widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-06-23

Holizm - zadbaj o spójność w życiu

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Holizm - zadbaj o spójność w życiu"Nasze życie to wyjątkowa i indywidualna podróż. Rodzimy się i wsiadamy do jednego z wagonów pociągu, który nieustannie gna przed siebie. Po drodze mijamy pełno ciekawych, miłych, a także trudnych doświadczeń. Mkniemy przed siebie i często robimy to szybciej niżbyśmy chcieli. Najważniejsze jest jednak, żeby złapać w tej podróży pewien balans - równowagę i spójność. Zrobić wszystko, żeby ten pociąg nie jechał dla nas zbyt szybko. Łapać dobre chwile, celebrować je i z akceptacją w sercu żegnać trudniejsze momenty. Musimy uważać, żebyśmy się nie zgubili w naszej podróży. Dbać o równowagę, żeby się nie wykoleić. Dbać również o siebie, żeby wagon - którym tak naprawdę jesteśmy my sami - nie rozpadł się podczas podróży. Co więc zrobić, żeby odnaleźć się w tym pędzie? Jak odpowiednio pokierować pociągiem i żyć dokładnie tak, jak tego pragniemy? Na pewno warto zadbać o odpowiedni balans. O tym właśnie mówi nam holizm - dbanie o spójność zarówno w życiu wewnętrznym jak i zewnętrznym. A w jaki sposób? Poniżej kilka prostych wskazówek na początek.

Po pierwsze zacznij od swojego ciała. Zobacz jak o nie dbasz. Czy jesz dobre rzeczy? Czy dostarczasz do organizmu odpowiednią ilość witamin? Zastanów się czy pijesz dużo wody. Czy nie nadużywasz używek? I nie chodzi tylko o alkohol czy papierosy, ale także fast foody, niezdrowe tłuszcze i cukry. Zastanów się czy odpowiednio długo śpisz. Pomyśl o jakości swojego snu. Zobacz, że to wszystko, pomimo że dotyczy zdrowia fizycznego, to dotyka również naszej psychiki. Jak się nie wyśpisz, to negatywnie reagujesz na świat. Jak napijesz się zbyt dużej ilości alkoholu, to na drugi dzień obudzisz się z ogromnym bólem głowy. Zatruwając swoje ciało - zatruwasz swoją psychikę. W takiej sytuacji nie będziesz widzieć pozytywów w otaczającym Cię świecie.

Po drugie pomyśl o tym, co myślisz na co dzień. W końcu przez głowę każdego - w każdej chwili - przechodzi niezliczona ilość myśli. Galopują przed siebie i zostawiają w nas trwały ślad. Jeżeli większość albo chociaż spora ich część jest negatywna, to w bardzo krótkim czasie zawładną naszymi myślami - zdeterminują nasz sposób patrzenia na świat. Tu "odzywa się" również Prawo Przyciągania. Negatywne myśli przyciągają negatywne sytuacje. Pozytywne myśli pozwalają nam otworzyć się na nowe możliwości, zaufać i próbować. Negatywne powodują strach, obawy, niepewność. Naucz się przyciągać pozytywne myśli. Zastanów się z czego się cieszysz, co sprawia Ci przyjemność i narzuć te myśli swojemu umysłowi. Po jakimś czasie zauważy, że lepiej jest myśleć o życiu pozytywnie.

Pamiętaj, że żeby żyć w zgodzie i spójności ze sobą, to musisz potrafić mówić to, co czujesz. Niestety - a może nawet i lepiej - nikt nie czyta nam w myślach. Musimy więc nauczyć się mówić innym co czujemy czy czego chcemy. Zobacz o ile prościej by Ci się żyło, gdybyś nie oczekiwał, że inni domyślą się czego chcesz. Nie czułbyś się zawiedziony tym, że tak nie jest. Co może stać się złego jak powiesz co myślisz? Po prostu ktoś może się z Tobą nie zgodzić lub Tobie odmówić, ale przynajmniej będziesz mieć jasną sytuację. Szczerość jest piękna i ułatwia życie. Bądź też asertywny - pamiętaj, że nie musisz robić wszystkiego, czego oczekują od Ciebie inni. Zgadzanie się z jednej strony jest dobre, bo często sprawia, że stawiamy kolejne kroki, ale musisz odnaleźć w tym balan. Masz pełne prawo, aby się nie zgadzać lub odmówić, gdy rzeczywiście czegoś nie chcesz. Inaczej to nie Ty, a inni przejmą Twoje życie.

W życiu ważny jest także plan. Nawet sam zarys planu. Jeżeli będziesz znać - chociaż mniej więcej - punkt docelowy, to łatwiej będzie wyznaczyć do niego najlepszą ścieżkę. Nawet, jeżeli po drodze miałbyś się zgubić czy potykać, to będziesz wiedzieć dokąd zmierzasz. Rób co jakiś czas plan. Częstotliwość zależy od Ciebie i Twoich chęci. Możesz raz do roku spisywać swoje cele, możesz robić to codziennie. Stosuj afirmacje. Jak tylko coś osiągniesz, to odznaczaj to w swoim planie. Po jakimś czasie, gdy część rzeczy uda Ci się zrealizować, poczujesz dumę i dostaniesz dodatkowe siły do działania. Naucz się motywowania siebie, zobacz co na Ciebie wpłynie. Może chwila relaksu po każdym dojściu do celu, żeby poświętować?

Życie w harmonii polega także na dobrej organizacji swojego czasu. Zobacz, że każdy człowiek ma tyle samo godzin w ciągu dnia i każdy inaczej nim dysponuje. Jeden człowiek ma go aż za dużo i nie wie co z nim zrobić, a drugi wiecznie próbuje rozciągnąć czas, żeby tylko zmieścić wszystkie swoje cele w tych wąskich ramach. Niezależnie do której grupy należysz, musisz nauczyć się odpowiednio organizować sobie dzień. Z jednej strony wykorzystać go w całości, a z drugiej strony nie zapominać o odpoczynku i regeneracji. Zastanów się czasu zajmują Tobie poszczególne czynności. Możesz rozpisać swój przykładowy tydzień życia. Krok po kroku - napisz co masz do zrobienia. Poszukasz wówczas luk do zapełnienia i rzeczy zupełnie niepotrzebnych, których warto się pozbyć. Naucz się także robienia nieprzyjemnych rzeczy - każdy ma coś takiego, co zrobić musi chociaż nie lubi i odkłada to na późniejszą i późniejszą chwilę. Weźmy dla przykładu sprzątanie. Cały czas z tyłu głowy pamiętasz o tym, że ten obowiązek czeka. Nie możesz się zrelaksować, bo wiesz, że coś jeszcze jest na liście do zrobienia. W końcu po dłuższym czasie to robisz - ale dużo się nagromadziło i zajmuje to zdecydowanie więcej czasu niż powinno. Co więc zrobić? Zacząć od tego, co jest nieprzyjemne. Zrób to i później nie będziesz mieć tego z tyłu głowy. Będziesz mieć szansę na spokojnie zajęcie się czymś przyjemnym.

Życie składa się z szeregu naszych małych decyzji. Każdy dzień to podejmowanie jakiś kroków. Od tych najmniej istotnych po te przełomowe. Nawet brak działań - jest naszą decyzją. Nauczmy się więc decydować o sobie i swoim życiu. Pozwólmy sobie na błędy. Nie blokujmy się i nie czekajmy zbyt długo, gdy - tuż obok naszego nosa - może nam minąć coś ważnego. Spójność w życiu polega właśnie na umiejętnym podejmowaniu decyzji. Na byciu świadomym czego się chce, co jest dobre, a co jest szkodliwe lub niechciane. Myślmy o tym, czego chcemy spróbować, doświadczyć.

Przypomnij sobie i zawsze już pamiętaj, że to jest Twoje życie. Zaakceptuj je dokładnie takim, jakim jest. Zaakceptuj i pokochaj siebie takim/taką, jakim/jaką jesteś. Nie patrz na innych. Szukaj spójności w swoim własnym życiu. Zadbaj o równowagę wewnątrz siebie i na zewnątrz. Tylko w ten sposób będziesz móc przeżyć swoja podróż życiową w zgodzie ze sobą.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji