widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-06-15

Drzewoterapia - zdrowie w pniach i liściach skryte

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Drzewoterapia - zdrowie w pniach i liściach skryte"Drzewoterapia to nic innego niż leczenie poprzez kontakt z odpowiednimi drzewami. Nazywana jest też często sylwoterapią lub drzewolecznictwem. Pobudza ona nasz organizm do samoleczenia i ma bardzo korzystny wpływ zarówno na ciało jak i na umysł. Największą moc mają drzewa w czasie od wiosny do jesieni. W zimie większość drzew jest uśpiona, przez co kontakt z nimi nie przyniesie nam korzyści. Oczywiście od tego są również wyjątki.

Za oknem jest gorąco, świat obudził się do życia, drzewa mają pełno liści i owoców. Jest to więc czas najmocniejszej energii drzew. Jest to idealna pora, aby zrzucić kapcie i ruszyć na świeże powietrze. Przy okazji można doładować swoje wewnętrzne bateryjki - wzmacniając się energetycznie, a może nawet pobudzając organizm do samoleczenia. Pamiętajmy, że leczenie poprzez kontakt z drzewami nie jest nową metodą. Już nasi przodkowie czerpali z tych roślin swoją energię i wierzyli, że każde drzewo może nam w jakiś sposób pomóc. Wierzyli także, że każde z drzew posiada swoje własne przeznaczenie, które musi wypełnić oraz swoją indywidualną energi, którą powinniśmy wykorzystać dla siebie jak najlepiej. Nie każde drzewo będzie wspierało nas w ten sam sposób, dlatego warto wiedzieć, które będzie najbardziej odpowiednie dla nas samych.

Jak więc zacząć tę przygodę i czy coś do tego potrzebujemy? Aby zacząć wystarczy tylko i wyłącznie Twoja chęć. No i oczywiście trochę działania w tym kierunku, ponieważ będzie trzeba pójść i znaleźć nasze piękne drzewo. Na początku nie trzeba poznawać wszystkich drzew i ich energii. Wystarczą podstawy i znajomość kilku najbardziej popularnych drzew. Potrzebna jednak będzie wiara i intuicja. Dokładniej mówiąc, to zaufanie swojej intuicji w wyborze odpowiedniego drzewa. Pójdź więc do lasu lub innego skupiska drzew. Nie wybieraj tych rosnąco pojedynczo czy też zmienionych przez człowieka. Poszukaj w pełni naturalnych i dzikich w swej naturze. Wybierz zdrowe drzewa. Niech nie będą obrośnięte hubami czy jemiołą - to często oznaki choroby. Nie powinny być także połamane. Wybierz piękny i silny okaz. W końcu sam musi być silny, żeby podzielił się wewnętrzną energią. Najlepiej wybrać takie drzewo, które będzie starsze od nas. Młode osobniki same muszą urosnąć w siłę, więc ciężko, żeby oddały swoją energię Tobie.

Jak już znajdziesz odpowiednie drzewo, to czas wybrać technikę kontaktu z nim. Z pozoru jest to bardzo proste, ale jak to bywa - czasem sprawy mogą się komplikować. Po pierwsze popatrz czy nie ma pod drzewem jakiegoś mrowiska. Niestety mrówki mogą w bardzo nieprzyjemny sposób przerwać nasze ładowanie baterii i nieco zniechęcić nas na przyszłość. Nie oczekuj jednak, że nie będzie ani jednego owada w pobliżu. W końcu jesteś na dworze, a nie na wygodnej sofie w domu. Jak już upewnisz się co do otoczenia i lepiej je poznasz, to czas dotknąć drzewa. Jedną z najczęstszych technik jest metoda "na misia", czyli zwykłe objęcie drzewa dwoma rękoma i pozostanie w takim objęciu. Jest to świetna pozycja, ponieważ w ten sposób odczujemy miłość naszego drzewa, ale po chwili mogą nas przecież zacząć boleć nogi czy kręgosłup. Można więc też usiąść plecami do drzewa, oprzeć się na nim i wyciągnąć ręce do tyłu tak, aby go dotykać - przy okazji zadbamy o prosty kręgosłup. Dla lubiących leniuchować polecamy położyć się pod drzewem, zdjąć obuwie i skarpetki. Następnie gołymi stopami możemy dotykać drzewo, a przy okazji zaczniemy się relaksować. Jednak tak naprawdę sama technika nie jest najważniejsza. Ważne jest, aby być blisko drzewa i dotykać go bez dzielącego nas materiału (jeżeli jest to możliwe i nie oznacza, że musimy biegać nago po lesie). Popróbuj więc jak będzie Tobie najwygodniej.

Bardzo szybko poczujesz bijącą energię ze swojego drzewa. Rozluźnij się więc i pozwól jej przenikać przez Ciebie tak, jakbyś miał się stać jednością z drzewem. Nie myśl o niczym innym. Ważne jest to, co tu i teraz. Drzewa świetnie uziemiają, pozwalają oderwać się od zbyt dalekich marzeń i docenić świat rzeczywisty, który trwa właśnie teraz. Możesz spróbować trochę medytować lub ćwiczyć jogę. Odpręż wszystkie mięśnie i uwolnij myśli. Niech ten czas będzie taki Twój, wykorzystaj go do naładowania baterii.

Czas więc poznać kilka drzew i ich właściwości. Jeżeli boisz się zaufać intuicji, to dobierz drzewo odpowiednie dla siebie. Pamiętaj jednak, żeby nadal szukać drzew silnych i zdrowych.

Dąb
Dąb jest niezwykle silnym drzewem. Mówi się, że posiada energię męską. Według dawnych wierzeń duchy zmarłych mężczyzn zamieszkiwały właśnie dęby. Wielu utożsamiało dąb z bogami, może ciężko w to uwierzyć, ale to chyba jedyne drzewo, które tak często jest uderzane piorunem! Dąb często nazywany jest mianem króla lasów. Jest ogromny, rozpostarty i piękny. Jego energia jest potężna, ale co zaskakujące nie jest za duża dla człowieka. Dąb jest na tyle inteligentnym drzewem, że nie daje za dużo energii. Dosłownie daje nam jej tyle ile potrzebujemy, żeby nam nie zaszkodziła. jest to drzewo wspomagające płodność i siły witalne. Od razu czujemy, że chce nam się robić więcej i po prostu działać. Jednak to nie wszystko. Dąb pomaga znaleźć wewnętrzny spokój, uspokoić skołatane nerwy i znaleźć swój cel w życiu. Wzmacnia on psychikę i pewność siebie.

Brzoza
Chyba najczęściej spotykanym drzewem jest brzoza. jej średnica pnia nie jest zbyt duża, przez co spokojnie jesteśmy w stanie objąć ją całą. Ma też ona bardzo dużo dobrej energii, którą chętnie dzieli się z innymi. Po pierwsze uśmierza ona ból. Lepiej jest przytulić brzozę niż wziąć kolejną tabletkę przeciwbólową - brzoza nie ma działań ubocznych :) Działa ona rozluźniająco i relaksująco. Jest to idealne drzewo, aby po ciężkim i męczącym dniu znaleźć chwilę wytchnienia, oraz podładować swoje wewnętrzne baterie. Ułatwia pozbycie się negatywnych energii z wnętrza organizmu. Wyrzuca więc z nas gniew i złość. Świetnie uziemia, pokazuje co tak naprawdę jest i powinno być dla nas ważne. Posiada energię żeńską. Łagodzi stany nerwicowe i depresyjne.

Jodła
Jodła jest drzewem iglastym, przez co przytulenie się do niej może wydawać się trudne, a często wręcz niemożliwe. Jednak już samo przebywanie przy niej ma dobry wpływ na nas. Jodła wydziela olejki eteryczne, które nas rozluźniają i poprawiają humor. Wielu twierdzi, że olejki te są bardzo dobrym afrodyzjakiem, więc dobrze jest zaprosić swoją przyszłą drugą połówkę na spotkanie w pobliżu jodeł. Działa ona także wspomagająco przy chorobach płuc i problemach z oddychaniem. Można próbować dotknąć jej pnia, jej kolców. Kontakt z jodłą działa bakteriobójczo. Jodła pomaga odnaleźć siebie samego. Nabieramy więcej pewności siebie i śmiałości, aby realizować swoje cele. Mamy więcej energii i przestajemy być wiecznie zmęczeni i znużeni.

Lipa
Lipa posiada energię żeńską. Tak jak w dębie miały mieszkać duchy zmarłych mężczyzn, tak według dawnych wierzeń lipę zamieszkiwały duchy zmarłych kobiet. Działa ona ochronnie, odstrasza złe energie, usuwając je jednocześnie z naszego organizmu i otoczenia. Niczym matka opatula nas swoją miłością i dobrocią. Przywraca ona spokój i harmonię. Stara się jak najbardziej zmniejszyć nasze zmęczenie i dodać pozytywnej energii. Powoduje, że stajemy się wrażliwsi na to, co nas otacza. Ma ona zapewnić płodność, miłość w domostwie i szczerość. Dawniej, ale także i obecnie, lipę stosuje się przy leczeniu przeziębień, gryp, kaszlu, zgagi i wiele innych schorzeń. Działa ona przeciwgorączkowo. Wspomaga ona pracę mózgu i odświeża umysł.

Drzewa owocowe
Przy kontakcie z drzewami owocowymi trzeba być bardzo uważnym. Mają one ogromną energię, szczególnie, gdy owocują. Niestety nie potrafią tej energii racjonalnie przekazać. Nie robią tego na złość. One po prostu chcą się dzielić swoją energią tak bardzo, że są w stanie oddać ją w dużej ilości. Jednak dla osoby nieprzyzwyczajonej taka dawka może być zbyt duża i może się poczuć nawet gorzej niż przed kontaktem z drzewem. Warto jest więc na samym początku unikać drzew owocowych i stopniowo zwiększać ilość energii pobieranej od drzew. Dopiero, gdy poczujemy się gotowi, to możemy spokojnie i powoli ją przejmować.

Obcowanie z naturą samo w sobie jest bardzo przyjemne. Kontakt z drzewami, szukanie tego swojego idealnego przyjaciela, a później przytulanie go czy też dotykanie - może być świetną zabawą i pomysłem na spędzenie wolnego dnia. Zrób więc coś dla siebie i nie siedź kolejny dzień przed telewizorem. Zabierz rodzinę lub wybierz się na spacer z psem. Szukaj drzew, wybieraj, czuj ich energię. Zrób swoją własną listę drzew i opisuj jak przy nich się czujesz. Co Ci dają, jaką energię odczuwasz. Mieszaj drzewa, sprawdzaj i baw się tym! Kanapa może poczekać. Paradoksalnie taki aktywny wypoczynek da Ci więcej energii do działania i poczujesz się bardziej wypoczęty.


Obsługiwane formy płatności

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Anielska pomoc _ Cudowne wsparcie

Teraz jest wyjątkowy czas, kiedy Twoje szczere modlitwy zostaną wysłuchane. Pan Bóg i Aniołowie czuwają nad Tobą . Zawsze. Teraz to odczujesz. Może poprze cud uzdrowienia, może przez cudowną przemianę, Boską interwencję. Zaufaj. W każdych okolicznościach. Miej też wiarę w Twoje myśli. Teraz mogą być natchnione, tak mówią do Ciebie Aniołowie. Jeżeli czujesz, uwierz i zaakceptuj. Tak teraz pojmiesz to co było, to co jest i to co będzie. Tamita _ Tajemnica i Wiedza Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji