widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2019-11-27

Samotnicy z wyboru - siła człowieka wolącego własne towarzystwo

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Samotnicy z wyboru - siła człowieka wolącego własne towarzystwo" przygotowanym przez naszego eksperta Amber.


Samotny tryb życia - bez otaczania się innymi ludźmi - może być postrzegany przez wielu jako tryb niepełny, przygnębiający czy nudny. To sprawia, że ludzie, którzy świadomie wybrali dla siebie samotność, są postrzegani jako odmieńcy. Zazwyczaj nie są zrozumiani przez społeczeństwo. Inni z góry zakładają, że to na pewno nie był ich własny wybór. Któż bowiem świadomie może wybrać własne towarzystwo zamiast czyjegoś? Niektórzy zastanawiają się nad tym, że może te osoby powinny po prostu zmienić coś w sobie, aby "nie odstraszać" innych. Wielu bowiem uważa, że do szczęścia każdy potrzebuje grupy znajomych, z którymi będzie spędzać dużo czasu. Czy taka jest jednak prawda? Czy samotnik "musi" być osobą, która jest nieszczęśliwa? Czy samotność jest z gruntu zła?

Coraz częściej zdarza się, że wybór życia w samotności jest całkowicie świadomą decyzją. Zdecydowanie też "samotność" nie oznacza, że taka osoba jest nudna czy nieśmiała. Nie jest to również równoznaczne z tym, że ktoś taką osobę porzucił czy chociażby zranił. Najczęściej są to charaktery, które cenią sobie przebywanie we własnym towarzystwie - są siebie świadome, znają swoją wartość i kochają swoje życie. Nazywanie więc takiej osoby samotnikiem - z całym tym negatywnym bagażem emocjonalnym - jest dla takich osób krzywdzące. Odrzućmy więc negatywne znaczenie tego słowa i poznajmy bliżej prawdziwych samotników.

Bycia samotnikiem zdecydowanie nie można określić jako coś złego - szczególnie, że jest to najczęściej świadomy i dobrowolny wybór. Taki styl życia jest czymś niezwykłym i innym. Ciekawostką jest fakt, że samotnicy posiadają wiele bardzo podobnych cech pomimo tego, że się wzajemnie nie znają... Poniżej te najczęściej spotykane. Zobacz czy opis pasuje może do Ciebie lub osób z Twojego otoczenia, a zyskasz dzięki temu bardzo cenną wiedzę.

1. Szanowanie czasu.

Siedzenie w domu z samym sobą nie jest dla Ciebie stratą czasu i przykrością, a raczej spełnieniem marzeń. Wiesz co będziesz robić, masz masę planów i chętnie je realizujesz. Wieczorem czujesz spełnienie i możesz się odprężyć. Znasz wartość przemijającego czasu i chcesz z niego wycisnąć jak najwięcej się da. Nie spóźniasz się, nie marnujesz czasu na głupoty i realizujesz to, co sobie zaplanowałeś.

2. Odwaga.

Jesteś osobą odważną i pewną siebie. Nie pozwalasz poddawać zwątpieniu swoich działań przez słowa innych ludzi. Akceptujesz siebie wraz ze swoimi wadami i słabościami. Nie jesteś podatny na manipulację. Nie boisz się nowych rzeczy czy też wyzwań, ale przede wszystkim nie boisz się porażek. Jesteś silniejszy od innych. Samotny wyjazd, wyjście do kina czy zjedzenie w restauracji nie jest dla Ciebie przerażające.

3. Własne zdanie.

Żyjesz po swojemu i na własnych zasadach. Nie potrzebujesz, żeby inni opiniowali Twoje życie i działania. Masz swoje własne przekonania, wiesz co chcesz i jak do tego dążyć. Nie zmieniasz pochopnie zdania. Wiesz co lubisz a czego nie. Opinie są przemyślane i pewne, nie podejmujesz ich pod wpływem emocji czy namawiania innych. Potrafisz bronić swojego zdania.

4. Samodzielna praca.

Praca w grupie zdecydowanie to nie Twoja bajka. Lubisz robić wszystko samodzielnie i po swojemu. Tylko w ten sposób masz pewność, że wszystko będzie dobrze zrobione. Jesteś całym zespołem w jednej osobie. W pełni skupiasz się na zadaniu i je rozwiązujesz. Nie chcesz spierać się w grupie, przewodzić jej lub dać się prowadzić. Musisz i chcesz działać w pojedynkę.

5. Opinie innych nie mają znaczenia.

Opinie innych nadal są opiniami innych, a nie Twoimi. Nie przejmujesz się więc tym, co inni myślą i uważają. Owszem możesz ich wysłuchać, a jeżeli będzie to coś konstruktywnego - przemyślisz to. Nie masz problemu z asertywnością - potrafisz grzecznie odmówić. Jesteś osobą świadomą siebie i pewną. Nie szukasz akceptacji w oczach innych. Nie ukrywasz swoich wad i zalet. Nie potrzebujesz poklasku. Akceptujesz siebie w całej swojej okazałości. Wiesz, ze wszyscy są różni i jest to dla wszystkich dobre. Nie oceniasz innych.

6. Stabilność.

Lubisz mieć wszystko ułożone i twardo stąpać po ziemi. Jesteś stały w uczuciach i relacjach z innymi. To, że wolisz być sam nie oznacza, że odcinasz się od wszystkich. Masz zdrowe relacje z rodziną i przyjaciółmi. Możesz być samotnikiem i posiadać partnera/partnerkę. Nie zmieniasz zdania, nie rozmyślasz "co by było gdyby". Nie wchodzisz dwa razy do tej samej rzeki. Wiesz, że Twoje życie i jego wygląd jest Twoim świadomym wyborem.

7. Samodzielność.

Chodzi o takie zwykłe codzienne życie. Masz ustabilizowaną sytuację materialną. Potrafisz samodzielnie się utrzymać. Nie jesteś od kogoś zależny. Nie potrzebujesz także pomocy innych w podstawowych zadaniach dnia codziennego jak wymiana żarówki czy przyniesienie zakupów. Jeżeli czegoś nie umiesz, to wiesz do kogo się zwrócić o pomoc. Nie czekasz aż ktoś się nad Tobą zlituje. Jesteś w stanie samodzielnie gdzieś pojechać, dokonać dobrych wyborów czy też pójść do restauracji, gdzie poprosisz o stolik dla jednej osoby i w spokoju zjesz kolację.

Bycie samotnikiem wcale nie jest złe. Jest to świadome życie z własnymi przekonaniami i miłością do siebie samego. Możesz być samotnikiem i posiadać rodzinę, przyjaciół, męża czy żonę. Jeżeli jesteś samotnikiem, to się tego nie wstydź. Może znasz kogoś o podobnych cechach, a może widzisz w nich samego siebie. Każdy z nas jest inny, a odmienność nie jest niczym złym :)

Pozdrawiam gorąco :)
Amber


NIEDOSTĘPNY
Zadzwoń na
708 788 598708 788 598 4.92 zł/min brutto
?
Z Polski lub z zagranicy
0048 227 184 0470048 227 184 047 4.30 zł/min brutto ?

Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji