widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-01-07

Rola zwierząt domowych w naszym życiu duchowym

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Rola zwierząt domowych w naszym życiu duchowym" .Wizja codzienności bez ukochanego zwierzątka u boku jest dla wielu z nas wręcz niemożliwa. Zwierzęta dość szybko przekonały nas do siebie i zaprosiliśmy je do wspólnego życia. Początkowo wykorzystywano po prostu ich umiejętności, takie jak pilnowanie domów przez psy czy łapanie myszy przez koty. Teraz jednak te same zwierzęta pełnią zupełnie inną rolę w naszym życiu. Psy przejęły nasze kanapy, a koty rozweselają do łez (w końcu kto w chwilach słabości nie oglądał w Internecie słodkich i śmiesznych kotków?). Koty nie są już tylko łowcami gryzoni, a psy stróżami. Zwierzęta stały się naszymi przyjaciółmi, członkami rodzin, a często też powiernikami najgłębszych sekretów. Nie da się ukryć, że domowe zwierzaki odgrywają bardzo ważną rolę w naszym życiu. Dlaczego jednak tak jest i jaką dokładnie rolę w nim pełnią?

Co prawda zwierzęta nie mogą mówić, ale to nie oznacza, że się z nami nie komunikują. Często po kilku chwilach spędzonych z czworonogiem wiemy, czego w tej chwili zwierzak potrzebuje. Zorientujemy się co mu nie odpowiada i co możemy zrobić żeby się ucieszył. Działa to także w drugą stronę. Zwierzęta interpretują nasze zachowanie, ton głosu, ruchy i też wiedzą czego w tym momencie od nich potrzebujemy. Dzięki temu, kiedy jesteś nieziemsko zmęczony, to na ratunek przychodzi pies z piłeczką i merda ogonem - już po chwili na ten widok znów nabieramy energii. Innym przykładem jest sytuacja, w której mamy bardzo zły dzień, jesteśmy smutni i płaczemy... właśnie wtedy , aby pocieszyć i wtulić się w nas, przychodzi kot - mruczeniem i ocieraniem się podnosi nas na duchu. Przy takich interakcjach człowiek wchodzi w pole energetyczne zwierzęcia i czerpie z niego pozytywną energię.

Rolą zwierząt jest bycie przy nas, uczenie nas i poprowadzenie w rozwoju duchowym. Wymieniając się energią ze zwierzęcym przyjacielem, mamy dostęp do nowych doświadczeń, a także emocji i uczuć. Zwierzęta uzdrawiają naszą duszę i poniekąd zabierają negatywną energię, która się u nas zgromadziła. Dzieje się tak dzięki ich bezwarunkowej miłości do nas. W końcu nie ma nic silniejszego we Wszechświecie niż miłość. Miłość - niezależnie w jakiej formie - nadal jest najwyższą życiową wartością. Nie możemy więc uznawać tylko tej ludzkiej jak rodziców do dziecka czy między partnerami. Miłość człowieka i zwierzęcia również jest bardzo ważna.

Psy są połączone astrologicznie z energią Słońca. Mają za zadanie chronić i pomagać. Bronią nas przed innymi również fizycznie, ale to nie wszystko. Chronią także przed zaklęciami i przekleństwami skierowanymi w naszą stronę. Tworzą zaporę energetyczną nie pozwalając złej energii się prześlizgnąć. Koty natomiast połączone są astrologicznie z energią Księżyca. Ich zadaniem jest oczyszczać środowisko, w którym żyjemy z negatywnej energii. Dodają też witalności życiowej i chęci do działania.

Zwierzęta domowe pełnią także rolę nauczycieli. Tak, nie tylko my ich czegoś możemy nauczyć. Z tym, że ich nauka jest dużo potężniejsza niż aportowanie czy sztuczki. Zwierzęta uczą nas życia. Po pierwsze uczą nas bezwarunkowej miłości. Przyjrzyj się jak zwierzę reaguje na swojego właściciela - widzi w nim dosłownie Boga. Właściciel jest dla niego wszystkim. Nie interesuje go co jego właściciel robi, gdzie pracuje czy ile zarabia. Kocha go za bycie dla niego. Nie osądza i niczego nie narzuca. Po prostu ceni druga osobę. Spróbuj tak patrzeć na innych, bez uprzedzeń i nie oceniając. Zwierzęta uczą nas akceptacji i tolerancji.

Kolejną ważną lekcją jest to, że zwierzęta nie mają problemów ze swoim wyglądem i akceptują siebie takimi, jakimi po prostu są. Nie jest dla nich problemem odrobina tłuszczyku na boczkach czy zbyt ciemny kolor sierści. Ważne jest dla nich to, że są, że żyją, że mogą coś robić. Żyją chwilą i nie tracą jej, aby zamartwiać się czymkolwiek. Nie tworzą problemów. Nie myślą o przeszłości czy przyszłości. Wykorzystują całkowicie to co mają. Istnieją "tu i teraz", dzięki czemu łatwiej im czerpać z życia to, co najcenniejsze.

Zwierzęta są również niezwykle wytrwałe w tym co robią. Chcąc czegoś po prostu do tego dążą. Chcą patyk, to idą i go biorą. Chcą wejść na kanapę, chociaż nie wolno... no cóż próbują wskakiwać, siadają obok i patrzą smutnym wzrokiem, aż w końcu właściciel w końcu da się przekonać. Ty tak samo działaj. Jeżeli czegoś chcesz, to idź po to - wszystkimi możliwymi sposobami. Nie poddawaj się.

Życie bez zwierząt domowych nie byłoby takie same i chyba dla wielu jest wręcz niemożliwe. Nie tylko pies czy kot, ale także mniejsi futrzani przyjaciele na dobre zagościli w naszych domach i sercach. Pokazują jak żyć czy - dokładniej mówiąc - jak się cieszyć życiem i czerpać z niego pełnymi garściami. Jeżeli więc masz futrzanego przyjaciela, to poświęć mu teraz trochę czasu. Przytul kota, pójdź z psem na spacer, zrób labirynt dla chomika. Jeżeli nie możesz mieć u siebie zwierzaka, to może masz możliwość pójścia do kogoś, aby poobcować z futrzakami. Możesz również zainteresować się wolontariatem w schronisku, aby pomóc mniejszym przyjaciołom. Tak czy inaczej, warto zaprosić zwierzę do swojego życia, aby poznać miłość bezwarunkową i zrobić kolejny krok na drodze rozwoju duchowego.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji