widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Pierwsze kroki

Załóż bezpłatne konto, zobacz jakie to proste!

2018-12-04

Magiczne zastosowanie drzewa sandałowego

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Magiczne zastosowanie drzewa sandałowego"Drzewo sandałowe wywodzi się z lasów Australii i Indii. Jednak jego cudowne właściwości poznano na całym świecie! Przez wiele lat stosowane było głównie w różnego rodzaju rytuałach, najczęściej tych religijnych. Tworzy się z niego kadzidła, olejki i maści. Sandałowiec używany jest także do tworzenia mebli, dodatków, ozdób czy nawet biżuterii. Ma piękny zapach, który ciężko porównać do czegoś innego. Zapach ten jest wyrazisty i potrafi się długo utrzymywać. Dobrze zabezpieczone drewno z drzewa sandałowego, jeżeli jest na prawde dobrze chronione, potrafi pachnieć przez długie lata. W dzisiejszych czasach zapach ten wykorzystywany jest również do wytwarzania perfum, a nawet jako odświeżacz powietrza.

W wielu kulturach drzewo sandałowe miało bardzo duże znaczenie i wiele zastosowań. Pojawiało się między innymi w rytuałach buddyjskich czy muzułmańskich. Pokazuje to, że niezależnie od religii doceniono waśnie to konkretne drzewo. W starożytnym Egipcie olejek z drzewa sandałowego używano przy procesie mumifikacji, w Chinach używano go w lecznictwie ludowym, natomiast w Tybecie nadano mu status boski - wierzono, że ukryty w nim jest bożek. Elementy drzewa sandałowego można znaleźć w wielu świątyniach do dziś dzień, niezależnie do jakiej religii należą.

Drzewo sandałowe można wykorzystać na wiele sposobów, a także można je stosować w magii. Najczęściej wykorzystywane jest ono w formie kadzidła, ponieważ właśnie w momencie spalania ma najwięcej korzystnych dla nas właściwości. Podczas spalania, drzewo sandałowe wytwarza bardzo wysokie wibracje, które mają korzystny wpływ na ludzi i wszystko, co nas otacza. Spalany sandałowiec uspokaja, ale także chroni i oczyszcza otoczenie. W różnych tradycjach nadawano mu dodatkowe właściwości. Poganie wierzyli, że kadzidło sandałowe ma właściwości uzdrawiające, natomiast buddyści wierzyli, że łączy ono ducha ze światem materialnym - szczególnie podczas medytacji.

Kadzidła z drzewa sandałowego uspokajają i pomagają w medytacji. Można nim także oczyszczać pomieszczenie ze złych wibracji i chronić przed złymi duchami. Zapach ten przywołuje dobre duchy, żeby sprawowały opiekę nad pomieszczeniem i ludźmi w nim przebywającymi. Jeżeli chcesz oczyścić swój dom to zapal kadzidło i przejdź z nim po wszystkich pomieszczeniach, żeby dym mógł oczyścić każdy zakamarek. Następnie przewietrz dobrze wszystkie pokoje, a Ty sam dokładnie umyj swoje ciało. Pamiętaj, żeby uważać podczas takiego okadzania. Po pierwsze kadzidło jest rozżarzone i może wywołać pożar, jeżeli na przykład Ci upadnie, po drugie wytwarzany zapach działa zbawiennie, ale dym może być szkodliwy - ważne jest więc wywietrzania pomieszczeń i dobra wentylacja.

Spalane kadzidło z drzewa sandałowego ma wiele przypisywanych mu właściwości. Najczęściej zauważa się, że działa ono leczniczo. Zapach podczas spalania kadzidła aktywuje receptory węchowe, a dzięki temu rany leczą się zdecydowanie szybciej. Inną właściwością jest jego działanie uspokajające - kadzidło łagodzi lęk i zmniejsza stres. Warto jest je wykorzystywać w sytuacjach stresowych. Zapach drzewa sandałowego pozwala łatwiej zasypiać, a także poprawia jakość tego snu. Wycisza, zwiększa komfort snu, a co za tym idzie łatwiej jest nam się zrelaksować. Spalany sandałowiec pomaga także naturalnie obniżyć ciśnienie krwi.

Drzewo sandałowe można wykorzystywać na wiele sposobów, nie tylko w formie kadzidła. Sproszkowane drewno drzewa sandałowego rozsypane w pomieszczeniach pomaga pozbyć się złych energii. Można także za jego pomocą prosić duchy o pomoc - wystarczy na małym fragmencie drewna zapisać swoje życzenie lub prośbę, a następnie spalić je (w ognisku, kominku czy palenisku). Dym przeniesie naszą prośbę do opiekuńczych duchów.

Drzewo sandałowe nie tylko jest pięknym drewnem, który można wykorzystać w domu czy w ozdobach. Ma różnego rodzaju właściwości zdrowotne i magiczne. Można wykorzystać je jako naturalny środek uspokajający i ,,poprawiacz snu". Jednak może on przynieść także różnego rodzaju korzyści w strefie niematerialnej, a mianowicie polepszyć wibrację miejsca, odpędzić złe duchy i zaprosić siły opiekuńcze.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji