widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-06-08

Boska energia skryta w kamieniu - lapis lazuli

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Boska energia skryta w kamieniu - lapis lazuli"


Lapis lazuli często nazywany jest po prostu lazurytem. Jest to piękna niebieska skała, która jest wynikiem przeobrażeń różnego rodzaju wapieni i dolomitów. W skrócie można powiedzieć, że jest to połączenie lazurytu, pirytu i kalcytu. Występuje w Afganistanie, Rosji, a także w Chile i USA. Wydobywany jest pod wielu tysięcy lat, a wzmianki o nim można znaleźć w zapisach pochodzących nawet 4000 p.n.e. Jest więc doskonale znany i zbadany przez naszych przodków.

W najwcześniejszych mitach możemy znaleźć informacje o bóstwach zamkniętych w lapisie lazuli. Wierzono bowiem, że sam kamień przez swoją ciemnoniebieską barwę symbolizuje sklepienie niebieskie. Natomiast małe złote kropeczki w nim widoczne, to przejaw istnienia bóstw schowanych w środku. Prawdopodobnie pierwszym mitem, w którym pojawił się ten kamień był ten o Bogini miłości Inanie. Według legendy zeszła ona do świata podziemi i mogła na powrót wrócić do świata żywych. Stało się tak właśnie dlatego, że miała na sobie naszyjnik z lapisem lazuli. To właśnie on pokazywał jej wysoką pozycję wśród bogów i był jej kluczem nawet do niedostępnego dla innych świata umarłych. Stąd też w późniejszych latach pojawiło się wierzenie, że kamień ten jest symbolem bóstw, a nawet bóstwa są w nim ukryte. Miał on dawać szczęście i lepsze życie jego posiadaczowi. Dawniej stosowany był nawet do robienia przyrządu do plombowania ważnych dokumentów.

Energia jaka znajduje się w lapisie lazuli, to połączenie energii Wenus i Marsa. Dzięki temu łączy on w sobie łagodność, miłość, harmonię oraz ochronę swojego posiadacza. Zawiera niejako pierwiastek męski i żeński jednocześnie. Pomaga on ochronić osobę go posiadającą przed atakami zarówno energetycznymi jak i rzucanymi urokami. Jeżeli będziemy nosić go jako naszyjnik, to otoczy nas niewidzialną barierą ochronną. Kiedy pragniemy stworzyć dla siebie bezpieczne, pełne miłości miejsce należy go położyć w każdym rogu danego pomieszczenia. Wówczas takie miejsce będzie otoczone parasolem ochronnym i będzie nas odgradzać od negatywnej energii. Wewnątrz pomieszczenia panować zaś będzie miłość, ład i porządek. Lapis lazuli dobrze działa też na emocje pomiędzy partnerami - pomaga im znajdować wspólny język i kompromis. Dzięki jego energii kłótnie staną się więc rzadkością.

Lapis lazuli pomaga uspokoić się i znaleźć swój wewnętrzny spokój. Doskonale sprawdza się więc przy medytacji, ale nie tylko. Pomaga on także przy samodoskonaleniu siebie i odnajdowaniu swojej ścieżki życiowej. Pozwala zagłębić się w swoją duszą i zrozumieć siebie samego. Pomaga także "porozmawiać" ze swoją podświadomością. Wspomaga działanie intuicji i dodaje mocy. Czujemy się pewniejsi i silniejsi, a także otwarci na ludzi i poznawanie nowych rzeczy. Kamień ten pomaga także w zwykłym codziennym życiu znaleźć chwilę dla siebie, aby się wyciszyć, uspokoić i zresetować natarczywe myśli.

Kolejnym działaniem tego kamienia jest uzdrawianie. Ma on bardzo mocne działanie, ponieważ samo dotknięcie go powoduje, że czujemy się lepiej. Poprawia zdrowie fizyczne i psychiczne. Stosuje się go pomocniczo przy leczeniu chorób krążenia, a także przy zbijaniu wysokiej temperatury. Można sporządzić eliksir z lapisu lazuli, a sporządzenie go jest naprawdę proste. Wystarczy kamień włożyć pod bieżącą wodę i opłukać go. Następnie wkładamy go do szklanki i zalewamy go wodą. Powinien on tak przeleżeć kilka godzin, można go zostawić tak na noc i gotowe. Eliksir taki możemy stosować przy chorobach oczu - należy je nim przemywać, albo przy wzmacnianiu odporności czy przy zapaleniu górnych dróg oddechowych - należy go pić.

Samo położenie tego kamienia na ciele może zdziałać cuda. Jeżeli na przykład masz problem z częstymi bólami głowy albo problemy ze snem, to lapis lazuli może Ci pomóc. Połóż się wygodnie, a następnie połóż kamień na czakrze trzeciego oka. Zrelaksuj się i równomiernie oddychaj. Leż tak około 30 minut dziennie, najlepiej codziennie. Kładzenie lapisu lazuli na ciele wspomoże także działanie tarczycy, hormonów, przepływu krwi. Powoduje także, że potrafimy się lepiej komunikować z innymi ludźmi.

Lapis lazuli jest kamieniem wyjątkowym i niezwykle pięknym. Jednak nie sam wygląd jest ważny. Jego działanie jest bardzo silne, chroni nas i napełnia miłością. Być może wierzenia naszych przodków są prawdziwe i w każdym takim kamieniu zamknięte jest bóstwo czy duch, który ma nas chronić i pomagać nam w życiu. Uwierz w to i traktuj ten kamień z szacunkiem i miłością. Chroń go, a i on będzie chronił Ciebie.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji