widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-10-30

Siła mądrych i dobrych słów - dbajmy, aby świat był lepszy


Przypomnij sobie ostatni komplement jaki otrzymałaś. Mam oczywiście nadzieję, że ten komplement był wypowiedziany stosunkowo niedawno i nie musisz go długo odszukiwać w pamięci. Wracając jednak do tego momentu. Jak się wtedy poczułaś, co pomyślałaś? Założę się, że nawet jak Twoimi pierwszymi słowami było zaprzeczenie, to i tak poczułaś przyjemność. Oj tak, lubimy być komplementowani. Pomimo, że często jesteśmy świadomi siebie samych i swoich możliwości, to nadal ciepłe słowo od drugiej osoby wpływa na nas pozytywnie. Tak właśnie jest. Komplementy i dobre słowa mają ogromną siłę. Mogą wspomagać, budować i dodawać mocy.

Nasze myśli kłębią się. Raz są bardzo ciepłe i pozytywne, aby po chwili dać możliwość dojścia do głosu tym negatywnym. To wszystko powoduje, że kołyszemy się na swoich emocjach i nieustannie szukamy balansu. Tym balansem jest "punkt zero". Wyobraź sobie linię. Na tej linii znajduje się nasz punkt zero, jest on zbalansowany, pozostaje niewzruszony i znajduje idealnie się na samym środku. Po lewej stronie od tego punktu znajdują się wartości ujemne - im dalej od środka tym większe "minusy", po prawej stronie od punktu zero znajdują się wartości dodatnie i analogicznie im dalej od środka tym większe "plusy".

Teraz czas wykorzystać tę linię. Wyobraź sobie jakieś stwierdzenie o sobie. Na przykład jestem brzydka. Ułóż je na linii - jest to negatywne stwierdzenie więc powinno się znajdować po lewej stronie. Następnie nadaj mu konkretną wartość jaką jest dla Ciebie, czyli jak bardzo je utożsamiasz ze sobą, jak bardzo Cię boli usłyszenie takich słów. Przyjmijmy więc wartość -30. następnie wyobraź sobie stwierdzenie przeciwne, czyli w tym wypadku - jestem piękna. Nadaj mu wartość tak samo jak wcześniej, tylko teraz w części prawej czyli w wartości dodatniej. Nie czujesz, aby komplement był tak samo ważny jak krytyka Twojej osoby. Przyjmijmy więc na przykład wartość +15.

Na tej linii znalazły się dwa skrajne stwierdzenia. W tym przypadku po ocenie wyszło, że wartości nie są w tej samej odległości, czyli nie zerują się i jest zdecydowana przewaga negatywnego myślenia. Zmierzamy jednak do punktu zero, czyli akceptacji i przejawienia oczywistego stanu bycia. Przewaga w każdą ze stron spowoduje nie lepsze czy gorsze samopoczucie, ale bardziej brak akceptacji siebie samego i wahania nastroju. Co więc zrobić, żeby znaleźć ten złoty środek?

Tu z pomocą przychodzą komplementy i dobre słowa. Znajdź osobę, która będzie dla Ciebie szczera i na której możesz polegać. Niech ta osoba wiarygodnie i systematycznie komplementuje Cię w danym temacie. Niech pomoże zauważyć Ci to, czego samodzielnie nie potrafisz zobaczyć. Niech doda Ci w ten sposób trochę pewności siebie lub wskaże, co według niej robisz źle. Posiadanie takiego kogoś jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala spojrzeć na siebie z boku, czyimiś oczami. Skoro inni Cię akceptują taką osobą jak jesteś, to dlaczego Ty sama nie możesz? Dlaczego Ty Ciągle myślisz o tych boczkach, o udach, nosie i tak dalej. Spójrz na siebie oczami innych.

Oczywiście do komplementowania nie zawsze trzeba drugiej osoby. Ważne jest, aby potrafić samodzielnie obdarzać się dobrym słowem. Codziennie albo nawet kilka razy dziennie. Najlepiej mów to na głos, patrz w tym czasie na siebie w lustrze lub jakimś odbiciu. Nie wstydź się tego, że zauważasz u siebie coś dobrego. Doceniaj każdą, nawet małą rzecz. Doceń, że za jednym razem pozmywałaś całe naczynia. Zauważ z radością, że udało Ci się przeczytać trzy rozdziały książki. Uśmiechnij się, ponieważ miałaś czas wieczorem przeczytać bajkę córce albo miałaś czas tylko dla siebie. Rozpieszczaj się dobrymi słowami, ale pamiętaj, aby zbytnio nie oddalić się na tej linii w skrajną prawą stronę. Chodzi o to, aby akceptować siebie i osiągnąć spokój ducha, a nie stać się osobą bezkrytyczną i zapatrzoną w siebie ;)

Sposób wizualizacji "na linii" możesz wykorzystywać do wszystkich stanów, które są dla Ciebie niekomfortowe i w których chcesz znaleźć złoty środek. Czas więc spróbować i zobaczyć jak ocenisz różne kwestie związane z Twoją osobą. Spróbuj zadać sobie pytania o swój wygląd, mądrość, obecność na świecie oraz wielu innych kwestii jakie tylko przyjdą Ci do głowy. Zacznij żyć bardziej świadomie, nie unikaj komplementów i nie szczędź ich innym :)


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji