widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-06-28

Niech Twoja dłoń przemówi - co palce mówią o człowieku?

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Niech Twoja dłoń przemówi - co palce mówią o człowieku?"Co by było, gdyby wystarczyło tylko spojrzeć na czyjeś dłonie, żeby wiedzieć już coś więcej o drugim człowieku? Spotykasz kogoś nieznajomego, jedno krótkie spojrzenie i już po chwili analizy - mógłbyś znać kilka jego cech charakteru. Wiedziałbyś czy jest artystyczną duszą, czy jest skąpy, czy też nie potrafi usiedzieć na miejscu. Byłoby to dużym i zarazem ciekawym ułatwieniem codzienności. Co ciekawe w dużej mierze jest to możliwe. Palce u dłoni, bo o nich tu mowa, według wielu osób mogą zdradzić wiele ważnych szczegółów! Czy już jesteś gotowy poznać swoją nową umiejętność poznawania człowieka po jego dłoniach?

Zacznijmy więc od poszczególnych palców:

Kciuk

Skupiając się na kciuku - odczytamy emocje. Tu ważne jest, żeby zobaczyć jego ruchliwość bądź jej brak. Jeżeli dana osoba rusza kciukiem, to będzie oznaczało, że jest wesoła, otwarta, a nawet dowcipna. Jeżeli jednak kciuk jest nieruchomy nawet, gdy inne palce się ruszają, to wskazuje to na upór czy zachowawczość danej osoby. Stabilny, sztywny kciuk obrazuje pewność siebie, ciężki charakterek, nie dopuszczanie innych (nawet słusznych) argumentów. Ważny jest też jego wygląd. Krótki kciuk oznacza pracowitość i działanie pod wpływem chwili. Długi natomiast pedantyzm i perfekcjonizm. Gruby i masywny kciuk oznacza twarde stąpanie po ziemi i pewność tego, czego dany człowiek chce. Istotne jest też odchylenie kciuka od reszty palców - im większe, tym osoba jest bardziej niezależna.

Palec wskazujący

Jest to wyznacznik poglądów oraz duchowości. Długi palec, który wręcz próbuje dorównać temu środkowemu, świadczy o chęci dominacji, może nawet oznaczać lekką pychę. Krótki oznacza dużą chęć działania i świetną intuicję. Palec z mocno zarysowanymi kośćmi, lekko kanciasty, oznacza mocne rozwijanie swojej duchowości. Gładki bez mocno zarysowanych kostek oznacza większe skupienie się na życiu doczesnym i czerpaniu przyjemności z rzeczy materialnych.

Palec środkowy

Pomimo że przyjęło się, że to właśnie tym palcem można okazać pewne niezadowolenie, to świadczy on o stosunku do pracy i finansów. Długi środkowy palec oznacza osobę zamkniętą w sobie i negatywnie nastawioną do świata. Krótki oznacza podporządkowanie się innym oraz możne sygnalizować problemy finansowe. Zakończony kwadratowo pokazuje świetne zorganizowanie. Owalne zakończenie palca pokazuje różne talenty artystyczne.

Palec serdeczny

Palec kojarzony z pierścionkami zaręczynowymi i obrączkami. To symbol miłości, radości i pozytywnego myślenia. Długi palec serdeczny (dłuższy od palca wskazującego) pokazuje marzyciela, który dużo czasu spędza w swoim własnym świecie. Krótki palec serdeczny mówi o braku kreatywnego myślenia i empatii jego właściciela. Według niektórych, jeżeli palec serdeczny będzie bardzo okazały, to może to oznaczać słabą wolę i możliwość poddania się nałogom - w szczególności grom hazardowym.

Mały palec

Mówi się o nim "mały", a ma naprawdę duże znaczenie. Długi obrazuje osobę przyjazną, radosną, z talentami i dowcipem. Krótki pokazuje osobę nieśmiałą, często z problemami z wysławianiem się i przedstawianiem swojego zdania. Zakończony kwadratowo należy do umysłów ścisłych, a okrągło do umysłów humanistycznych.

Każdy palec ma znaczenie. Każdy co innego obrazuje. Ich ogólny wygląd też ma znaczenie. Jeżeli palce u dłoni są długie i zwinne, to oznaczają człowieka z różnymi talentami artystycznymi. Krótkie palce oznaczają osoby praktyczne, chętne i nie bojące się różnych prac. Osoby z chudymi palcami myślą analitycznie i logicznie. Posiadacze raczej bardziej pokaźnych palców są perfekcyjni i pedantyczni.

Jak widzimy - nasze dłonie mogą zdradzić nam wiele szczegółów o nas samych oraz o innych. Czy patrząc na dłonie i widząc jakieś cechy, które nam nie odpowiadają od razu mamy porzucić znajomość? Absolutnie nie. Niech te cechy będą tylko dla Ciebie wskazówką i dobrą zabawą w odkrywaniu drugiego człowieka. Pamiętaj, że nawet mając konkretny wygląd palców dany człowiek mógł pracować nad swoimi cechami. Przyjrzyj się więc sobie, swoim znajomym i rodzinie. Zobacz ile cech się zgadza, może pomóż komuś odkryć cechę, o której nie wiedział - na przykład zdolności artystyczne. Pobaw się w detektywa, może odkryjesz kolejne powiązania dłoni z charakterem?


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji