widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

2017-10-06

Strefy refleksyjne na dłoniach i ich energetyzatory

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Strefy refleksyjne na dłoniach i ich energetyzatory"

Każdy z nas ma takie miejsca na ciele, których pobudzanie - na przykład poprzez masaż lub sam nacisk - ma dobroczynne działanie na cały organizm. Strefy te nazywamy refleksyjnymi lub refleksogennymi. Znajdują się one głównie na twarzy, dłoniach i stopach. Każdy punkt odpowiada za określony organ, narząd lub część ciała. Poprzez nacisk poprawia się krążenie, a także stymuluje się układ nerwowy. Dzięki temu poprawia się zaburzone funkcje organizmu. Masaże takie uważa się za jeden ze sposobów samoleczenia. Dziś jednak nie będziemy mówili o zdrowiu, a o innych wyjątkowych korzyściach.

Najlepszym sposobem na stymulacje stref refleksyjnych na dłoniach jest noszenie specjalnych pierścieni. Najbardziej znanymi i popularnymi są: pierścień atlantów oraz oko Horusa. W zależności od potrzeb - takie pierścienie powinny być nakładane na chwilę lub na dłużej. Nie zakładamy ich na stałe (to często popełniany błąd) oraz dbamy o ich regularne oczyszczanie energetyczne. Profesjonalne pierścienie mają różne symbole, które mają dodatkowo potęgować ich działanie. Kiedy jednak nie masz specjalnych pierścieni tzw. energetyzatorów, to na początek wystarczą zwykłe pierścionki. Lepiej kiedy będą one nieco grubsze, ponieważ nacisk będzie wówczas większy. Jakie więc właściwości ma noszenie pierścieni na poszczególnych palcach?

Kciuk

ma wyjątkowy wpływ na nasze emocje. Palec ten jest nieco grubszy od pozostałych i często pomijany przy nakładaniu jakiegokolwiek rodzaju pierścionków. A to jest błąd. Nacisk na kciuk pobudza w nas zmysł estetyki, wrażliwość na świat i jego piękno. Dzięki niemu możemy zapanować nad naszymi emocjami i pragnieniami. Pomaga nam w pracowaniu nad silną wolą - wspiera ją i kształtuje. Jesteśmy dzięki temu silniejsi i bardziej opanowani. Nacisk taki ułatwia nam trudne rozmowy, nawet te biznesowe. Pomaga poradzić sobie ze stresem i tremą. Trzyma nasze emocje na wodzy. Energetyzator umieszczony na kciuku doskonale sprawdzi się, kiedy czeka nas ważna rozmowa lub wydarzenie. Wskazany jest dla artystów, polityków, aktorów i biznesmenów. Ułatwia transakcje - korzystną sprzedaż i kupno.

Palec wskazujący

pozytywnie stymulowany - niejako pokazuje nam naszą własną drogę. Nacisk pierścienia na tym palcu skłania nasze ciało i dusze do samodoskonalenia i polepszania się. Wzmacnia nas i pomaga odnaleźć swoją drogę życia. Pozwala nas zrozumieć otaczającą nas rzeczywistość. Ale to nie wszystko! Ten z pozoru zwykły nacisk może nam nawet pozwolić zerwać z nałogami takimi jak papierosy, alkohol, a nawet hazard czy zakupoholizm. Ma nas doskonalić i prowadzić do najlepszej naszej formy. Energetyzator umieszczony w tym miejscu będzie pomagał nam zrozumieć naszą obecną sytuację i otaczający nas świat. Dostrzeżemy więcej i łatwiej przyjdzie nam analiza wszystkich informacji.

Środkowy palec

pozwala panować nad negatywnymi emocjami. Nacisk w tym obszarze pomaga nam kontrolować swoją agresję i przeciwdziała poczuciu bezradności. Działa na nas stymulująco, pomaga w utrzymaniu systematyczności w działaniu. Dodatkowo jest bardzo dobry w oddziaływaniu na dyscyplinę wewnętrzną. Jeżeli ktoś ma jakiś plan działania, to pomaga mu w wytrwałości i osiągnięciu sukcesu. Wspiera silną wolę i dodaje energii. Niejako organizuje nam naszą pracę i pozwala harmonijnie układać życie. Energetyzator umieszczony w tym miejscu doskonale sprawdzi się przy pracy urzędowej, w wojsku, w policji i dla osób prowadzących własną działalność.

Palec serdeczny

ma bardzo szerokie zastosowanie. Po pierwsze nacisk na ten palec wspomaga odporność organizmu. Jest więc zalecany w momencie osłabienia. Po drugie łagodzi on nadpobudliwość. Pomaga w znalezieniu wewnętrznego spokoju i sensu życia. Nacisk na ten palec działa też zbawiennie przy migrenach i odczuwaniu zmian pogody. Działa na inteligencję człowieka, ale także podbudowuje poczucie własnej wartości. Pomaga znaleźć swoje własne ,,Ja". Dodaje energii. Dzięki temu mamy wrażenie, że chce nam się żyć, że możemy wszystko. Energetyzator umieszczony w tym miejscu zwiększa poczucie szczęścia i bezpieczeństwa w życiu. Dodaje pewności siebie i harmonii w uczuciach. Tak, obrączka lub pierścionek zaręczynowy również działają na strefę refleksogenną.

Mały palec

mimo, że jest malutki - może bardzo wiele :) Nacisk na niego działa... odmładzająco. To jest tylko początek! Działa również relaksująco i odchudzająco. Polepsza naszą pamięć i ułatwia nawiązywanie kontaktów. Jesteśmy bardziej bystrzy i spostrzegawczy. Tak więc słowo "mały" nie odzwierciedla ilości czy jakości oddziaływania na tę strefę. Energetyzator umieszczony w tym miejscu pobudza naszą zdolność do refleksji, dodaje energii i namiętności, oraz bardzo korzystnie wpływa na naszą seksualność.

Odpowiednio stymulujące pierścienie mogą naprawdę dużo. Zwłaszcza kiedy dobierzemy dokładny rodzaj pierścienia do naszych potrzeb. Kiedy posiadamy biżuterię z kamieniem szlachetnym - możemy niemalże dowolnie "zaklinać" nasz los, aby szczęście sprzyjało nam w kwestii, o której marzymy. Jeżeli jednak nie masz jeszcze dobranego specjalnego pierścienia, to korzystaj z tego co masz. Nawet zwykły pierścionek sprawi nacisk na palcu, a tym samym może oddziaływać na całe ciało. Zakładając rano obrączkę pomyśl ile jej noszenie może przynieść dobrego dla Twojego organizmu. Zakładaj biżuterię, baw się tym, a przy okazji wyglądaj dobrze!


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się