widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-02-02

Jak być wolnym człowiekiem - umowy Tolteków

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Jak być wolnym człowiekiem - umowy Tolteków"


Ponad sześćdziesiąt lat temu w meksykańskiej rodzinie narodził się niesamowity człowiek - Don Miguel Ruiz. Jego matką była znana w wiosce uzdrowicielka, natomiast dziadkiem szanowany szaman. Korzenie rodziny były jednak bardzo rozległe. Wywodziła się ona bowiem z rodu Tolteków i to właśnie ten fakt zdeterminował późniejsze życie Don Miguela.

Młody chłopak nie marzył o tym, aby pójść w ślady matki czy dziadka. Owszem, również bliskie było Mu pomaganie innym, ale pragnął dla siebie życia, na które inni będą spoglądać nie ze zdziwieniem, lecz z szacunkiem. Postanowił więc pójść na medycynę. W ten sposób również mógł pomagać innym ludziom, ale w zgodzie ze współczesną nauką. Pewnego dnia nastąpił jednak moment, kiedy przewartościował swoje życie i dostrzegł głębię świata, którego na co dzień nie dostrzegał. Podczas długiej podróży z przyjaciółmi, znużony mężczyzna niefortunnie usnął za kierownicą. To był straszny wypadek, w którym Don Miguel - ocierając się o śmierć - doświadczył przebywania poza własnym ciałem. Według Jego odczuć i wspomnień - właśnie w tej bezcielesnej postaci pomagał On swoim przyjaciołom wyrwać się ze szponów niebezpieczeństwa. Właśnie w tym dniu poczuł, że nie tylko medycyna konwencjonalna jest warta zauważenia i zaczął zgłębiać wiedzę swoich przodków - rodu Tolteków.

Toltekowie to rasa ludzka żyjąca tysiące lat temu na terenie Meksyku. Byli to ludzie oświeceni, wśród których znajdowali się zarówno mężczyźni jak i kobiety. Toltekowie kochali naukę i chcieli poznawać świat oraz wszystko, co z nim jest związane. Było to społeczeństwo uczonych i artystów, które zgłębiało wiedzę i ciągle pragnęło się kształcić. Toltekowie, z pokolenia na pokolenie, kultywowali duchowe praktyki, a niektóre z nich przetrwały do dzisiejszego dnia.

To właśnie nasz bohater - Don Miguel Ruiz - przekazał współczesnym ludziom wiedzę sprzed tysiąca lat. Podzielił się czterema umowami Tolteków, dzięki którym można poprawić jakość swojego życia. Są to wręcz uniwersalne prawdy, o których często zapominamy lub nie zdajemy sobie z nich sprawy. Prowadzą one do poczucia prawdziwej wolności osobistej i czerpania z życia radości. Jeżeli więc chcesz poczuć się wolnym, ale tak naprawdę wolnym, to już dziś zacznij wdrażać w życie te pradawne przekazy.

W ciągu życia zawieramy wiele umów. Są to umowy dnia codziennego, a także umowy z innymi ludźmi oraz z samym sobą. Tak naprawdę to właśnie te umowy zawarte ze sobą powinny być najważniejsze dla nas. Niestety często są one pełne strachu. Jesteśmy sami dla siebie zbyt surowi, a w zawartych umowach jest smutek i rozpacz. Jednak żeby być w życiu wolnym, to najpierw musimy zerwać te negatywne umowy. Pozbywają nas one energii i życiowej witalności. Są jak kule u nogi, które nie pozwalają nam ruszyć do przodu. Jak już zerwiemy umowy strachu, to powinniśmy zawrzeć inne - nowe. Tym razem jednak niech będą one pozytywne i zawarte w duchu miłości i radości. Niech dodają nam chęci do życia, uśmiechu i pogody ducha. Niech ułatwią nasze życie i dadzą poczucie wolności i samoświadomości. Najlepiej rozpocząć od wybrania tych sprawdzonych, które nazywamy "Czterema umowami Tolteków". Na pierwszy rzut oka mogą wydać się niełatwe, jednak to właśnie te zasady - wprowadzone w życie - potrafią odmienić nasz świat.

I Bądź nieskazitelny w słowach

Pierwsza umowa Tolteków nakazuje bycia nieskazitelnym w słowach. Co jednak to oznacza? Oznacza to, że słowo może naprawdę wiele, trzeba jednak z niego umiejętnie korzystać. Mów spokojnie i w zgodzie z samym sobą. Nie kłam, nie plotkuj, nie oceniaj pochopnie i nie oczerniaj. Niech twoje słowa wyrażają miłość. Niech będą ucieleśnieniem szacunku do siebie samego i wszystkich innych ludzi. Tylko takie słowo - przepełnione spokojem i miłością - ma moc uleczania. Prawdziwe i kojące ducha słowo - będzie działało magicznie i wspomagało ludzi. To, co nam nie służy i to, przez co cierpimy straci swoją moc. Słowo może budować - ma moc kreacji Wszechświata - jest także miarą naszego szacunku i miłości do samego siebie.

II Nie bierz nic do siebie

Druga umowa uczy, aby nie brać wszystkiego do siebie. Nie mamy wpływu na myśli i słowa innych ludzi. Nie zawsze będą one czyste i prawdziwe. Ważne jest więc nauczyć się nie przejmować się wszystkimi słowami innych ludzi. Nie bójmy się krytyki, gdyż potrafi ona być konstruktywna, ale nie przyjmujmy słów innej osoby jako pewnik. Nauczenie się takiego dystansu do świata spowoduje, że będziemy bardziej odporni, a co za tym idzie słowa innych stracą na znaczeniu. Najważniejsze jest samemu odkryć kim się jest i czego się chce od życia. Słowa innych, zarówno te dobre jak i złe nie mogą nas kreować. Jesteśmy wolni. Sami decydujemy i stanowimy o sobie. Możemy żyć w harmonii ze sobą samym. Robimy to, co naprawdę chcemy, a nie to co oczekują od nas inni. Mądry człowiek powiedział kiedyś, że nie można obrazić drugiego człowieka bez Jego zgody. Rani nas jedynie to, co bierzemy sobie do serca i tym samym uznajemy za "prawdziwe". Tylko my możemy decydować o tym, co nas zrani.

III Nie zakładaj nic z góry

Trzecia umowa Tolteków mówi, że nie wolno nam niczego zakładać odgórnie. Szkoda czasu na nastawianie się na taką, a nie inną przyszłość. Często sami wyobrażamy sobie co będzie, tworzymy sceny, które powinny się wydarzyć i żyjemy tą wizją. Raz nasze wizje są rodem z produkcji Disneya, a innym razem dobry thriller nie byłby w stanie ich przebić. Następnie życie weryfikuje nasze plany i całkowicie je zmienia. A w takiej sytuacji możemy niestety rozczarować się i cierpieć. Pół biedy jak pozytywnie się zaskoczymy, ale ile czasu martwiliśmy się przed tym wydarzeniem - wiemy już my najlepiej... Lepiej jednak żyć chwilą. Mieć cel i dążyć do niego, ale nie wyobrażać go sobie zbyt mocno, żeby się później nie rozczarować. Musimy odnaleźć przyjemność z dążenia do celu. Z drogi, którą podążamy - z chwili tu i teraz. Nie żyjmy we śnie tylko w świecie realnym. Szczęścia powinniśmy więc szukać w tym, co dzieje się naprawdę. Ile razy słyszeliśmy w życiu słowa "myślałem, że będzie to wyglądać inaczej", a ile razy wypowiadaliśmy je sami? Czas zaprzestać tej praktyki, aby wykonać kolejny krok ku własnej wolności.

IV Rób wszystko najlepiej jak potrafisz

Czwarta, a zarazem ostatnia, umowa Tolteków głosi, abyśmy zawsze robili wszystko najlepiej jak potrafimy. Nie idźmy na ustępstwa i nie róbmy nic tylko w jakimś stopniu - ,,po łebkach". Dajmy z siebie wszystko i starajmy się zrobić to najlepiej jak potrafimy. Działajmy i starajmy się. Nie mówimy tu o spektakularnych rzeczach, ale o wszystkim. Bądź najlepszą przyjaciółką, najlepszą mamą i najlepszym pracownikiem. Każdego dnia, niezależnie od innych rób wszystko tak, żeby czuć satysfakcję. Nie patrz na innych, to Twoje działania powinny być dla Ciebie najważniejsze. Wszystko traktuj jak modlitwę i chwalenie Stwórcy tego wszystkiego co masz. Ciesz się życiem. Twoja ciężka praca będzie nagrodzona.

Stosowanie umów Tolteków tylko z pozoru może się wydawać bardzo proste. Dopiero jak się próbuje je wszystkie wprowadzić w życie zauważa się, że nie jest to takie łatwe. Nie potrafimy żyć i cieszyć się tym co mamy, tylko ciągle biegniemy myślami dalej. Nie szanujemy wypowiadanych słów, bierzemy wszystko do siebie i robimy coś byle jak. Jednak zawarcie tych umów z samym sobą i stosowanie się do tych pradawnych prawd może całkowicie zmienić życie i to oczywiście na lepsze. Dokonanie takiej zmiany pozwali nam rozkoszować się życiem i każdą jego chwilą. Nie poddawaj się więc i próbuj zastosować się do tego już od dziś. Kiedy coś Ci nie wyjdzie, to staraj się znowu i znowu, aż w końcu ich przestrzeganie będzie dla Ciebie czymś całkowicie naturalnym. Najważniejsze jest zacząć. Nie bój się potknięć - zdarzają się każdemu z nas. Później już będzie coraz łatwiej. Aż w końcu poczujesz się całkowicie wolny.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji