dodatkowo pomaga ona zwalczyć zarówno stres jak i zmęczenie. Dzięki niej chodzimy na wyższy poziom świadomości.

Twórcą jogi kundalini jest Yogi Bhajana. Ten hinduski nauczyciel opracował własną metodę medytacji, która pozbawiona była ascezy. Opierała się na istotnych zasadach jakimi są zdrowie i szczęście. Podkreślał on, że ten typ jogi jest wręcz idealny dla współczesnego, zapracowanego, zabieganego i zestresowanego człowieka. Nie trzeba wiele wysiłku, żeby poczuć różnicę. Joga kundalini pozwala uzyskać i utrzymać więź ze swoim wewnętrznym "ja".

W jodze kundalini ważna jest praca w pięciu technikach oddziaływania na siebie. Po pierwsze ważne są asany - pozycje jogi, bez których znajomości ciężko cokolwiek zacząć. Ważna jest również praca z oddechem - pranajme, medytacja, mundry - gesty rąk, mantry - dźwięki. Tylko wszystkie pięć części połączone w całość pozwolą w pełni doświadczyć pozytywu płynącego z tego rodzaju jogi.

Na samym początku naszej przygody z kundalini powinniśmy wykonać bardzo proste ćwiczenie. Uważajmy jednak, ponieważ przy słabej kondycji fizycznej mogą pojawić się lekkie zawroty głowy, a nawet zakwasy. Samo ćwiczenie trwa około 3-4 minuty. Stopniowo można je wydłużać do około 10 minut. Przed rozpoczęciem ćwiczenia przewietrz dokładnie pomieszczenie, w którym będziesz się znajdować. Następnie wyłącz wszystkie zbędne urządzenia i znajdź przestrzeń dla siebie. Ćwiczenie możesz wykonywać na siedząco lub stojąco, wybierz pozycję, w której będzie Ci wygodniej.

Wyciągnij ręce na boki, niech tworzą linię prostą z barkami. Ręce mają być ułożone równoległe do podłogi. Nasza sylwetka będzie przypominała w tym momencie krzyż. Wnętrza dłoni mają być skierowane ku górze. Palce zegnij, zrób z nich koszyczki, tak jakbyś coś miał złapać. Napnij palce. Teraz możesz zacząć ćwiczyć. Intensywnie oddychaj i machaj rękoma do góry i na dół. Bierz krótki, ale intensywne wdechy. Z wdechem unoś dłonie, aż nad głowę, natomiast z wydechem opuszczaj wracając do pozycji wyjściowej. Staraj się szybko robić wymachy. Niech nic nie istnieje oprócz twoich machających rąk. Coraz szybciej i sprawniej. Możesz się przy tym ćwiczeniu nieźle zmęczyć, ale nawet po krótkiej chwili będziesz odrobinę "oczyszczony". Wyobraź sobie, że Twoje dłonie czerpią energię ze świata. Kiedy są w górze - chwytają świetlistą energią, a kiedy powracają - przepływa ona do Twojego ciała i wypiera wszystkie negatywne emocje. Po wykonaniu serii ćwiczeń będziesz szczęśliwy, mniej zestresowany i z energią do działania.

Joga kundalini nie jest prostą techniką. Łączy wiele elementów, których pełne poznanie wymaga czasu i naszego wysiłku. Warto jednak zacząć ją poznawać. Znasz już pierwsze ćwiczenie, zacznij od niego i zobacz jak łatwo dzięki niemu zmniejszy ci się stres i poczujesz więcej energii. Jeśli poczujesz się lepiej to znaczy, że odnalazłeś dla siebie dobrą drogę dla medytacji i nadszedł czas, aby poznać głębię jogi. W kolejnych artykułach powiemy sobie więcej o tym czym dokładnie jest ten rodzaj jogi.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Karta dnia 12.10 - Wysoka Wygrana

Karta dnia 12.10.2017 Kochani zapowiada się dziś pozytywny i optymistyczny dzień. Karta Wysokiej wygranej jest kartą obfitości i dostatku - ale nie tylko w sensie materialnym. Jest też kartą farta, szczęśliwych okazji czy zbiegów okoliczności. Dziś sytuacja może obrócić się na Waszą korzyść, warto więc zaryzykować w jakiejś sprawie. Uczucia intensywne i silne aczkolwiek zmienne i niestałe ;) Wolne osoby mogą mieć dziś duże powodzenie u płci przeciwnej i okazje do zawarcia nowych znajomości. W stałych związkach bardzo dobrze, spełnione i satysfakcjonujące uczucie. Dziś jest także idealny dzień na zajęcie się finansami i pieniędzmi, jednak jako ostrzeżenie - nie marnotrawcie pieniędzy! Możecie mieć także dziś czegoś dużo np. telefonów, kontaktów z innymi, może dużo spraw na głowie? Nie martwcie się ze wszystkim sobie poradzicie :) Będzie to dzień pozytywny i energiczny choć może oscylować wokół pieniędzy, które mogą dziś do Was z łatwością przychodzić ;) Rada - dobry dzień na gry losowe, poznawanie nowych ludzi, zabawę i podejmowanie większego niż zazwyczaj ryzyka np. w miłości lub w finansach ;) Powodzenia! Życzę udanego i pozytywnego dnia! Autor: Beata Fortuna

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się