widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-05-19

Smoczy Kamień - mineralny indywidualista o wielkiej sile

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Smoczy Kamień - mineralny indywidualista o wielkiej sile" .Septarian inaczej nazywany jest Smoczym Kamieniem. Jest to kamień wydobywany z morza, gdzie uformował się blisko 50 milionów lat temu. Według wierzeń mieszkańców Madagaskaru powstał on właśnie z ciał smoków. Według legendy szczątki smoków kostniały i osadzały się na dnie morza, po czym formowały się w minerały. Patrząc na ten kamień ma się wrażenie, że składa się on z różnych części. I dokładnie tak jest! Smoczy Kamień składa się z mieszanki różnych minerałów o różnej proporcji. Najczęściej jest to mieszanka szarej skały kamiennej, kalcytu, aragonitu, a także morskich osadów - powstałych z wybuchów wulkanów. W jego składzie pojawiają się jednak także takie minerały jak jaspis, piryt czy dolomit. Występuje jedynie w kilku miejscach na Ziemi. Na Madagaskarze, w USA, Hiszpanii, Australii, Nowej Zelandii, Maroko i Kanadzie. Co ważne - nie ma dwóch idealnie takich samych kamieni. Każdy będzie wyglądał trochę inaczej i tym samym będzie miał również inny skład. Jego barwa też jest mieszanką żółci, złota, brązu, czerni oraz szarości. Jest to zdecydowanie bardzo "indywidualny" kamień i co ważne polecany dla każdego. Jakie jednak ma właściwości Smoczy Kamień?

Jest to minerał, który przede wszystkim stymuluje czakrę podstawy. Harmonizuje czakry i przepływy energetyczne. Wprowadza pokój i spokój w życiu. Pomaga w ciężkich chwilach oraz wspiera nas w stawianiu czoła nowym wyzwaniom. Dodaje siły i energii do działania. Jest to także kamień ochronny. To jednak nie wszystko! Dodaje on pewności siebie, ułatwia wyrażanie własnego zdania. Pobudza kreatywność i inwencję twórczą. Jest to również kamień dla osób żądnych wiedzy. Pomaga przyswajać naukę i być dociekliwym. Sprzyja także przy publicznych występach. Poprawia komunikowanie się i nawiązywanie nowych relacji. Pozwala szybciej i sprawniej nawiązać bardziej osobiste kontakty, nawet z nowo poznaną i większą grupą osób, czyli pozwala zaciekawić swoim wykładem nawet najbardziej znudzoną grupę osób. Idealnie również sprawdzi się na ważnej dla nas imprezie, kiedy pragniemy zrobić dobre wrażenie na innych osobach :)

Smoczy Kamień wpływa także pozytywnie na zdrowie. Jest szczególnie polecany przy leczeniu dny moczanowej. Ułatwia przemianę materii i zmniejsza uciążliwość objawów tej choroby. Podnosi odporność, a także pomaga w walce ze stresem czy lękami. Polecany jest również przy nerwicach i napadach histerii - uczy samoopanowania i radzenia sobie z trudnymi sytuacjami. Tym samym ułatwia także zasypianie i wspiera prawidłowy sen. Zmniejsza ilość koszmarów. Harmonizuje i regeneruje ciało.

Septarian uczy, że nie możemy zapomnieć o sobie samych. W dobie pędu i ciągłego życia w mediach społecznościowych przypomina nam, że nie zawsze i nie wszystko musimy pokazywać światu. Próbuje wskazać nam, że część życia możemy zostawić tylko dla siebie i swoich najbliższych. Nie musimy pozbywać się prywatności. Uczy też, że każdy powinien mieć swój własny, intymny świat. Co ważne, nawet jeżeli jesteś w wieloletnim związku, masz rodzinę, mieszkasz z kimś czy dzielisz z kimś życiem, to nadal nie możesz zapomnieć o sobie i swoich własnych potrzebach.

Jest to również kamień, który chroni przed wampirami energetycznymi, przed urokami i złymi spojrzeniami. Tworzy wokół swojego posiadacza barierę ochronną przed negatywną energią innych osób. Polecany jest także przy sesjach medytacyjnych i jodze. Pozwala wyciszyć się i zharmonizować energię. Relaksuje i poprawia własne samopoczucie. Można go położyć w pomieszczeniu, w którym chcemy się wyciszyć. Zaleca się także trzymanie go w sypialni, na przykład w szafce nocnej, aby szybciej zasnąć i zregenerować organizm w nocy.

Kamień ten ze względu na swój interesujący wygląd może być wykorzystany w biżuterii. Często można spotkać kolczyki, zawieszki czy bransoletki z jego udziałem. Może być także trzymany w kieszeni, portfelu czy torebce. Można wykorzystać go też dekoracyjnie w mieszkaniu lub schować w szafkach. Ważne jest, aby był obok nas i w naszej przestrzeni. Poleca się go dosłownie każdemu. Niepowtarzalny skład tego kamienia może mieć nieco różne właściwości, jednak jest to kamień, który łączy energię kilku kamieni w sobie, czyli tak jakbyś nosił kilka minerałów naraz. Warto znaleźć ten idealny dla siebie :)


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki

Poniedziałek 19 października 2020


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji