widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-02-12

Walentynki - o poszukiwaniu miłości słów kilka...

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Walentynki - o poszukiwaniu miłości słów kilka..." przygotowanym przez naszego eksperta Amber.Niedawno jeszcze otwieraliśmy sylwestrowego szampana, a teraz wielkimi krokami zbliżają się już do nas Walentynki. Święto miłości, które przez jednych jest bardzo lubiane, przez innych mniej, lecz jedno jest pewne - jest to dzień, który skłania nas do chwili refleksji. Każdy z nas, niezależnie czy odnalazł już swoją drugą połowę, czy też jest singlem, potrzebuje w życiu miłości. Co więcej, każdy z nas może jej doświadczać, gdyż miłość ma swoje korzenie zanurzone w bezgranicznym Źródle, z którego wystarczy jedynie zaczerpnąć. Jak to zrobić i czy warto? Jeśli pragniesz dowiedzieć się więcej i doświadczyć w życiu więcej miłości - ten artykuł zdecydowanie jest dla Ciebie :)

Zamknij rozdziały z przeszłości


Kiedy pragniemy przeczytać nową książkę, to znajdujemy ciche i ustronne miejsce, aby skupić na niej całą swoją uwagę i energię. Nie sięgamy w międzyczasie po pozycje, które już znamy i stoją na naszej półce. Nie czytamy też dwóch książek naraz czy naprzemiennie. Takie samo podejście powinno również dotyczyć sfery miłości. Otwierając się na to, co jest nowe - skupmy na tym całą swoją uwagę.

Życie potrafi nas nieprzyjemnie doświadczać i czasem tracimy wiarę w to, że może być inaczej. Poprzednie związki odciskają na nas jakiegoś rodzaju piętno i sprawiają, że trudno jest nam ruszyć naprzód. To spotyka nas wszystkich - rozczarowania, oszustwa, rozstania, zdrady i zranienia. Złe i dobre chwile, które zapadły nam w pamięć. Tego jednak już nie ma - stało się przeszłością - tylko rozumiejąc to i akceptując taki stan rzeczy, możemy ruszyć naprzód. Wybaczmy więc sobie i innym wszelkie zaszłości i zamknijmy dawne rozdziały. Dzięki temu będziemy mogli "zrobić miejsce" w naszym sercu na miłość.

Wystrzegaj się negatywnych emocji, aby podnieść swoją wibrację

Uczucia i cechy pozytywne jakimi są m.in. miłość, szczerość, dobroć, łagodność czy wierność, to ładunek pełen wysokich wibracji. Będąc dobrymi, serdecznymi i uśmiechniętymi osobami, ładujemy swoje wewnętrzne bateryjki i obdarzamy świat własnym wewnętrznym ciepłem. Wokół nas tworzy się piękna "bańka" z energii, która zaczyna przyciągać do siebie kolejne wysokie wibracje. Mogłaś to zauważyć, kiedy ktoś zarażał innych swoim uśmiechem czy pozytywnym nastawieniem. Przy takich osobach czujemy się dobrze i staramy się im odwdzięczyć - obdarowujemy je uśmiechem, serdecznością i wsparciem.

Ta zasada działa również w drugą stronę. Niskie wibracje, które towarzyszą uczuciom negatywnym -takim jak zazdrość, smutek, rozczarowanie czy złość - również tworzą wokół nas negatywne pole energetyczne, które odczuje nasze otoczenie. Z natury wystrzegamy się lub nie lubimy osób, które wiecznie narzekają, smucą się czy wybuchają gniewem. Czujemy jak w ich towarzystwie nasza energia gdzieś "ucieka" lub sami zaczynamy dostrzegać świat w ciemnych barwach.

Pierwszym krokiem na drodze do odnalezienia miłości powinno więc być pozytywne nastawienie do siebie i innych, a także unikanie wszystkich negatywnych emocji, które z miłością mogą się wiązać. Wystrzegajmy się więc patrzenia na innych z zazdrością czy złością. Nie myślmy ze smutkiem o tym, że nam w życiu czegoś brakuje. Zadbajmy o siebie, o swój uśmiech i o to, aby wokół nas była roztaczana jak najlepsza energia. Miłość jest wibracją wysoką, która potrzebuje, aby o nią dbać.

Poszukiwanie rozpocznij od siebie

Wszyscy znamy powiedzenie "najciemniej jest pod latarnią". To również dotyczy miłości. Piękne baśnie i filmy przedstawiają miłość jako oczekiwanie na księcia, który zmieni nasze życie w istną bajkę. Nie pokazują jednak tego, jak to dalsze życie wygląda. Księżniczka poznaje księcia i już - oglądamy napisy końcowe :) Życie jednak ułożone jest zgoła inaczej. Nie wystarczy pokochać kogoś i zostać pokochanym, lecz trzeba również pokochać siebie, aby relacja była szczęśliwa, a miłość pełna i prawdziwa.

Kiedy nie obdarzamy miłością samego siebie i znajdujemy milion powodów, aby krytykować swój wygląd, zachowanie czy życie - nie możemy niestety oczekiwać miłości od drugiej osoby. Nawet najbardziej zakochany książę zacznie przysłuchiwać się takim słowom i zastanawiać się jak on mógł się zakochać w kimś, kto tak nisko siebie ceni. Czym jest jednak miłość do samego siebie? Przede wszystkim jest akceptacją dla swoich wad. Każdy z nas ma w sobie cechy, których nie lubi. Niektóre z nich możemy zmienić, nad innymi pracować, a niektóre pozostaje nam jedynie zaakceptować. Miłością wobec siebie jest również zaakceptowanie własnych pragnień i potrzeb, a także zadbanie o swoje ciało i umysł. Zaufaj myśli, że zasługujesz na szczęście. Zadbaj o regularny sen, właściwe odżywienie, ruch i relaks. Nie bierz na siebie wszystkich obowiązków i zmartwień. Kiedy czujesz, że potrzebujesz odpocząć czy pobyć samemu - zrób to. Spełniaj swoje pragnienia i uwierz we własne możliwości. Dzięki temu podniesiesz swoją wibrację. Szanując i kochając siebie - przyciągniesz do swojego życia szacunek i miłość innych. Nawet bez księcia z bajki możesz zaznać miłości, lecz trzeba ją w sobie odnaleźć.

Spójrz na świat wokół siebie

Niektórzy powiedzą, że świat jest zły i okrutny, lecz inni zauważą, że jest piękny i dobry. Każdy będzie miał rację, gdyż świat jest takim, jakim go widzimy. Od naszego punktu widzenia zależy to, co dostrzeżemy. Idąc tym samym chodnikiem - jeden zauważy piękne liście na drzewach i śpiewające ptaki, a inny nierówności, kałuże i szarość. Nasza wewnętrzna energia podąża za uwagą. Uczucie braku miłości jest rozniecane poprzez nasze negatywne myśli czy narzekanie. Kiedy zaczniemy jednak dostrzegać drobne miłe gesty innych ludzi - świat zacznie przybierać piękniejsze barwy. Nie skupiaj się więc na tym, czego w życiu nie masz, lecz na tym, co jest Tobie dane. Przeżyj dzień świadomie i uważnie, oraz bądź wdzięczny za to, co dobrego w nim doświadczyłeś. Nie każdemu jest dany choćby ten jeden dzień.

Pielęgnuj w sobie uczucie wdzięczności, kiedy przyjaciel zaprosi Cię na spotkanie i poczęstuje pyszną kawą. Zauważ, kiedy Twój współpracownik obdaruje Ciebie uśmiechem lub ktoś ustąpi Tobie miejsca w autobusie. Popatrz jak Twój kot łasi się o Twoje nogi, a piesek merda ogonem z radości na Twój widok. Kiedy tylko masz okazję to podziękuj za to, co dobrego otrzymujesz. Zacznij zauważać i doceniać to, co jest dobre, aby Twoja energia przestała być skupiona na tych mniej przyjemnych sprawach. Wokół nas jest mnóstwo barw, lecz to, które zauważymy - zależy od nas samych.

Spójrz poza to, co widać

Często słyszymy o czymś takim jak nasza "strefa komfortu". Dla każdego z nas wygląda ona inaczej, lecz gdybyśmy mieli ją określić w kilku słowach, to jest to przestrzeń, którą znamy i do której się przyzwyczailiśmy. To jest nasz dom, rodzina, praca i grono znajomych. Zazwyczaj źle lub nieswojo czujemy się w miejscach, których nie znamy i jesteśmy skrępowani w towarzystwie nowych osób. Kiedy jednak nie poznaliśmy jeszcze naszej drugiej połówki, a zależy nam na doświadczeniu takiej miłości, to powinniśmy z naszej strefy komfortu po prostu wyjść. Jak to zrobić?

Świat jest różnorodny i pełen niespodzianek. Zaplanuj dla siebie wyjścia, udaj się w podróż, odkryj nowe hobby i zacznij chodzić na spacery. Nie zamykaj się w domu z pilotem w ręku, lecz wyjdź na zewnątrz i sprawdź co świat ma Tobie do zaoferowania. Wybierz się na tańce, zapisz na nowe kursy lub zrób cokolwiek innego, co może sprawić Tobie radość. Nie bój się tego, co jest nowe, lecz poczuj radość z poznawania. Nawet jeśli od razu nie spotkasz właściwej osoby na swojej drodze, to się nie zrażaj. Oceń sytuację, zastanów się czego pragniesz i pozwól, aby Twoja dobra energia Cię poprowadziła.

Poszukując w życiu miłości - zacznijmy od siebie. Pielęgnujmy w sobie dobre uczucia i dbajmy o wysoką wewnętrzną wibrację. Doceńmy życzliwość i serdeczność innych, bądźmy wdzięczni i odwdzięczajmy się za to, co dobrego nas spotkało. Opuśćmy naszą sferę komfortu i zamknijmy dawne rozdziały. Nowa miłość to nowy rozdział życia. Zróbmy sobie przestrzeń na to, aby tego doświadczyć i spełniajmy marzenia.

Z okazji Walentynek życzę Wam wszystkim Kochani miłości - barwnej, prawdziwej, dojrzałej i pełnej. Miłości do siebie, do innych i do świata. Miłości od świata i od innych dla Was. Szczęścia i uśmiechu, oraz spełnienia marzeń :)

Pozdrawiam gorąco,
Amber


NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji