widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-03-12

Runa Jera - zbierzesz to, co zasiejesz

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Runa Jera - zbierzesz to, co zasiejesz" .Runa Jera to dwunasta runa w Futharku, należy ona do drugiej ósemki. Jest to runa, która przypomina wyglądem dwa zgięte w pół patyczki - w pewien sposób odwrócone ku sobie swymi ramionami. Symbol ten oznacza dojrzewanie i zbieranie plonów. Jest to również wyraz obfitości i słonecznej części roku. Jej patronami są: bóg Sif, Freyja, Hodur, Thor oraz Balder. Jej wizualizacją w przedmiotach są złote zboża.

Każdy z nas coś tworzy. Przez lata powtarza się spirala życia - pewien cykl. Zbieramy i hodujemy coś, żeby w końcu móc zebrać plony i odpocząć. Wygląda to niczym sianie zboża. Po zasianiu trzeba go doglądać i o nie dbać. Powoli rośnie ono na naszych oczach. W końcu przychodzi dzień, w którym nasze zboże można zebrać. Jeżeli dobrze doglądaliśmy naszych upraw, to zbierzemy spore i dorodne plony. Jeżeli nie zajmowaliśmy się nim czy też nieuważnie je zasialiśmy, to i zbiory będą gorsze.

Runa Jera pokazuje właśnie to, że w naszym życiu często pojawia się taki cykl. Zasiewamy coś. Myśl lub czyn. Później tę sprawę pielęgnujemy lub zapominamy o niej. Ostatecznie zbieramy to, co wyhodowaliśmy. Wyobraź sobie takie zasianie czegoś w sobie. Przychodzi Ci do głowy np. taka myśl: chcę być wysportowana, lepiej się odżywiać, schudnąć. Zasiałaś więc swoje ziarno. Teraz czas na jego hodowanie. Wszystko zależy od tego, co teraz zrobisz. Czy będziesz tylko o tym mówić i nadal siedzieć przed telewizorem czy zaczniesz zdrowo jeść i ćwiczyć. Ostatecznie przyjdzie zbieranie plonów. Jeżeli regularnie dbałaś o tą myśl i działałaś we właściwym kierunku, to możesz cieszyć się swoim sukcesem. W przeciwnym wypadku zebrane plony nie będą zbyt przyjemne lub może ich w ogóle nie być.

Runa Jera jest to pewnego rodzaju opowieść o tym, że na dosłownie wszystko jest czas. Wszystko przychodzi do nas w momencie, gdy jest ,,gotowe", a także gdy my jesteśmy gotowi, aby to przyjąć. Cykle muszą się zamknąć, aby mogły się otworzyć kolejne. Wszystko to przebiega dość naturalnie i- nastepuje kolejno po sobie. Niczego nie można na siłę przyspieszyć i zmusić do działania. Musimy w swojej pracy być cierpliwi i systematyczni. Każdy rok, każda sprawa i realizacja - zatacza koło. Po zasianiu plonu musimy odczekać, aby w końcu można go było zebrać. Wszystko potrzebuje czasu i starań.

Znaczenie Jery we wróżbach

Pojawienie się we wróżbie runy Jera oznacza, że właśnie kończy się jakiś cykl. Nadszedł więc czas, aby zebrać plony. O tym jakich plonów możemy się spodziewać zależy ułożenie runy.

Jera w pozycji prostej

W tej pozycji runa zwiastuje dobrobyt i pomyślność. Udało się nam zasiać plon i dobrze go wypielęgnować. Czeka więc na nas szczęście. Można śmiało to określić jako nagrodę za naszą pracę. Jest to dla nas czas chwały i sukcesu. W pracy możemy spodziewać się docenienia, podwyżki, awansu, sukcesu we własnej firmie. W przypadku miłości - jest to czas, gdy możemy przenieść się na wyższy poziom relacji - a więc zaręczyć się, wziąć ślub czy też zamieszkać razem. Dla szukających miłości może to być czas odnalezienia się z tą właściwą osobą. Dla par z dłuższym stażem może to być szczęśliwe i wspierające dalsze życie. W kwestii zdrowia - nasze dolegliwości zakończą się, operacje przebigną pomyślnie, a diagnozy będą trwafne. Ogólnie mówiąc - zebrane przez nas plony będą nacechowane pozytywnie i radośnie.

Jera w pozycji odwróconej

Ta pozycja runy zwiastuje gorsze plony. Niestety ten cykl nie zakończył się dla nas zbyt dobrze. Może zabrakło czasu, systematyczności lub chęci? Mogą pojawić się problemy w pracy, niezrozumienie, błędy. W najgorszych sytuacjach może być nawet konieczna zmiana pracy lub zamknięcie firmy. Pozycja ta może też zwiastować złe rozporządzanie majątkiem, nagłe i niespodziewane wydatki. W miłości, to również nie będzie najlepszy czas. Związki złapią stagnację i brak szczęścia. Relacja może się ochłodzić, mogą pojawić się kłótnie, a nawet rozstania. Jest to czas, który trzeba przetrwać i nauczyć się, aby następnym razem - w następnym cyklu - osiągnąć więcej.

Jera jest symbolem początku i końca, narodzin i śmierci, siania i zbierania plonów. Jako talizman zapewnia nam ochronę przed przed utratą, wspiera nasze działania i dodaje sił, a także zapewnia nam sukces i uznanie. Medytacja z Jerą uczy nas cierpliwości i łączy nas z energią Matki Ziemi - stabilizuje i harmonizuje naszą energią z energią świata. Najważniejszą lekcją, która przekazuje nam Jera jest to, że nic w naszym życiu nie dzieje się bez przyczyny - wszystko ma swoją przyczynę (ziarno) i skutek (plon). To my sami mamy wpływ na nasz los. Zadbajmy więc o to, aby był on dla nas pomyślny.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji