widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-02-24

Stwórz swój własny sennik - rozwiąż zagadki swojego życia.

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Stwórz swój własny sennik - rozwiąż zagadki swojego życia".Jednego ranka będziemy o tym pamiętać, a innym razem w ogóle. Czasem wstaniemy z uśmiechem, innym razem ze łzą kręcącą się w oku lub strachem. Jak okiem sięgnąć - wszyscy bowiem śnimy. Sny są czymś ciekawym i fascynującym. Od dawien dawna trwa poszukiwanie odpowiedzi na pytanie, dlaczego w ogóle śnimy i co te sny oznaczają. Niektórzy powiedzą, że sny nie mają dla nich żadnego znaczenia - są jedynie przypadkowym obrazem, który wyświetlił się jak film w naszych myślach. Inni zaś zgodnie stwierdzą, że sny są dla nich bardzo ważne i odnajdują w nich prawdę na temat siebie i otaczającego ich świata. Niektórzy zaświadczą, iż śnienie, to rozmowa ze swoją podświadomością. Dialog, który ukaże najczystsze emocje i prawdę, której do siebie - z jakiegoś powodu - nie dopuszczamy. A Ty jak uważasz?

Każdy z nas doświadczył snu miłego, a także takiego, który obrazował jedynie pragnienia lub lęki i strach. Czym tak naprawdę są sny? Dotychczas nie udzielono jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie. Istnieje wiele teorii, a jednak czasem pozostają tylko domysły. Nie oznacza to jednak, że nie możemy badać tego niezwykłego zjawiska i wykorzystywać go w codziennym życiu. W końcu nasz sen (w tym barwne obrazy senne) zajmuje około jednej trzeciej naszego życia. Nie powinien więc być to czas przez nas ignorowany czy nieistotny fragment naszego życia. Nic więc dziwnego, że z biegiem czasu powstały senniki, które miały - w sposób dość uniwersalny - tłumaczyć wszystkim znaczenie ich snów. Jednak jak pewnie się domyślasz, skoro jest to zbiór uniwersalny, to nie zawsze będzie pasował właśnie do nas. W końcu dla każdego podobny sen może oznaczać coś innego. Jesteśmy różni i odmiennie postrzegamy rzeczywistość. Z pomocą przychodzi tu Twój własny, indywidualny sennik. Stworzenie go wymaga trochę czasu, ale warto - będzie to Twój własny zbiór marzeń sennych - unikatowy, wyjątkowy i dopasowany do Ciebie.

Freud twierdził, że sny to nasza podświadoma próba rozwiązania swoich konfliktów wewnętrznych. Fritz Perls zaś świadczył, iż sny pokazują nam w w jakim obecnie momencie życia jesteśmy. Zastanów się nad swoimi snami. Co ostatnio w nich widziałeś? Być może od razu przyjdzie Ci do głowy sen, który coś zapowiedział i coś dla Ciebie oznaczał. Przykładowo przyśnił Ci się Twój własny ślub i jakaś katastrofa, która miała na nim miejsce. Przyjrzałeś się swojej partnerce i dostrzegłeś, że nie pasujecie do siebie. Sen był dla Ciebie oznaką, że jednak ten ślub nie jest Twoim marzeniem. Być może przyśnił Ci się dziadek, który ostrzegł Cię przed zakupem mieszkania. Być może doświadczasz snów ostrzegawczych. A może pojawienie się złego snu zazwyczaj zapowiada, że jak się obudzisz, to będziesz mieć naprawdę dobry dzień. Każdy sen może coś oznaczać, czasem tylko nie rozumiemy tego od razu. Jeżeli pragniemy przyjrzeć się temu bliżej i szybciej interpretować sny - przyda się stworzenie swojego sennika.

Co więc zrobić i jak się zabrać do stworzenia własnego dziennika snów? Zacznij od znalezienia notesu, w którym będziesz mógł zapisywać sny. Może to być zeszyt, luźne kartki, a nawet kalendarz. Ważne żeby było trochę miejsca na zapisanie samego snu i małej, osobisty analizy. Jeżeli masz problem z zapamiętaniem snów, to na początku może Ci się przydać dyktafon lub dodatkowa kartka papieru, żeby jak najszybciej - tuż po przebudzeniu - zapisać lub powiedzieć najważniejsze słowa. Swój własny sennik i trzymaj go blisko łóżka. Według niektórych badań 95% snów zapominamy właśnie po wstaniu z łóżka, więc (przynajmniej na początku) najlepiej będzie spisywać wszystko od razu po otwarciu oczu. I tak naprawdę to wszystko, czego potrzebujesz - coś do pisania, miejsce do pisania i czas.

Co dalej? Codziennie lub co kilka dni zapisuj swoje sny w senniku. Im częściej to będziesz robić, tym szybciej nauczysz się zwracać uwagę na najważniejsze rzeczy. Z czasem zauważysz, że łatwiej będzie Ci zapisywać sny i będziesz mieć więcej materiałów do badań. Zapisz dokładnie wszystko, co pamiętasz i uczucia, które temu towarzyszą. Nie zrażaj się, jeżeli nie będzie tego dużo. Następnie poniżej zapisz najważniejsze dla Ciebie symbole czy emocje, które zauważyłeś podczas snu. Skup się na wykonywanych czynnościach i widzianych przedmiotach. Pomyśl o osobach, które tam były i otoczeniu. Zapisz wszystko, co pamiętasz i czujesz, że ma dla Ciebie jakieś znaczenie. Możesz też podkreślić lub pokolorować najważniejsze części we wcześniejszym opisie snu. Zapisz z czym Ci się kojarzą te rzeczy i wydarzenia. Swoje odczucia i przeczucia. Pamiętaj jednak, żeby nie przeinterpretować snu. Staraj się na niego patrzeć trochę chłodnym okiem, jakbyś był detektywem. Następnie zostaw ten sen.

Bardzo ważne jest, żeby nie robić dalszej analizy tak od razu, ponieważ może to spowodować przyjęcie błędnych założeń. Odczekaj kilka dni czy nawet tygodni spisując kolejne sny. Następnie odczytaj poszczególne sny i najważniejsze wątki. Zastanów się co się działo w Twoim życiu, zobacz czy poszczególne sny nie uzupełniały się nawzajem. Zobacz czy zauważysz jakieś znaki czy też wskazówki. Nie zniechęcaj się, jeżeli nie zauważysz ich od razu. Poczekaj chwilę i wracaj do nich co jakiś czas. Być może perspektywa czasu i kolejne wydarzenia rozwiążą Twoje zagadki.

Niezależnie czy sen jest rozmową z podświadomością, odkryciem pragnień i obaw czy też rozwiązaniem problemów z codzienności, których normalnie nie jesteśmy w stanie rozwiązać. Sen ma duże znaczenie w naszym życiu. Daj sobie czas i powoli twórz swój sennik. Być może w przyszłości będzie on dla Ciebie wielkim wsparciem i szybciej będziesz potrafić interpretować swoje sny. Także jeszcze dziś weź zeszyt oraz długopis i zostaw je na swojej nocnej szafce. Jutro rano zrób pierwszy krok w stworzeniu czegoś swojego, czegoś szytego na swoją miarę, swojego indywidualnego


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji