widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-10-17

Burza emocji - tylko spokój nas uratuje

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Burza emocji - tylko spokój nas uratuje"Czasami emocje biorą nad nami górę. Są tak silne, że przejmują kontrolę nad naszym życiem, a także utrudniają nam prawidłowe funkcjonowanie. Jest to silna burza z piorunami, która niszczy wszystko dookoła. Zmartwienie, stres, myślenie o przyszłości lub życie przeszłością wygrywa z nami. Biernie przyglądamy się temu jak emocje nami zawładnęły lub staramy się je ukryć i założyć na siebie maskę. Szukamy pomocy, jednak najczęściej wybieramy wtedy niezbyt dobre strategie. Jest to alkohol, narkotyki, poprawianie nastroju poprzez jedzenie lub zakupy. Jednak te emocje są po coś. Mają za zadanie pokazać nam, że coś jest wokół nas nie tak. Paradoksalnie taka burza emocji chce zwrócić Twoją uwagę, żeby coś zmienić i obrać prawidłowy kurs. Trzeba to tylko zauważyć i na spokojnie przetworzyć.

Po pierwsze burza emocji i nieradzenie sobie z targającymi nas uczuciami, to nie koniec świata! Możesz w to nie uwierzyć, ale wokół jest pełno ludzi w bardzo podobnym położeniu. Skoro jednak zauważyłaś, że ta burza robi w Twoim życiu problemy i utrudnia Ci funkcjonowanie, to już uczyniłaś pierwszy krok w dobrym kierunku. Najważniejsze jest być w tym momencie szczerym wobec siebie samego. Nie okłamuj się, że wszystko jest dobrze i idealnie tylko zaakceptuj, że emocje są już zbyt silne. Zacznij zauważać swoje uczucia i wątpliwości. Zacznij też rozróżniać i nazywać je po imieniu. Czy w tym momencie czujesz strach, gniew czy stres? Gdy czujesz, że masz silne emocje postaraj się uspokoić, oddychać i spojrzeć na siebie z boku.

Dystans do samego siebie jest bardzo ważny, żeby racjonalnie poznać jakie emocje nami targają. Przygotuj sobie zeszyt, w którym będziesz zapisywać emocje i sytuacje im towarzyszące. Na przykład jeżeli w pracy poczujesz stres, to popatrz czym on jest spowodowany. Być może szef ciągle szuka czegoś, by Cię pogrążyć. Może masz za dużo na głowie, może nie radzisz sobie z presją czasu. Możesz też czuć gniew zaprowadzając dzieci rano do przedszkola - zastanów się dlaczego tak się dzieje. Czy dzieci coś zrobiły, czy jesteś niewyspana, czy może mąż nie chciał Ci pomóc. Zadawaj sobie w takich przypadkach dwa pytania. Po pierwsze co teraz czujesz. Po drugie z jakiego powodu to odczuwasz. Zapisywanie wszystkiego pozwoli po jakimś czasie zauważyć czy istnieje jakiś schemat i jakie emocje ciągle się powtarzają. Zapisywanie sytuacji pozwoli dojść do źródła problemu.

Na wiele emocji nie będziesz mieć wpływu. Nie oznacza to, że ich nie musisz nazywać. Być może nie masz na nie wpływu, ale już na to co je powoduje masz możliwość wpłynięcia. Naucz się działać, ale też akceptować część emocji. W końcu jesteśmy ludźmi i nie możemy się całkowicie pozbawić uczuć. Niech nie będą jednak wpływały na Twoje prawidłowe funkcjonowanie i niech nie niszczą Ci życia.

Pamiętaj, aby w każdej chwili potrafić się wyciszyć i uspokoić. Znajdź swój sposób na okiełznanie zbyt silnych emocji. Może będzie to kilka głębokich oddechów? Może ulubiona piosenka lub kilka przysiadów? Poeksperymentuj i znajdź sposób na siebie. Jak poczujesz, że zaczynasz zbyt emocjonalnie działać, gdy nagle z czegoś małego robisz ogromny problem - zatrzymaj się i uspokój. Dopiero później wróć do problemu - tylko spokój nas uratuje i na spokojnie jesteśmy w stanie lepiej radzić sobie z problemami.

Nie bój się przyszłości, nie twórz wielkich problemów z tego, co Ci się jeszcze nawet nie wydarzyło. Po co tracić swój cenny czas i siły, aby przejmować się tym, co być może nie będzie miało miejsca. Większość czarnych scenariuszy w ogóle się nie wydarzy. Jeżeli zaczniesz panikować i bać czegoś, co się ma dopiero mieć miejsce, uspokój się i pomyśl, że to tylko Twoja fantazja. Wyobrażając sobie negatywną i straszną przyszłość przyciągamy ją właśnie taką. Spróbuj więc patrzeć na swoją przyszłość optymistycznie. Wyobrażaj sobie radość i szczęście - moc przyciągania istnieje.

W walce z nadmiernymi emocjami ważne jest dbanie nie tylko o umysł, ale także o ciało. Staraj się regularnie ćwiczyć i zdrowo jeść. Wysypiaj się i pij dużo wody. Spowoduje to, że będziesz zrelaksowana, pewniejsza siebie i spokojniejsza. Wychodź na dwór przy każdej okazji, chodź na spacery i korzystaj z tego, co dała nam natura. Złap swój kontakt z matką ziemią. Obcowanie z naturą ma bardzo korzystny wpływ na nasze ciało i duszę. Dbaj o swój relaks. Postaraj się znaleźć w ciągu dnia chwilę tylko dla Ciebie. Odpoczywaj wtedy, słuchaj relaksującej muzyki, medytuj. Rób to, co sprawia Ci przyjemność.

Pamiętaj, że burza emocji dotyczy każdego z nas. Warto jest spróbować poznać emocje, które chcą nami rządzić i ich źródło. Tylko wtedy jesteśmy w stanie coś z tym zrobić. Nie zawsze jednak jesteśmy w stanie sami sobie poradzić z targającymi nas emocjami. Nie bój się poprosić o pomoc. Może spojrzenie na problem kogoś bliskiego lub specjalisty podpowie Ci dobre rozwiązanie problemu.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji