widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-10-02

Holizm, czyli zadbajmy o siebie od A do Z

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem "Holizm, czyli zadbajmy o siebie od A do Z" .Każdy człowiek ma wachlarz potrzeb, które powinien zaspokajać, aby być szczęśliwym. Najbardziej znanym schematem, który je określa jest Piramida Maslowa. Na pierwszym miejscu stawia ona potrzeby fizjologiczne, na drugim potrzeby bezpieczeństwa, a następnie odnajdziemy tam pragnienia przynależności, uznania i samorealizacji. Kiedy nie dbamy o któryś z tych aspektów - zaburzamy harmonię swojego ciała, ducha i umysłu. Tak, o ciało i umysł należy dbać, abyśmy mogli żyć prawidłowo i zdrowo. Niewielu jednak pamięta, że dotyczy to również naszej duchowości. Należy zadbać o siebie całościowo - holistycznie - by móc zauważyć efekty. Warto zaspokoić potrzeby, żeby móc się realizować, zobaczyć swój wzrost i osiągnąć lepsze, wyższe wibracje. Dziś powiemy sobie o kilku najważniejszych potrzebach, które możesz szybko i sprawnie zaspokoić.

W pierwszej kolejności zadbaj o swoje ciało. Przystopuj i zastanów się jak o nie dbasz. Czy jesz regularnie? Czy jedzenie jest zdrowe? Czy pijesz dużo wody? Czy ćwiczysz regularnie? Czy odpowiednią ilość czasu poświęcasz na odpoczynek i sen? Kiedy ostatnio wykonywałaś kompleksowe badania lub byłaś u dentysty? Zaniedbanie fizyczne wpływa bardzo negatywnie na umysł oraz naszego ducha. Staraj się traktować swoje ciało z wdzięcznością i miłością. Rób to, co jest dla Ciebie najlepsze. Nie musisz być najszczuplejsza czy rozciągnięta jak joginka, lecz dbaj o to, abyś czuła się w swoim ciele dobrze.

Żyj chwilą obecną. Często jesteśmy "zawieszeni" - gdzieś pomiędzy tym co było, a tym co dopiero będzie. W kółko przechodzimy we wspomnieniach przez naszą historię i za wszelką cenę chcemy ułożyć scenariusz przyszłości. Zapominamy jednak, że przeszłość już była, a przyszłość jest nie pewna. Przez to zapominamy o najważniejszym... Zapominamy żyć i doceniać każdą chwilę jaką mamy. Popatrz na to, co masz w danej chwili. Może właśnie możesz wraz z rodziną usiąść i wypić kawę, a może właśnie dziś możesz pójść na długi spacer z psem. Może to ten dzień, gdy zwyczajnie poleniuchujesz w łóżku. Nie traktuj takich chwil jako coś pewnego i zwykłego. Naucz się z nich cieszyć i je doceniać. Żyj tak jakby jutra nie było. Po prostu żyj chwilą obecną.

Zadbaj o swoje towarzystwo. Znasz zapewne powiedzenie, że jeżeli trafisz między wrony, to kraczesz tak jak one. No właśnie. Zastanów się czy ludzie, którymi się otaczasz mają te cechy charakteru, które chcesz mieć Ty. Czy przypadkiem nie zmuszasz się do ich towarzystwa, pomimo że Twoje cele i wartości są zupełnie inne. Być może czas pożegnać się z częścią znajomych, którzy tylko blokują prawdziwego Ciebie. Postaraj się także pozbyć wampirów energetycznych, którzy tylko zabierają Ci chęć do działania. Postaraj się znaleźć ludzi, którzy mają takie samo podejście do życia i mają taki sam system wartości. Zobaczysz, że od razu poczujesz się lepiej.

Staraj się stymulować siebie. Nie pozwól sobie "opaść" i nic nie robić. Prowokuj się do działania, dawaj sobie ciekawe małe misje, które będziesz w stanie wykonać. Znajduj coś co Ci w tym pomoże. Popatrz na małe dziecko. Kiedy siedzi ono same, tp po jakimś czasie zacznie się nudzić i posmutniej, albo po prostu uśnie. Jeżeli jednak dasz mu zabawkę, przeczytasz książkę, dasz zagadkę do rozwiązania, to będzie próbować zrobić coś więcej. Tak samo działa nasz mózg. Potrzebuje małych bodźców, stymulacji i wyzwań, żeby działać jeszcze lepiej i sprawniej. Znajdź coś co zadziała na Ciebie. Pamiętaj jednak, żeby się nie "przestymulować", ponieważ to może zadziałać odwrotnie wobec celu, który chcesz osiągnąć (pomyślmy o tym jak o witaminach - za małe dawki są niewystarczające, aby być zdrowym, lecz zbyt duże - również źle zadziałają).

Znajdź spokój - w sobie i w swoim otoczeniu. Popatrz co Tobą kieruje. Czy przypadkiem czasami nie jest to strach? Strach przed tym, że coś się nie uda. Strach przed tym, co będzie. Spróbuj zrobić sobie coś w stylu "planu awaryjnego"- na wypadek, jakby coś poszło nie po Twojej myśli. Mając coś takiego w zanadrzu, będziesz czuć się spokojniej i bezpieczniej. Nawet jeżeli nie skorzystasz z tego planu, to będziesz już przygotowany na to, co może nadejść. Tu warto jednak zaznaczyć wyraźną granicę pomiędzy tworzeniem "planu awaryjnego", a "czarnym scenariuszem". Kiedy tworzysz plan - pomyśl, co możesz zrobić jeśli dana sprawa się nie powiedzie. Na kogo możesz liczyć, jakie kroki podejmiesz, co sprzedasz, kiedy zabraknie Tobie pieniążków. Stwórz plan, jeśli potrzebujesz, to zapisz go sobie na kartce. Odetchnij i żyj spokojnie - jesteś przygotowany. Nie twórz czarnych scenariuszy, które będą opisywać jedynie pasmo kolejnych niepowodzeń, opis osób, na które nie możesz liczyć. Nie martw się o to, co może stać się złego, ponieważ to może wcale się nie wydarzyć. Nie blokuj się na negatywnych energiach. Wyrzuć czarnowidztwo ze swojego umysłu i żyj chwilą obecną.

Naucz się dbać o siebie w pełni, czyli zarówno o ciało, umysł jak i ducha. Jedynie takie podejście do siebie samego pozwoli rozwijać się Tobie w harmonii i równowadze. Braki w którymkolwiek z tych aspektów, od razu wpływają na inne sfery. Staraj się dbać o swoją wysoką energetykę. Myśl pozytywnie. Kochaj świat i wszechświat. Pozwól sobie żyć i robić to, co lubisz. Naucz się być szczęśliwym i spokojnym człowiekiem. Nie bój się żyć. Żyj pełnią szczęścia i duszy!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji