widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-10-05

Boże dary dla znaków Zodiaku - trygon ziemi

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Boże dary dla znaków Zodiaku - trygon ziemi"Wszyscy rodzimy się jako unikalne jednostki - z określonymi cechami i różnicami, dzięki którym stajemy się wyjątkowi. Czasem mamy wrażenie, że nasz sposób myślenia, charakter i droga życiowa została jednak odgórnie wyrysowana. Mamy wpływ na każdą z naszych decyzji, tworzymy swoją przyszłość, lecz w duszy wielokrotnie grają te same melodie. Kiedy przychodzi dzień naszych narodzin - czas na chwilę staje, a gwiazdy pragną opowiedzieć nam legendę, która przyświeca naszemu znakowi Zodiaku. W dniu naszych urodzin pewne cechy charakteru zostają nam przypisane wraz z układem widniejących na niebie gwiazd. Stare legendy mówią o tym, iż Bóg obdarował każdy ze znaków szczególną cechą - niezwykle silną, która towarzyszy nam przez całe życie i pomaga zmagać się z przeciwnościami losu. Każdy ze znaków otrzymał konkretny dar, aby pomagać innym. 12 znaków Zodiaku niesie ze sobą pełną harmonię charakterów. Pierwszymi podaniami były legendy o darach Zeusa. Bóg ma przecież wiele imion.

Byk - honor
W starożytnej Grecji, według legend, żyło niezwykłe stworzenie - był to Minotaur. Minotaur z postury przypominał człowieka, miał jednak bardzo niezwykłą głowę - łeb zwierzęcia, a dokładniej byka. Jego narodziny związane były z karą Posejdona na Minosa za niedotrzymanie obietnicy. Na wyspie, na której władał Minos urodził się niezwykle urodziwy byk. Król morza chciał, żeby Minos złożył mu ofiarę w postaci tego zwierzęcia. Niestety Minos nie zrobił tego i zlekceważył wielkiego Boga. Z tego powodu Posejdon w zemście sprawił, że Pazyfae, która była żoną Minosa, zakochała się w byku. Z tej miłości narodził się jej syn - Minotaur. Jego ciało w połowie było ciałem na wzór matki, a w drugiej połowie ciałem zwierzęcia. Wszyscy się go bali i uważali za bestię. Zdradzony mąż postanowił zbudować labirynt i trzymać tam Minotaura, aby nie musieć go oglądać. Minotaurowi składano ofiary w postaci poddanych. Po wygranej wojnie z Atenami Minos zażądał, aby co roku przysyłano Minotaurowi siedem dziewcząt oraz siedmiu chłopców. Wydawało się, że ofiarom nie będzie końca. Niespodziewanie jednak zjawił się Tezeusz, który dobrowolnie zgłosił się jako ofiara dla bestii. Miał on miecz, który został stworzony, aby zabić Minotaura. Zakochana w Tezeuszu córka Minosa bardzo się bała, że Jej ukochany zabłądzi w labiryncie. Podarowała mu więc złotą nić, dzięki której wyszedł on z labiryntu.

Byki to znaki zodiaku, które cechuje niezwykły upór i honor. Bardzo ważne jest dla nich ich dobre imię i zdanie innych osób. Są one wytrwałe w dążeniu do celu. Dosłownie wierzą i wizualizują sobie efekt swych starań, a potem robią wszystko, aby osiągnąć sukces. Nie wątpią w swoje działania. Zarażają entuzjazmem i siłą. Świetnie sprawdzają się w pracy zespołowej. Pracują sprawnie, ale zawsze dbają o wszystkie szczegóły. Starają się przewodzić grupie, ale nie wywyższają się przy tym. Są sprawiedliwi i wierzą, że każdy jest ważny w grupie. Działają konsekwentnie, według ustalonego wcześniej planu. Tak jak Tezeusz zabił Minotaura, tak też zodiakalne Byki osiągają swoje cele z pracą, honorem i planem.

Panna - otwartość
Demeter to według legend bogini płodności i urodzaju. Miała ona z Zeusem przepiękną córkę Korę. Kora uwielbiała spacerować i zbierać kwiaty. Miała Ona jednak zakaz zbierania jednego rodzaju kwiatów - narcyzów. Niestety podczas jednego ze spacerów nie mogła się oprzeć i postanowiła złamać zakaz matki. Nie umiała oprzeć się urodzie białego kwiatu i go zerwała. Wówczas ziemia się rozstąpiła i wyłonił się z niej Hades, król podziemia. Porwał on Korę do swojego królestwa. Poślubił ją i zmienił jej imię na Persefona. Demeter szukała swojej córki przez dziewięć dni i nocy. Kiedy poznała przyczynę Jej zniknięcia, to zabrała Ziemi urodzaj i płodność. To skłoniło zaś do działania samego Zeusa. Nie mógł on pozwolić głodować swoim ukochanym ludziom. Demeter miała zejść do podziemi i zabrać swoją córkę. Był jednak jeden warunek Jej odzyskania - Persefona nie mogła niczego zjeść. Hades wyczuł w tym wszystkim szansę dla siebie i poczęstował Persefonę owocem granatu. Niczego nieświadoma kobieta zjadła pyszny owoc. Powinna wobec tego już na zawsze pozostać w podziemiach. Zeus nie mógł na to pozwolić i postanowił stworzyć kompromis. Od tego czasu Persefona przez pół roku miała żyć na Ziemi wraz z matką, a przez drugie pół roku miała schodzić w podziemia do Hadesa. Kiedy Persefona była na Ziemi, to panowała radość ciepło i życie, gdy schodziła zaś do podziemia, to na Ziemi panowała zima, świat się zatrzymywał, a życie zanikało.

Panna to znak zodiaku niezwykle wyrozumiały, tolerancyjny i otwarty. Zawsze potrafią dostosować się do nowej sytuacji. Niczym legendarna Kora, która bez narzekania potrafi zejść na pół roku do królestwa podziemi i być tam Persefoną. Są bardzo słowne i tym samym nie znoszą niedotrzymywania obietnic. Panny dopasowują się do sytuacji niczym woda do naczynia w jakim się znajduje. Odnajdują się w nowych realiach. Potrafią się poświęcić w imię wyższego dobra. Łatwo znoszą zmiany i prędko znajdują wspólny język z innymi osobami. Nie ważne są więc warunki w jakich przyjdzie im żyć - znajdą na to swój sposób. Nie będą narzekać, tylko szybko się zaadaptują.

Koziorożec - pracowitość
Kronos zrzucił z tronu swojego ojca i został w zamian przez niego przeklęty. Przekleństwo to miało doprowadzić do tego, że i Kronos zostanie kiedyś zrzucony z tronu przez swojego potomka. Przepowiednia ta nie dawała mu żyć w spokoju. Postanowił więc jej zapobiec... zjadając swoje dzieci. I tak też zrobił z piątką pierwszych potomków. Jednak jego żona Rei nie potrafiła na to spokojnie patrzeć. Kiedy spodziewała się szóstego dziecka postanowiła uciec na Kretę. Tak też zrobiła i urodziła tam potajemnie Zeusa. Niestety Kronos odnalazł swoją żonę i chciał zjeść również tego syna. Rei postanowiła jednak uciec się do podstępu i dała mu kamień owinięty w pieluchy, a syna ukryła w grocie. W ten sposób Zeus przeżył. Schowane niemowlę nie miałoby szans na przeżycie gdyby nie koza, która go karmiła i nimfy, które się nim zajmowały. Pewnego dnia kozie złamał się róg. Zeus wziął go i pobłogosławił - tak powstał róg obfitości. Po śmierci kozy Zeus wziął jej skórę i przykrył nią tarczę, a z reszty zrobił okrycie dla siebie. Skóra ta uniemożliwiała przebicie i zranienie Zeusa. Gdy dorósł postanowił odzyskać władzę. Rozkazał on matce dać Kronosowi środek wymiotny, żeby ten zwrócił połknięte wcześniej dzieci. Rodzeństwo wraz z Zeusem zaatakowało ojca i przejęli władzę. Podzielili się między sobą i rządzili.

Koziorożec to znak zodiaku niezwykle pracowity. Nie spocznie na laurach i nie podda się prędko. On zrobi wszystko co w jego mocy, aby osiągnąć cel. Zeus nie poddał się, wyczekał odpowiedni moment i bardzo dobrze się przygotował do realizacji zadania. Przez wiele lat toczył ciężką walkę, aby ostatecznie odzyskać władzę i zdetronizować ojca - tyrana. Koziorożec ma wręcz zapisany sukces jako naturalny dla swego znaku zodiaku. Jest bardzo zdeterminowany. Ma jasno wyznaczony cel i zrobi wszystko dla jego spełnienia. Nie zadowala się przy tym byle czym. Wszystko musi zostać osiągnięte, aby Koziorożec czuł się spełniony. Jest to człowiek sukcesu. Ma wielkie ambicje i czerpie ogromną radość z osiągania wyznaczonych celów.

Każdy ze znaków Zodiaku otrzymał swój dar przewodni. Jest to cecha charakteru, która może dominować w naszym życiu. Każdy z nas otrzymał też konkretny dar, aby móc pomagać innym oraz samemu sobie. Warto jest więc poznać tę wyjątkową cechę, ponieważ możemy ją wtedy rozwijać i pielęgnować. Legendy przypisane do każdego znaku zodiaku obrazują nam jak kiedyś widziano te cechy charakteru. W końcu to właśnie legenda miała na celu wyjaśnić to, co na pierwszy rzut oka jest niezrozumiałe.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się