widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-06-24

Kamienie szlachetne i minerały dla Twojego znaku zodiaku

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Kamienie szlachetne i minerały dla Twojego znaku zodiaku" .


Każdy znak zodiaku ma swoją wyjątkową energię, którą można dodatkowo wspierać lub potęgować poprzez umiejętne stosowanie minerałów czy kamieni szlachetnych. Odpowiedni dla nas minerał może stać się tym samym naszym amuletem, źródłem nowej energii i siły czy remedium na problemy, które nas spotykają. Pomiędzy znakami zodiaku a minerałami jest swoistego rodzaju niewidzialna "moc" (energia, wibracja), która łączy z planetą-patronem. Jeżeli są w swoim pobliżu dwa ogniska takiej energii, to wspierają się wzajemnie. Poniżej idealne kamienie dla poszczególnych znaków zodiaku. Przeczytaj i znajdź już dziś swojego kamiennego opiekuna.

Baran

Idealnymi kamieniami Barana są: agat, czerwony jaspis, hemetyt oraz minerały o czerwonej barwie.

Osoby spod znaku Barana są bardzo odważne i energiczne. Ich przewodnikiem jest silny i potężny Mars. Są to osoby z dużym zmysłem organizacyjnym, wewnętrzną pasją i chętnie podejmujące działanie. Wychodzą z inicjatywą, a także porywają ze sobą inne osoby do działania. Potrafią dzielić się swoją energią życiową. Wszędzie, gdzie takie osoby są, od razu chce się żyć i coś robić. Warunkiem oczywiście jest to, aby Baran był w odpowiednio dobrym humorze. Nie dla nich życie na kanapie. Jednak takie osoby często zaczynają zbyt dużo rzeczy robić naraz, przez co niekiedy trudno jest im zakończyć to, co zaczęli. Potrzebują zatem minerałów, które pomogą im koncentrować się, uspokoić, stabilizować oraz "uziemiać". Najlepsze są tu kamienie ,,ugruntowujące" - odpowiednie dla czakry korzenia - najczęściej o czerwonej barwie.

Byk

Idealnymi kamieniami Byka są: bursztyn, kwarc, turmalin różowy i żółty kaicyt.

Osoby spod Byka są wyjątkowo towarzyskie, lubią błyszczeć na salonach i posiadać piękne rzeczy. Rządzi nimi bowiem planeta piękna, czyli Wenus. To sprawia, że Byki uwielbiają bogactwo, wszystko co jest piękne i wygodne. Najchętniej żyliby w blasku. Chcą żyć w szczęściu i bogactwie. Potrzebują kamienia, który otworzy im serce i pokaże, że nie tylko posiadanie jest w życiu ważne. Kamień powinien ich uspokoić, uziemić i spowodować, że będą ich cieszyć błahostki i niematerialne kwestie. Muszą mieć "aktywatora" miłości i mądrości, pokazującego piękno w niepozornych sytuacjach.

Bliźnięta

Idealnymi kamieniami Bliźniąt są: ametyst, czaroit i fioletowy fluoryt.

Bliźnięta są pod opieką Merkurego. Osoby spod tego znaku są bardzo aktywne i nie mogą wysiedzieć na miejscu. Najchętniej wciąż byłyby w ruchu, jakby miały energii za dwie osoby. Są one również bardzo zaangażowane w sprawy społeczne, życie miasta, sprawy ekologiczne itp. Czasami tracą jednak zapał i nie dokańczają już zaczętych spraw. Charakteryzuje ich także swoisty dualizm. Ich emocje przeplatają się. Smutek i radość, zdrowie i choroba. Potrzebują kamieni, które będą się nimi opiekować, wskażą drogę, pomogą doprowadzić sprawy do końca.

Rak

Idealnymi kamieniami Raka są: kamień księżycowy, zielony kwarc i zielony turmalin.

Osoby spod znaku Raka są pod patronatem Księżyca. Mają bardzo wyostrzoną intuicję, z której chętnie korzystają. Są to również osoby dość introwertyczne. Starają się nie zdradzić światu swojej prawdziwej osobowości, myśli i emocji. Rak na ogół nie daje się poznać tak naprawdę do końca - jakby zawsze zostawiał coś tylko dla siebie. Sam decyduje o tym, na ile otworzy się przed innymi. Potrzebuje on kamienia, który pomoże mu dotrzeć do jego wewnętrznej siły i intuicji oraz takich, które ułatwią mu kontakt z innymi.

Lew

Idealnymi kamieniami Lwa są: bursztyn, żółty kalcyt i karneol.

Osoby spod tego znaku są prowadzone przez Słońce. Są to urodzeni liderzy, do których lgną inni ludzie. Za charyzmatycznym lwem niemalże każdy podąża i robi to, co on mówi. Inni wierzą w niego i widzą w nim przewodnika. Osiąga on wszystko to, co zechce, a jednocześnie sam nie podąża za innymi, lecz wybiera swoją własną ścieżkę. Potrzebuje on łącznika z silnym Słońcem, by przekazało mu energię. Ponadto od kamienia potrzebuje pomocnika w okiełznaniu swojego ego i odnalezieniu mocy oraz prawdy.

Panna

Idealnymi kamieniami Panny są: labradoryt oraz pomarańczowy kalcyt.

Osoby spod znaku Panny są pod rządami Merkurego. Są to osoby, które chcą pomóc innym, często zapominając o swoich potrzebach. Zatracają się w obowiązkach i zadaniach, byleby nieść pomoc innym. Są to osoby bardzo pracowite i wymagające dużo, szczególnie od siebie samych. W minerałach potrzebują pomocników w znalezieniu mądrości serca i intelektu. Potrzebują wspomagacza do zauważenia także swoich potrzeb. Powinny bowiem dążyć do znalezienia życiowej równowagi.

Waga

Idealnymi kamieniami Wagi są: opal, bursztyn i różowy kwarc.

Osoby spod tego znaku potrafią łatwo dostosować się do otoczenia. Znajdują się pod władaniem planety pięka - Wenus. Potrafią być bardzo dyplomatyczne, a także sprawiedliwie osądzać. Niezależnie od warunków, a także sytuacji jakich się znajdują, potrafią się wpleść i wpasować. Potrafią rozładować sytuacje trudne, stresowe i znaleźć ich rozwiązanie. Są to również osoby niezwykle wrażliwe i empatyczne. Chcą nieść pomoc i dobro. Nie lubią samotności i ograniczeń. Potrzebują kamieni, które pomogą im poczuć więź z innymi ludźmi oraz z całą planetą.

Skorpion

Idealnymi kamieniami Skorpiona są: pirop, kwarc i akwamaryn.

Skorpiony są pod władaniem zarówno Marsa jak i Plutona. Są to osoby niezwykle pracowite i zorganizowane. Osoby spod znaku Skorpiona są bardzo uparte. Nie poddają się emocjom i myślą analitycznie. Jak już Skorpion określi swój cel, to ciężko go zatrzymać. Potrafi pracować w grupie, jednak najczęściej chce jej przewodzić. Potrzebuje on w minerałach utrzymania swojego zdeterminowania oraz ugruntowienia. Dzięki temu może swobodnie korzystać ze swojej intuicji oraz innych talentów.

Strzelec

Idealnymi kamieniami Strzelca są: hematyt oraz rubin.

Strzelce są pod rządami Jowisza. Osoby spod tego znaku zodiaku są ciekawe świata i wszystkich jego aspektów. Chętnie podróżują i odkrywają nowe zakątki. Nie lubią utartych ścieżek, chcą poznawać wszystko i wszystkich. Nauka nie sprawia im trudności, a wręcz przeciwnie - jest dla nich przyjemnością. Lubią prawdę i jasne sytuacje. Są również optymistami oraz potrafią się dostosować do różnych warunków. W kamieniach potrzebują wzmocnienia oraz energii, aby mieć siłę na poznawanie. Najlepsze są tu minerały silnie energetyzujące i dodające wigoru.

Koziorożec

Idealnymi kamieniami Koziorożca są: kamień księżycowy, biały kwarc, onyks oraz czarny turmalin.

Osoby spod znaku Koziorożca są pod władaniem planety Saturna. Są to osoby bardzo zorganizowane, stawiające sobie realne i osiągalne cele. Są także konsekwentne i zdyscyplinowanie. Cenią sobie tradycję i jasne reguły. Koziorożec jest lojalny i tego też oczekuje od innych. Twardo stąpa po ziemi, wie co może, a co jest poza jego zasięgiem. W kamieniach potrzebuje harmonii i równowagi. Minerały muszą połączyć skrajność tajemnicy nocy i jasności dnia. Minerały te dodają mu także trochę nierozwagi i marzeń, dziecięcej radości i dostrzegania małych przyjemności. Płynności z przejścia z czerni do bieli.

Wodnik

Idealnymi kamieniami Wodnika są: niebieski agat oraz niebieski chalcedon.

Wodnik jest pod rządem Uranu oraz Saturna. Połączony jest on także z kolorem niebieskim. Osoby spod tego znaku zodiaku zawsze idą swoją własną ścieżką. Są niezależne i samowystarczalne. Kochają wolność i pracę, która jest powiązana z ich pasją. W słusznej sprawie potrafią walczyć do końca, nie zależnie jak ciężka ta walka będzie. Jest to osoba zdyscyplinowana i bardzo pracowita. Lubi pracować z ludźmi, przebywać wśród nich. Od mocy kamieni potrzebuje pomocy w dobrej komunikacji, którą dają niebieskie minerały.

Ryby

Idealnymi kamieniami Ryb są: lapis lazuli i turkus.

Ryby są połączone z żywiołem wody. Rządzi nimi Neptun i Jowisz. Ich kolorami są biele i barwy niebieskie. Są to osoby niezwykle wrażliwe i rozmarzone. Osoby spod znaku Ryb kochają tworzyć i upiększać świat. Może się wydawać, że żyją trochę w swoim świecie, a tylko trochę w rzeczywistości. Chcą walczyć z niesprawiedliwościami i głośno manifestują swoje zdanie. Świetnie sprawdzają się także w kontaktach z siłami wyższymi, mają niezwykła intuicję i minerały mają im ułatwiać tę komunikację.

Każdy znak zodiaku jest pod rządami konkretnej planety. Odpowiednie kamienie i minerały potrafią wzmocnić więź, a co za tym idzie - wydobyć jej moc i przekazać tej osobie. Jest to swoista nić energetyczna, która ułatwia nam życie i dodaje sił z naszej konkretnej planety. Są amuletami i aktywatorami energii. Dzięki niej możemy wykorzystać tę moc, aby pomóc sobie i innym.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji