widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-10-29

Zacznij czerpać radość z życia - tu i teraz

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Zacznij czerpać radość z życia - tu i teraz" .Życie pędzi, a Ty razem z nim. Zaczynasz powoli działać na autopilocie. W kółko te same rzeczy, te same osoby, te same zadania do zrobienia. Pomalutku zapętlasz się w tym wszystkim. Praca-dom-zakupy, zakupy-dom-praca i tak cały czas. Robisz wszystko, co zrobić przecież trzeba. Bez zastanowienia i radości. W końcu przestajesz czerpać radość ze swojego życia. Każdy dzień zaczyna być podobny do poprzedniego, a jutro będzie także takie samo. Być może nawet nie znajdujesz czasu dla siebie, na swoje przyjemności i relaks. Nie masz chwili, aby sięgnąć po nową książkę. Brak Ci godziny na odkrycie nowej pasji. Przestajesz dostrzegać jak piękny jest świat i co ma Ci do zaoferowania. Jesteś skupiony na dojściu do celu, ale zapominasz, że droga też ma znaczenie.

Oczywiście, że tak nie musi być. Z tego kręgu można się wyrwać. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby ponownie zacząć czerpać radość z życia. Być może będzie to wymagało od Ciebie trochę skupienia i czasu, ale zauważ ile go marnowałaś żyjąc na autopilocie, gdy dni uciekały Ci przez palce. Czas żyć z większą świadomością i dostrzegać więcej rzeczy, które nas otaczają. Oddając świadomość i robiąc wszystko mimowolnie lecimy na oślep przed siebie, nie widząc niestety, co się dzieje tuż obok nas. Zacznij żyć TU i TERAZ. Każda chwila musi być ważna.

Postaraj się zatrzymać i na spokojnie przyjrzeć swojemu życiu. W jakim momencie życia jesteś obecnie? Czy właśnie tak chcesz żeby wyglądała Twoja codzienność? Być może żyjąc w strachu nie chciałaś nic zmienić, ponieważ najzwyczajniej bałaś się, co przyniesie Ci los. Jednak pamiętaj, że to jest Twoje życie i Twój dar, który musisz jak najlepiej wykorzystać. Co z tego, że będziesz codziennie chodzić do znienawidzonej pracy, bo boisz się działać w kierunku zmian lub będziesz spotykać się z chłopakiem jedynie ze strachu przed samotnością? To tylko i wyłącznie Ciebie krzywdzi. Ciągniesz takie życie ze strachu lub wygody, ale po co, skoro tego nie chcesz? Niestety nie żyjemy w grze, która pozwoliłaby nam móc wrócić do jakiegoś momentu z życia i zrobić coś lepiej.

Pragniesz coś zmienić na lepsze? Chciałabyś odzyskać szczęście? Spraw, że będziesz patrzeć na świat jak małe dziecko. Przyjrzyj się jakiemuś brzdącowi, jeżeli nie pamiętasz już takiego stanu ducha. Zobacz jak dzieci radośnie wszystko robią - one czerpią szczęście nawet z małych i nieznacznych spraw. Zobacz jak próbują ciągle nowych rzeczy, chcą wszystko zobaczyć i przeżyć. Nie bój się i nie myśl za dużo. Czerp z życia pełnymi garściami. Patrz na rzeczy, które już dobrze znasz tak, jakbyś je widziała pierwszy raz. Zrób coś głupiego i nie przejmuj się tym, co powiedzą inni. Zamiast oglądać wieczorem serial pobiegaj na deszczu, tańcz do ulubionej piosenki lub poczytaj na głos w parku dla gołębi. Bądź kreatywna, zabawna i swobodna. Uśmiechaj się i nie spiesz. Zacznij być tu i teraz.

Zacznij koncentrować się na chwili obecnej. Oczywiście jest jakiś cel, do którego wytrwale dążysz. Jednak to nie wszystko, nie zapominaj o drodze do niego. Lepiej świadomie do niego dotrzeć nawet wtedy, gdy zajmie to odrobinę więcej czasu. W przeciwnym razie, jak już osiągniesz cel, to zauważysz, że z dążenia do niego nic pozytywnego nie pamiętasz. Żyłaś na autopilocie, więc nie zauważałaś nic z otoczenia. Odkrywaj każdego dnia życie i jego wszystkie miłe elementy.

Nie oczekuj wielkich i pięknych rzeczy. Wiadomo, że je łatwiej jest zauważyć, ale zdarzają się zdecydowanie rzadziej. Szukaj nawet małych przyjemności. Udał Ci się najlepszy na świecie rosół? Wysprzątałaś dom w połowę normalnego czasu? Idąc w parku znalazłaś trzy pękate kasztany? To są właśnie piękne chwile, z których należy czerpać radość. Zauważaj nawet małe błahostki, a życie wyda Ci się o wiele przyjemniejsze. Korzystaj ze wszystkich zmysłów, by poznać świat i życie.

Otaczaj się ludźmi, którzy żyją tu i teraz. Ucz się od nich dostrzegać małe rzeczy i czerpać radość z życia. Nie tylko małe dzieciątka, ale też osoby ze starszego pokolenia - mają w sobie tę iskrę, która sprawia, że mają siłę na codzienne uśmiechy i uprzejmości. Doceniaj ludzi. Mów im co czujesz, praw komplementy i podziwiaj. Zobaczysz, że jak od Ciebie będzie płynąć radość, to będziesz ją też otrzymywała z powrotem. Nie trać czasu na ludzi, którzy sprawiają, że czujesz się źle lub zmieniasz w osobę jaką nie chcesz być.

Korzystaj z każdego dnia i żyj swoim życiem. Nie martw się tym, że dziś wyjdziesz z domu bez makijażu i w nieułożonej fryzurze. Uśmiechaj się wtedy i niczym nie przejmuj. W końcu to Twoje życie - ma być radosne i szczere. Nie zwracaj uwagi na to, co powiedzą inni. Oni mają swoje życie, a Ty Twoje. Żyj świadomie i nie bój się zmian. Nie bój się także cieszyć się ze wszystkiego, co Cię otacza. Baw się i nie pozwól, aby jakikolwiek dzień był przeżyty na autopilocie. Zacznij od wysłania światu dawki drobnych uśmiechów, a już niedługo odwdzięczy się Tobie piękną i słoneczną energią.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji