widok mobilny widok komputerowy

Magiczne Wrota

Menu

Doładuj konto blikiem

2021-07-21

Wampir energetyczny - rozpoznanie i obrona

Zapraszamy do zapoznania się z artykułem pt. "Wampir energetyczny - rozpoznanie i obrona" .Każdego dnia możesz jakiegoś minąć na ulicy, w pracy, w szkole, a może i we własnym domu. Wampiry są wśród nas, choć nie polują na nas nocą. Nie mówimy bowiem o wampirach z legend, filmów i powieści. Dziś powiemy sobie o zjawisku, które nie zawsze jest widoczne na pierwszy rzut oka - o wampiryzmie energetycznym. Kim jest wampir energetyczny? To osoba, która żywi się Twoją energią emocjonalną i psychiczną. Ktoś, kto pozbawia się chęci i sił do działania - sprawia, że czujesz się źle. To nie zawsze jest ktoś bez skrupułów, kto jedynie pragnie odebrać Tobie dobry nastrój czy spowodować Twoją niepewność lub strach. Często jest to osoba, która staje się wampirem w sposób nieświadomy - ktoś kto ma tak mało własnej energii, że zaczyna ją czerpać od innych.

Jak poznać, że mamy do czynienia z wampirem energetycznym? Jest to dość trudne zadanie. Wampiry energetyczne nie mają alabastrowej skóry, pazurów czy długich zębów. Będą to zwykłe osoby wyglądające zupełnie jak wszyscy inni. Może to być Twój sąsiad, szef, koleżanka lub człowiek poznany na placu zabaw, z którym porozmawiasz, gdy Twoje dziecko się bawi. Może to być również partner czy ktoś z rodziny. Wampirem może być nawet Twój rodzic. Rozpoznanie, że mamy do czynienia z wampirem energetycznym jest czasochłonne. Niekiedy będzie się on krył, a dla Ciebie będzie oczywiste, że ta osoba zachowuje się właśnie tak, a nie inaczej. Wampirem można bowiem nie tylko być, ale również bywać - raz na jakiś czas. Dopiero w pewnym momencie poczujesz, że ta właśnie osoba wysysa z Ciebie całą energię.

Wampir energetyczny często sprawia wrażenie pewnej siebie osoby. Dużo mówi, śmieje się i nawołuje do zabawy. Często wydaje się bardzo towarzyski i komunikatywny. Jednak w środku to całkowicie niepewny człowiek, który potrzebuje zabierać komuś energię. Najlepszym "kąskiem" są dla niego osoby wrażliwe, delikatne, empatyczne i niepewne siebie. Łatwo jest je przywiązać do siebie, uzależnić od swojej osoby i manipulować nimi. Osoby o delikatnej naturze są wręcz "podane na tacy" dla wampira energetycznego, który z łatwością pozbawi je energii i pozostawi z pustką.

Jeżeli przeczuwasz, że ktoś w Twoim otoczeniu celowo pozbawia Cię energii, to przyjrzyj się relacjom w jakich się znajdujesz. Zastanów się jak się czujesz przy poszczególnych ludziach i co ważniejsze - jak się czujesz po spotkaniu z takimi osobami. Jeżeli po zwykłej pogawędce z koleżanką z pracy czujesz się zmęczony, smutny czy wewnętrznie rozbity chociaż chwilę wcześniej spokojnie mogłeś zdobywać góry), to istnieje duże prawdopodobieństwo, że doświadczyłeś zjawiska wampiryzmu energetycznego.

Wiedząc już kto jest wampirem możemy przejść do sposobów "walki", a właściwie obrony przed taką osobą. Niestety czosnek lub srebro tutaj nie pomogą. Najprostszym sposobem jest zerwanie kontaktu z taką osobą. Po prostu przestajemy się odzywać i więcej już się nie spotykamy. W przypadku zwykłej koleżanki czy odległej kuzynki może to nie być trudne, lecz w sytuacji, gdy jest to osoba z pracy, bliskiego otoczenia lub rodziny - raczej się nam nie uda. W tych przypadkach trzeba nauczyć się reagować na ich zagrywki tak, żeby odbiły się od nas i nie zabrały naszej energii.

Nie ma jednego i uniwersalnego sposobu na walkę z takimi zaczepkami. Każdy wampir energetyczny ma niestety swoje sposoby na zabieranie energii. Co gorsze może te sposoby zmieniać i dopasowywać do Ciebie. Dlatego też musisz być czujny! Po pierwsze pamiętaj, że problemy innych, to nie Twoje problemy i owszem - możesz wysłuchać, ale nie musisz ich rozwiązywać, ani też zatrzymywać w sobie. Jak wampir energetyczny zacznie obarczać Cię swoimi problemami, to wyobraź sobie, że spływają po Tobie niczym woda. Pojawiają się, płyną i za chwilę już ich nie ma. Ustal granice i ich się trzymaj. Ogranicz kontrakty i pamiętaj o swoim dobru, swoich potrzebach i sobie samym. Nie musisz zawsze być gotowym lub chętnym, aby pomóc czy wysłuchać. Masz również prawo przerwać taką rozmowę.

Jeżeli wampir energetyczny będzie robił z siebie ofiarę - mówił jak to jest mu źle, że wszyscy się na niego uwzięli, to tak jak wcześniej - możesz wysłuchać, ale nie przyjmuj tego do siebie. Nie doradzaj, nie pocieszaj i nie angażuj się w tę sytuację. Po prostu neutralnie wysłuchaj. Jeżeli wampir zobaczy, że tym Cię nie przekonał, że nie rzucasz się na pomoc za każdym razem, kiedy mówi o problemach - to poczuje, że nie ma dostępu do Twojej energii. Wampir może także mieszać i mącić w Twoim otoczeniu udając, że to nie on. Będzie wbijał szpilki udając przy tym kotka z dużymi i słodkimi oczami. Będzie wytykać mini błędy tak, żebyś się źle poczuł. Co zrobić? Zrozum, że to złośliwość sama w sobie, która nie ma nic wspólnego z konstruktywną krytyką.

Możesz też mieć kontakt z wampirem kochającym siebie samego, ciągle się chwalącego, skupionego tylko i wyłącznie na sobie. Tym samym będzie próbował pomniejszyć Twoją rolę i ośmieszyć, aby łatwiej zabrać Ci energię. Co więc wtedy zrobić? Nie karm jego ego. Ogranicz kontakt, nie odpowiadaj na zaczepki. Jeżeli będzie Cię zmuszał do komplementowania siebie, to tego nie rób. Pokaż, że też jesteś ważną osobą. Oprócz narcystycznych wampirów może Ci się trafić samiec alfa, który będzie chciał rządzić i decydować za Ciebie. Będzie pokazywał, że to on rządzi. Będzie uważał, że tylko on jest nieomylny. Jak działać? Naucz się asertywności, a jeżeli to nie zadziała, to nie słuchaj jego racji. Masz prawo mieć własne zdanie.

Jak więc widzisz najlepszym sposobem jest ograniczyć lub uciąć kontakty z wampirami energetycznymi. Jeżeli jednak nie jest to możliwe, to będziesz musiał być asertywny, pewny siebie i swoich racji. Będziesz musiał nauczyć się słuchać słów, ale ich nie zapamiętywać, nie roztrząsać i nie brać do siebie. Jest to niezwykle trudne, ale ciągłe ćwiczenie, konsekwencja i nie poddawanie się da swoje rezultaty. Nie będziesz tracić swojej energii, nie będziesz karmić kogoś własną energią. Będziesz ją mieć dla siebie i w końcu będziesz mógł zrobić to wszystko, czego tylko chcesz.


Obsługiwane formy płatności

Zapłać gotówką i rozmawiaj bez limitów

Szukaj eksperta

Ciekawostki


Autorstwa: Tarocistka Irena


Przesłanie dnia

Pani Pioruna _ Czas zman

Może seria olśnieni, przejawów intuicji, rozmów, przemyśleń pełnych refleksji i mądrości wpłynie na Twoją moc dokonania zmian. Może osoba, która pojawi się w Twoi życiu sprawi, że zechcesz zmienić. Wszystko co możesz, albo dużo więcej, a może wszystko. Może masz pomysł, który zmieni wszystko, jak grom z jasnego nieba. Nie opieraj się zmianom. Przyjmij wielkie zmiany. Jeżeli zmiany decydują za ciebie i nie są przez Ciebie akceptowane, zastosuj Prawo Braku Sprzeciwu. Tak jest teraz dobrze, a czas minie jak burza, po której zaświeci słońce i wtedy zobaczysz słuszność tych przemian. Inspiracja: Mądrość Ukrytych Królestw

Autorstwa: Tamita

<
Zaloguj się Rozmowa bez rejestracji