widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-02-26

Sekret złotego środka, czyli jak utrzymać równowagę w życiuKażdego dnia pędzimy przed siebie. Ciągłe zwroty akcji w naszym życiu, stres i trudne sytuacje. Upadki i wzniesienia. Chwile euforii i smutek. Istna kolejka górska. Nic więc dziwnego, że tym o czym marzymy najbardziej jest harmonia i równowaga. Trudno jest jednak ot tak powiedzieć: "teraz, w tej właśnie chwili, będę czuć równowagę w życiu". No dobrze, powiedzieć to można, lecz ciężej jest w to uwierzyć i tym bardziej wykonać. Jak więc złapać ten balans i odnaleźć złoty środek? Dobra nowina jest taka, że jest to jak najbardziej wykonalne, a co więcej - można to zrobić samodzielnie. W naturze wszystko szuka swojej równowagi, a to dobra informacja dla Ciebie. Musisz tylko w to uwierzyć, wykonać przy tym kilka prostych ćwiczeń i pozwolić naturze działać.

Po pierwsze, doceń swoje życie. Najczęściej zauważamy coś w momencie... gdy to tracimy. Bierzemy za pewnik wiele czynników i na co dzień ich nie doceniamy. Weźmy na przykład zdrowie. Czy ktoś, kto jest po prostu zdrowy, docenia ten fakt? Czy bierze za coś normalnego, a dopiero w chwili choroby tęskni za wcześniejszym stanem? W końcu jak pisał poeta: "Szlachetne zdrowie, nikt się nie dowie, jako smakujesz, aż się zepsujesz"... Tak samo jest i z innymi kwestiami. Wygląd zewnętrzny, pieniądze, przyjaźń, rodzina. Naucz się więc doceniać to, co masz w tej chwili. Zauważaj coś, co wydaje Ci się być oczywiste. Świętuj każdy dzień i nagradzaj się. Każda chwila Twojego życia jest bardzo ważna.

Drugim ćwiczeniem jest przestanie żyć życiem innych osób. Nie zazdrość bliźnim i nie oceniaj się patrząc na to, co oni mają. Każdy człowiek jest inny i nie ma potrzeby oceniać siebie przez pryzmat innych osób. Być może z zazdrością patrzysz na nowe ubrania koleżanki, podczas gdy ona nie zauważa ich i z zazdrością patrzy na Twoją rodzinę i miłość jaką jesteś otoczona. Życie jest zbyt krótkie, żeby tracić je na zazdrość, zawiść czy nienawiść. Skup się tylko i wyłącznie na swoim życiu. Jednak to nie jest jeszcze pełna lekcja - nie pozwól też innym decydować o swoim życiu. Nie rób tego, czego oczekują od Ciebie inni. Co to oznacza? Nie zmieniaj się, kiedy tego nie chcesz i nie zostawiaj komuś decydowania o Twoim losie. Ty musisz być Panem swojego życia. To od Ciebie wszystko zależy.

Po trzecie, zastanów się czego oczekujesz od życia. Jak chcesz żeby wyglądało, co chcesz osiągnąć i na czym Ci zależy? Czy robisz coś czego nie chcesz? Postaraj się odkryć swoje marzenia i je realizować. Stwórz mapę marzeń. Zaplanuj przyszłość i odkryj swoje podświadome pragnienia. Naucz się nie mieć poczucia winy wybierając to, co chcesz. Masz praw mieć różne role w życiu, różne pasje i pragnienia. To od Ciebie zależy kim będziesz - matką, partnerką, pracownikiem, sportowcem... mieszaj dowolnie role i nie rozdzielaj ich. W końcu każda ta rola to cząstka Ciebie, nie możesz więc wybiórczo odgrywać tylko jednej roli. Wszystko jest ze sobą powiązane i tworzy Ciebie samą.

Mów i pokazuj innym co chcesz i jak mają Cię traktować. Nie żyj na zasadzie, że ktoś się domyśli tego, co czujesz i czego chcesz. Mów otwarcie i pewnie o swoich planach, marzeniach, a także o problemach i obawach. Dopiero wtedy ktoś Cię zrozumie. Naucz się wymawiać swoje uczucia. Prosta komunikacja pozwala przenieść relacje na wyższy poziom - na przykład w końcu partner zrozumie, że oczekujesz pomocy w sprzątaniu mieszkania. Pokaż też innym jak mają Cię traktować. Jak? Poprzez traktowania w ten sposób siebie. Bądź dla siebie życzliwa i miła. Doceniaj siebie, nie krytykuj. Zaakceptuj siebie i zaprzyjaźnij się ze sobą. Zobaczysz, że to jak sama siebie będziesz traktować spowoduje, że inni też tak zaczną.

Pamiętaj również, żeby być osobą elastyczną. Nie możesz raz zrobić planu na przyszłość i ślepo za nim podążać. Bardzo ważne jest to, co się dzieje wokół. Świat się zmienia i my sami się zmieniamy. Zauważ co było dla Ciebie ważne jakieś 5 lat temu, a co jest teraz. Dopasuj plan do siebie i nie bój się go zmienić. Być może dążąc do jakiegoś celu zdarzy się coś, co zmieni Twoje plany. Sztywno podążając za swoim planem na samym końcu może się okazać, że dotarcie do celu Cię nie cieszy. Nie chcesz przecież tego. Zmieniaj się razem ze światem, pozwól sobie błądzić i zmieniać priorytety.

Podsumowując, sekretem osiągnięcia harmonii jest słuchanie siebie samego. Wsłuchaj się w swoją duszę i podświadomość. Zaufaj, że Twoje ciało wie, co jest dla Ciebie dobre. Odrzuć to, co zbędne i na co nie masz wpływu. Skup się na sobie. Naucz się odpuszczać, kiedy nie masz na coś wpływu i działać wtedy, kiedy możesz. Masz pełne prawo do indywidualności i do szczęścia, pamiętaj o tym.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji