widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2020-11-30

Zaprośmy magię do swojego życia - tworzymy własną różdżkęKiedy myślimy o czarownicy czy wiedźmie - do głowy przychodzi nam obraz strasznego nosa, wysokiego kapelusza, czarnego kota i tajemniczej, magicznej różdżki. Tak przedstawiane są one w książkach, opowieściach i filmie. To właśnie kinematografia najmocniej odcisnęła się na naszym wyobrażeniu różnych rzeczy. Niemniej różdżka, bo o niej dziś mowa, może być ciekawym i wspomagającym narzędziem dla każdego. Magiczne różdżki istnieją i nie są wyłącznie narzędziem wykorzystywanym w filmach. Nie trzeba jej też kupować w sklepie, ani chodzić do Szkoły Magii i Czarodziejstwa, aby jej użyć. Jest to atrybut wykorzystywany w magii, którego tradycja sięga bardzo dawnych czasów. Różdżka ma wiele - niekiedy nieznanych nam - zastosowań i jak wspomnieliśmy, można ją wykonać samodzielnie. W jaki sposób? Poniżej dość prosty poradnik jak stać się właścicielem własnej, wyjątkowej różdżki.

Tworzenie magicznej różdżki jest dość ciekawym wyzwaniem. Jest to także niezła zabawa. Do jej zrobienia potrzebujesz odrobinę czasu i troszkę zdolności manualnych. Co ważne, możesz stworzyć dla siebie kilka różdżek - wedle własnego uznania - do różnych zadań specjalnych. Możesz skupić się na tym, żeby różdżka wyglądała jak najlepiej lub poprzestać jedynie na jej przeznaczeniu i działaniu. Wszystko zależy od Twojej wytrwałości, zdolności oraz potrzeb. Niemniej nie zniechęcaj się, nawet jak Twoje zdolności do pracy manualnej nie są zbyt duże. Chodzi tu o dobrą zabawę i spróbowanie czegoś nowego.

Wybierz się na spacer i wypowiedź intencję.

Na początek trzeba jakoś zacząć. Najlepiej więc zacząć od patyka. W tym celu najprościej wybrać się do jakiegoś pobliskiego lasu lub parku - tam znajdziemy najwięcej różnorodnych patyków, z których możesz stworzyć swój magiczny przyrząd. Do pomocy możesz wziąć dzieci lub psa - będą Ci dostarczać przeróżnych patyków. Pamiętaj tylko, że piesek może mieć problem z oddaniem tych patyków i będzie trzeba go przekupić :) Wracając jednak do spaceru. Idąc do parku lub lasu wypowiedz konkretną intencję - powiedz sobie do czego ta różdżka ma posłużyć. Przykładowo - różdżka ma wspomóc mnie w znalezieniu odpowiedniego partnera; ma przynieść bogactwo; ma mnie chronić przed negatywną energią. Będąc już w lesie czy parku postaraj się cały czas pamiętać o tej intencji. Rozglądaj się za patykami, dotykaj drewna i poszukaj tego właściwego. Pamiętaj tylko, aby wybrany przez Ciebie patyk nie był zbyt wilgotny lub zniszczony - może bowiem pękać przy robieniu różdżki. Jak znajdziesz już odpowiedni patyczek, to nie zapomnij również podziękować za niego naturze.

Wybierz odpowiednie drzewo.

Kiedy jesteśmy już przy kwestii wyboru odpowiedniego patyka, to najważnieszą sprawą będzie dla nas drzewo, z którego go pozyskamy. W zależności od macierzystego drzewa - różdżka może mieć dodatkowe właściwości. Przykładowo patyk z dębu będzie intensywnie działał ochronnie i przynosił szczęście. Patyk z brzozy również nas będzie chronił i jednopcześnie doda naszemu życiu spokoju i harmonii. Patyk z kasztanowca rozbudzi naszą pewność siebie i doda wiary w swoje możliwości. Jabłoń będzie przyciągała obfitość i wspomoże sprawom płodności. Buk przede wszystkim przyciągnie miłość i doda nam pewności siebie. Jeszcze przed naszym spacerem warto więc poczytać o magii i energii drzew, aby odnaleźć roślinę z najlepszą dla nas wibracją.

Proces tworzenia.

Jak już masz wybrany przez Ciebie patyk, to przychodzi czas na działanie. Po pierwsze warto się zdecydować czy chcesz zostawić korę - możesz na przykład zostawić tylko jej część albo pozbyć się jej całkowicie. Tutaj zadziałaj kreatywnie i intuicyjnie - kora może zostać, ale też nie musi :) Po oczyszczeniu pamiętaj jednak, żeby dodatkowo wyrównać patyk papierem ściernym (szczególnie na rączce, którą będziesz trzymać). W ten sposób usuwamy nierówności i dbamy, aby później nie wbiły się nam ewentualne drzazgi. Kiedy proces wyrównania mamy już za sobą, przychodzi moment na ozdabianie różdżki. Obudź swoje pokłady kreatywności. Sięgnij do wiedzy o energetyce barw, ziół, olejków eterycznych czy kamieni szlachetnych. Możesz skupić się na wyborze akcesorii dedykowanych np. tylko miłości lub tylko zdrowiu. Możesz również puścić wodze fantazji i oddać się intuicyjnemu procesowi twórczemu. To jak będzie wyglądała różdżka, zależy tylko od Ciebie. Możesz ją pomalować. Przyozdobić kamieniami czy ziołami. Możesz ostrożnie wydłubać w niej runy. Ogranicza Cię tylko twoja wyobraźnia. Zdecyduj czy działasz zgodnie z ,,kluczem", czy w zgodzie z intuicją. Pamiętaj również, że możesz wykonać więcej niż tylko jedną różdżkę.

Odpowiednia barwa dla odpowiedniej wibracji.

Wybór koloru może dodatkowo dodać odpowiednich wibracji Twojej różdżce. Czarny kolor będzie transformował i oczyszczał energię. Biały jest idealny przy magii oczyszczającej i ochronnej. Złoty przynosi bogactwo i obfitość. Srebrny odbija złą energię. Zielony będzie harmonizował i uspokajał nasze energię. Czerwony będzie pobudzał, dodawał sił i motywował. Niebieski za to będzie uspokajał i wspomagał nas przy magii uzdrawiającej.

Szlachetne dodatki w naszych różdżkach.

Oczywiście znaczenie mają również wszelkie ozdoby, które zostaną dodane do twojej różdżki. Możemy tu dobrać zarówno metale, jak i kamienie czy zioła. Sprawdź odpowiednio ich właściwości, aby odpowiednio nakierować działanie swojej różdżki. Przykładowo, dodatek ze złota będzie miał właściwości przyciągające piękno i miłość. Dodatek z cynku będzie chronił i wspomagał płodność. Miedź będzie przyciągać do naszego życia zdrowie i bogactwo. Warto również poznać podstawowe działanie kamieni szlachetnych. Przykładowo, agat będzie nas chronił, kwarc różowy przyciągał miłość, a cytryn będzie przyciągał do naszego życia sukces.

Poznaj swoją różdżkę i poczuj jej wibrację.

Wszystko więc zależy od Ciebie i Twoich zdolności, kreatywności i potrzeby. Możesz zastanowić się w czym ma Cię wspomóc magiczna różdżka i spróbować dopasować jej wykonanie do tej konkretnej potrzeby. Możesz oczywiście też zrobić uniwersalną różdżkę lub kilka różdżek w zależności od intencji. Tu masz pełną dowolność w działaniu. Po wykonaniu różdżki, weź ją do ręki i poczuj jej energię. Pozwól tej energii przejść przez Ciebie. Zobacz czy różdżka została wykonana prawidłowo i czujesz od niej pozytywną energię. Korzystaj z niej podczas magicznych rytuałów, wzmacniaj swoje intencje. Pamiętaj też, żeby o nią dbać. Co jakiś czas oczyszczaj ją na przykład okadzając białą szałwią. Przechowuj ją tak, żeby nie zamokła i się nie zniszczyła. To wszystko, już wiesz jak zrobić swoją magiczną różdżkę. Do dzieła!


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji